Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor jön el az idő, hogy...

Mikor jön el az idő, hogy Európa végleg leszámol a vallásokkal?

Figyelt kérdés
Már éppen ideje lenne, hiszen a felvilágosodás kezdete lassan 400 éve történt.
2015. máj. 1. 15:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10-nek Jt-nek tetszik lenni?
2015. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#5-#9


Ott a pont!

A hit, a hitrendszer, vagyis a vallás a tudatalattinkhoz kapcsolódik elég szorosan. (mélylélektan)

A valláspszichológia elég jól körüljárja a témát. Bár még van bőven felderítetlen terület.

2015. máj. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

kedves 11-es válaszoló


JT? Relative igen az vagyok, de szebben hangzik ha nevén nevezzük tisztelettel a dolgokat

Jehova Tanúja vagy ha hosszúnak találtatik, akkor röviden Tanú. :D)

2015. máj. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Európa döntően iszlám lesz. Ezt a fiatalabb kérdezők és válaszolók még meg fogják érni.
2015. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az ember általánosságban közösségben élő lény. Igényli más emberekkel való kapcsolatot. Ám azért azt hamar megtanulja az ember, hogy ugyanakkor vannak emberek, akikkel nem szívesen alakít ki közösséget. Nem jönnének ki jól, és csak a feszültség van.


Az emberek mi alapján döntik el, hogy ki a szimpatikus és ki nem?


Egyértelműen a vallás alapján. A vallás pedig az, ahogy látod a világot. Ahogy látod a világot olyan vagy te belülről is, olyanok a gondolataid. Mert mindenki önmagából kiindulva érzékeli a környezetét, a valóságot a saját gondolatain és lelki világán keresztül szűri meg.


Így amikor egy ateista nekem azt mondja, hogy ő nem hisz semmiben, hogy szerinte az erősebb kutya b..k, szerinte minden csak a küzdelemről szól és az a sikeresebb, amelyik el tudja taposni a környezetét. Nos, erre azt mondom, hogy köszönöm, én rád egy marék földet nem bíznék, nem hogy egy közösségen belül esetleg a titkaimat, vagy ne adj Isten, még az életemet is.


Aztán jön a vallásos muki, és azt mondja, hogy ő hisz Istenben, de sajnos ez az Isten jól k..szott velünk, mert a testünket börtönnek teremtette, amely ugye állandóan bűnre visz. Ha egy falattal többet eszel falánk vagy, ha egy szép virágot tovább nézegetsz mint amennyi ideig imádkozol, akkor lusta vagy, meg elfordultál Istentől, már a virágot bálványozod. Nos vele sem közösködnék. Nem tudnék mellette nyugodtan aludni, félve, hogy mikor gyújtja rám és pogány családomra a házat.


Lehetne folytatni sokfélével, egy Buddaista például soha nem segítene rajtam. Beleesek egy gödörbe, akkor másszak ki egyedül. Mondván "ez a te karmád". Persze azért békésebbek mint az előző kettő, bár én meg nem bírom a vegetarianizmust.


Szóval igen, a vallás soha nem fog megszűnni, mert a vallás az egy szűrő, amin keresztül a világot látjuk. És mennyivel egyszerűbb szűrőket használni, mint megismerni a valóságot, mint megérteni a teremtett világ működését. Kevés olyan ember van, aki ugyan azt vallja mint én, de soha nem adom fel a reményt, hogy élnek még értelmes emberek.


Nos igen, akik az én szűrőmet használják, azok a normális emberek. Ez is a szűrő egyik tulajdonsága, hogy normálisnak látjuk az ugyan azon szűrőket használókat. Így, ha már meguntam a magányt, akkor voltaképpen felvehetek bármilyen másik szűrőt, ami hozzám legközelebb áll, és hirtelen egy csomó "értelmes" emberrel fogok találkozni. Addig meg vitázok boldog-boldogtalannal.


---


Anonymus

2015. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem soha , legfőképpen pedig azért , mert az EU vezetők , de más államoké is (usa) nem fognak egy olyan ideológiát megszüntetni ami kiválóan alkalmas az emberek birkásítására és a hatalom iránti engedelmesség sarkallására.

Mindegyik monoteista vallás egy ideológia ami úgy van összeállítva , hogy az elsősorban az emberek elnyomását szolgálja.

A kereszténységből szerintem Jézus tanításaival nincs gond , viszont az olyan szabályokkal ami a homoszexualitást egyenértékű bűnnek veszi az emberöléssel az már nem teljesen normális.

A biblia is csak egy lopott mű a mezopotámiai vallásokból lopták szinte az egészet.


Na de 100 szónak is 1 a vége , rövidre fogva a vallások nem fognak megszűnni mert:


- az emberek befolyásolásának egyik legjobb eszköze (vajon az állam miért akarja a hittant kötelezővé tenni a legfiatalabb korosztálynak ? :))) )


- rengeteg cél elérésére ürügyként használható


- rengeteg pénz jön belőle


- az emberek megosztására is alkalmas

2015. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem soha , legfőképpen pedig azért , mert az EU vezetők , de más államoké is (usa) nem fognak egy olyan ideológiát megszüntetni ami kiválóan alkalmas az emberek birkásítására és a hatalom iránti engedelmesség sarkallására."


Remek, imádom az összeesküvés elméleteket. Mond csak barátom, nem tudtad, hogy az Illuminati alapította az EU-t? A teljes EU alap program egy az egyben Illuminati kiáltvány. Ezen kívül az EU az humanista ideológiára épült és nem keresztényre!


Egyébként pedig egyetlen vallás sem alkalmas a tömegek manipulálására. Az pedig egyenesen hülyeség, hogy aki vallásos lesz azt "birkásítanák". Ezek annyira buta kijelentések, hogy szót sem érdemelne. De persze de elég birka vagy, hogy bevedd ezt a dumát. Ha a vallások az embereket birkásítják, akkor az összeesküvés elméletek az olyanokat birkásítják mint te.


---


"Mindegyik monoteista vallás egy ideológia ami úgy van összeállítva , hogy az elsősorban az emberek elnyomását szolgálja."


Ez hülyeség. Mutasd meg nekem kérlekszépen, hogy melyik az a "mindegyik" monoteista vallás, amelyik elnyomásra épít? Max. félelmet kelt, de azt senki nem tartja vallásnak, amit elnyomásra használnak. Persze félelemből lehet, hogy bejárnak a templomba és nagyon vallásosnak mondják magukat, de ennek köze nincsen a valláshoz.


---


"A kereszténységből szerintem Jézus tanításaival nincs gond , viszont az olyan szabályokkal ami a homoszexualitást egyenértékű bűnnek veszi az emberöléssel az már nem teljesen normális."


Mikor és hol jelentett ki ilyet a kereszténység? A kereszténység csak az, amit Jézus tanított ő pedig nem tanított gyűlöletre. Így, amiről te beszélsz maximum Judaizmus lehet. De azt meg összekeverni a kereszténységgel, ugyancsak a tájékozatlanságról árulkodik.


---


"A biblia is csak egy lopott mű a mezopotámiai vallásokból lopták szinte az egészet."


Honnan szedted? Történetesen, ha lopott is, biztos, hogy nem Mezopotámiából lopták. Egyébként pedig vallást, hogy lehet lopni?


---


"az emberek befolyásolásának egyik legjobb eszköze (vajon az állam miért akarja a hittant kötelezővé tenni a legfiatalabb korosztálynak ?"


Ez téves állítás. A média történetesen sokkal hatékonyabb befolyásoló eszköz.


---


"rengeteg cél elérésére ürügyként használható"


Mondj egyet is. Egy célt ismerek, amire ürügyként lehet használni, az a háborúk indítása. Remek, de ettől még ez sem lesz vallás, és a vallás háborús indokként való felhasználása ismételten csak a Judaizmus sajátja.


---


"rengeteg pénz jön belőle"


Nem tudom, én vallásos vagyok, de még egy kanyi fillért se adtam soha az egyháznak. Az meg, hogy az adózott pénzemmel mit csinálnak, marhára nem érdekel, azt így is úgy is kilopják a zsebemből. Költsék gyógyszerre.


---


"az emberek megosztására is alkalmas"


Az emberek két gazszálon össze tudnak veszni. Egyébként pedig a vallásnak közösségépítő hatása van és nem közösségromboló. Minden vallás alapú szembenállás mesterségesen gerjesztett, politikai és gazdasági hatalmak által.


---


Néha egy - egy összeesküvés elmélet után elolvashatnál egy könyvet is.


---


Anonymus

2015. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

„ Remek, imádom az összeesküvés elméleteket.”


Nem kell ide összeesküvés elmélet , ez már évszázadok óta így van. Mostanában hangsúlyozzák az állam és az egyház szétválasztását , de érdemiben mind a kettőnek azonos a célja: az emberek befolyásolása.

Ehhez nem kell összeesküvés elmélet szerintem , nyilvánvalóan az államnak is az olyan emberek a legjobbak akik azt hiszik , hogy szabadok és kételyek nélkül végrehajtják a vezetőik (főnök stb) kéréseit.. Az egyháznak meg az a jobb minél több (vak) híve van. Arra most nem térnék ki , hogy nem dobja mindenki az alamizsnát a csóró egyházaknak , így is van elég ember aki igen. De ez az ő döntésük.


Engem , hogyan is birkásíthatnának mikor önellátó vagyok :) ? Egyébként tudom , hogy arra gondolsz , hogy elhiszek nekik mindent… nem:) Vannak egyértelmű hazugságaik: zeitgeist például nagyon hatásvadász , a vallás kategórián kívül…. chemtrail , gyíkemberek… reptoid…. Stb , csak a légsarkállatosakat soroltam fel.



„Mikor és hol jelentett ki ilyet a kereszténység? „


A homoszexualitást a wikipédia írja ,hogy „égbekiáltó” vagy főbenjáró” bűnnek tartják… ugyanúgy mint az emberölést. [link]


Félelemre és az emberi hiszékenységre épít mindegyik , de a legrosszabb , hogy semmi valóságalapja az egésznek. Ha valami rossz történik: Istennek célja van vele. Ha jó történik: Isten megsegített milyen rendes, ezért érdemes hinni benne. Ha valamit nem tudnak magyarázni: Isten útjai kifürkészhetetlenek.

Ma már sokat veszített persze a státuszából , de én speciel a kereszténységet és az egyházat már csak emberileg se tudnám elviselni hiszen , az egyház szó szerint eltüzelte azokat az embereket akik valamiben nem értettek egyet a vallási vezetőkkel.

Arra tanítanak , ne kérdőjelezd meg a vallást , ne gondolkozz csak kövesd (vakon). És miért ? Mert rájönnének , hogy hazugság az egész. Felesleges bűntudatot ébreszt az emberekben , elhiteti velük , hogy eredendő bűnben születtek..

A felsőbbrendű egyházi vezetők sorra tusolják el az alsópapság pedofilos ügyeit , egyszerűen annyival , hogy áthelyezik őket egy másik megyébe. Ha pedig elkerülhetetlen a lebukás a klasszikás ütőkártyával védekeznek: az ördög vette rá őket

Sajnos Európában és az usa-ban nagyon elterjedt ez a vallás , de ha az emberek az afrikai dzsungelben születtek volna , azt se tudnák , hogy eszik -e vagy isszák Jézust.


„ Mondj egyet is. Egy célt ismerek, amire ürügyként lehet használni, az a háborúk indítása. „


Ez az egy bőven elég:-) Ennél szörnyűbbre nem is lehetne használni.


„Az meg, hogy az adózott pénzemmel mit csinálnak, marhára nem érdekel Költsék gyógyszerre. ”


Adózott pénz… hja valamiből fedezni kell a papok Mercedes/Audi/BMW kocsijait…

A gyógyszarokat ne hozzuk ide , az egy másik ága a kizsákmányolásnak és az egészség tönkretételének.



„ A média történetesen sokkal hatékonyabb befolyásoló eszköz. „


Szerintem nem . A gyerekeket akkor szakítják ki otthonukból amikor a manipulációra leginkább vevőek. Ami egyedül ér valamit az egész oktatásból az az írás , olvasás és számolás megtanítása , esetleg még az alapvető fogalmazási készségek. Ezeken kívül csak azt tanítják meg a diákoknak amire nincs szükségük , főleg az irodalomból vagy a történelemből , de a reál tárgyakból is amit tanítanak annak 90%-át soha nem fogják használni semmire. Fontosabb megtanítani , hogy mennyi 10-es alapú logaritmus 13 , mint sem például elsősegélyt , vagy önvédelmet , vagy vitát úgy hogy ne sértsük meg a másik felet, de még azt sem amit a jövőben fognak használni: a pénzrendszer alapjait , se adóbevallást semmit amit kéne.

Egy valamire jó az oktatás , arra , hogy belenevelje a gyerekeket a kapitalista rendszerbe és a fogyasztói társadalomba. Ez dokumentált tény. Az oktatás az emberek lebutításáról és birkásításáról szól: The deliberate dumping down of america (amerika szándékos lebutítása) - Ez a könyv mindent elmond az oktatásról.

A média is káros , de azért ilyen szinten nem mondja meg a fiataloknak , hogy mit csináljanak , semmi sem annyira undorító mint az oktatási rendszer a fiatal korosztálynak.


„a vallásnak közösségépítő hatása van és nem közösségromboló.”


Visszatérve a valláshoz , abban igazad van , hogy közösségépítő erejű is lehet , de ennek az érmének is 2 oldala van , nem csak a szép oldalt a csúnya sötét oldalát is meg kéne látni.


„ Honnan szedted? Történetesen, ha lopott is, biztos, hogy nem Mezopotámiából lopták”


Remélem nem lépen túl a maximálisan bevihető karakterek számát…


Megpróbálom kifejteni… először is az ábrahámi vallások hazugságok, mégpedig azért, mert a jelképektől kezdve a történeteken át a szereplőkig minden lopott.


A Teremtés:

Struktúrailag a Teremtés könyvének 1-11. fejezetei ámulatba ejtő bepillantást adnak abba a folyamatba, amelynek során a Biblia politeista mítoszok és legendák gyűjteményéből az izraelita történelem legösszefüggőbb monoteista elbeszélésévé változott.


Összefoglalva: a biblia minden karakterét pogány, dzsentil vallásokból lopták, és egy zsidó karakterrel helyettesítették:

A zsidó monoteizmust az egyiptomi Akhenatontól lopták

A zsidó teremtéstörténetet az egyiptomi Teremtésből lopták

A zsidó Jahve a szó erejével teremt: ezt az egyiptomiaktól lopták (Jahve Ptah-t helyettesíti)

A “Legyen világosság!”-ot a thébai Teremtéseposzból lopták

A “mennyezet a vizek között”-öt az egyiptomi Teremtésből lopták

Ádám és Éva az egyiptomi Geb és Nut

Éva Ádám bordájából jött létre: ezt Enki és Ninhurszag eposzából lopták:

“Bátyám, mi bánt téged?”

“A bordám fáj.”

ANET, 41.

Ninti, akinek a neve azt jelenti: “A borda Úrnője”, meggyógyította Enki bordáját6

Ádám és Éva büntetése, vagyis a halhatatlanság elvesztése Adapa mezopotámiai történetéből lett ellopva (a zsidó Jahve a sumér Enkit helyettesíti)

A zsidó Káin, Ábel és Séth Ozírisz, Széth és Hórusz megfelelői8

Káin és Ábel viszályát Széth és Ozírisz viszályából lopták, de a történet későbbi részeiben a sumér Dumuzi és Enkimdu történetén alapul9

A zsidó Sámsont Héraklészból lopták

Megvakítása Oidipuszon alapszik

Az oszlopok ledöntését az egyiptomi Ré-Hérakhté történetéből lopták


Jákob lajtorjáját az egyiptomi Temetési Rituálékból lopták, amiket az elhunyt király számára tartottak 

“Üdv néked, óh, Isten Létrája, üdv néked, óh, Széth Lajtorjája. Állj fel, óh, Isten Létrája, állj fel, óh, Széth Létrája, állj fel, óh, Hórusz Létrája, melyen Ozírisz felment a mennyekbe.” Az egyiptomi Létra, ami két egyiptomi Isten testéből áll, s amin Ozírisz felmászott a mennybe, ki lett cserélve egy olyan létrára, amin sokféle természetfeletti lény, vagyis angyal mászik fel s le a föld és a mennyország között.”

önnek a szimbólumok: A dávid csillag (150 éve használják a zsidók) Vishnu csillagaként már ~10 ezer éve létezik.

A latin keresztet csak a 7. században kezdték el használni, 9. században lett elfogadott. Ezzel szemben a kelta kereszt, a zodiákus (kereszt amely körül kör van sok templomon fellelhető) kettős kereszt, egyenlő szárú kereszt mind-mind ősi szimbólumok. A keresztények által használt mindent látó szem a barokk korban terjedt el, ezzel szemben Ecuadorban több mint 10 ezer éves mindent látó szem készítményt találtak [link]

2015. máj. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%

rettenetesen negatív 18-as, a lopkodások baromságok: egyetlen tradíció van - amit eltérő helyeken és korokban máshogy fogalmaztak meg - a "hasonlóságok" analógiák pont az igazságát ragyogtatták fel - persze csak annak, aki nem aláásni akarja a tradíciót. A világvallásoknak transzcendens egységben vannak (Glasenapp Öt világvallás -olvasd el. A zsidó vallás meg nem világvallás, sorry, minden hívőjétől)

[link]

Ideje túllépni a lenini elveken - mert sajnos két generáció Lenin emlőin nevelkedett:D :D:D:


És mi lenne, ha elolvasnád az Evangéliumokat is?

Csak úgy felmerült, mert következetesen kevered a dolgokat, és a nagy turmixba belefulladsz. A vallás nem azonos a megnyilvánult Egyházzal annak a hibái nem törlik a nagy vallások igazságát. Az Igazságot.

2015. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Nem kell ide összeesküvés elmélet , ez már évszázadok óta így van. Mostanában hangsúlyozzák az állam és az egyház szétválasztását , de érdemiben mind a kettőnek azonos a célja: az emberek befolyásolása."


És akkor ne gondoljam azt, hogy összeesküvés elméleteken nevelkedtél? Ezek az ő dumáik. Fogd már fel, hogy a Judaizmusból kifejlődött Iszlám és Kereszténység az egyetlen vallás, amely az állammal együtt működött, sőt bizonyos időszakban, maga a vallási vezetők nagyobb befolyással bírtak, mint az államvezetők (királyok ez esetben).


Az pedig, hogy a vallás és az állam élősködik az embereken, nem befolyásolás. A tolvaj, élősködő, parazita viselkedésű emberek mindig megtalálják a módját, hogy hogyan fosztogassanak. Nem kell ehhez vallási vezetőnek lenni.


Ettől még maga a vallás nem lett rossz, a vallás egy olyan igénye az embernek, amelyre mindig is szüksége lesz.


---


"Ehhez nem kell összeesküvés elmélet szerintem , nyilvánvalóan az államnak is az olyan emberek a legjobbak akik azt hiszik , hogy szabadok és kételyek nélkül végrehajtják a vezetőik (főnök stb) kéréseit"


Ez a szabadkőművesek terve, akik inkább Humanista NewAge tanokat követnek, mint keresztények lennének. Ráadásul persze bejött nekik, de a világ mindig megújul, így te meg én már tudjuk, hogy rabszolgák vagyunk, így mi, legalább is én a gyerekeimet már biztos, hogy úgy fogom nevelni, hogy soha ne legyen rabszolga. Ez ellen meg egyetlen falrakó se tud mit tenni.


---


"Az egyháznak meg az a jobb minél több (vak) híve van."


És az mire jó? A vak hit nem abból ered, hogy az egyházak megvakítanak valakit, hanem abból ered, hogy valaki nem elég tájékozott. Például életében nem olvasott más könyvet a biblián kívül.


---


"Engem , hogyan is birkásíthatnának mikor önellátó vagyok?"


Ezt meg nem hiszem el. Én is az önellátásra törekszem, de a mai modern korunkban nincs olyan, hogy önellátó. Valamit biztos, hogy neked is venned kell, ha pedig már vásárolnod kell, akkor megjelenik a pénz, és ahol pénz van ott már te nem vagy önellátó, akkor már te is függsz a rendszertől. Illetve egy részét az "önellátásodnak" fel kell cserélned árutermelésre. Ha nem más, a munkaerődet. Ahol pedig árutermelés folyik, az nem önellátó gazdaság. Az ilyen gazdaságnak, nincsen szüksége árutermelésre.


---


"A homoszexualitást a wikipédia írja ,hogy „égbekiáltó” vagy főbenjáró” bűnnek tartják… ugyanúgy mint az emberölést."


Jah értem, hát nézd szellemi értelemben én is égbekiáltóan bűnnek tartom a homosexualitást, a gyilkosságot, és amikor kivágnak egy élő fát. Ez viszont az én magánvéleményem, mely a vallásomból, a hitemből, a világlátásomból ered. Viszont az, hogy valakire azt mondom, hogy pokolra fogsz jutni, vagy tényleg meg is büntetem, két külön dolog. Az egyik csak egy fenyegetés, a másik már egy valós tett.


---


"Félelemre és az emberi hiszékenységre épít mindegyik , de a legrosszabb , hogy semmi valóságalapja az egésznek."


A bajod az, hogy túlságosan általánosítasz. "Mindegyik?" Tán ismered az összes vallást teljes mélységében? Te valami nagyon Budda reinkarnációja lehetsz, aki már megvilágosodott.


A vallások nem az emberi hiszékenységre építenek, hanem a valóság megtapasztalásán és egy bizonyos szint után a nem csak a fizikai valóság, hanem a szellemi valóság megtapasztalására is ad lehetőséget. De ez nem egy rögtön elérhető dolog, ezt minden vallás elismeri.


Az, hogy voltak és vannak olyan emberek, akik türelmetlenek és képtelenek végigjárni az utat a szellemi világok megtapasztalásáig, erről meg nem a vallás tehet. De általában ezek az emberek azok, akik a legjobban hangoztatják, hogy a vallás csak kitaláció.


---


"Ez az egy bőven elég:-) Ennél szörnyűbbre nem is lehetne használni."


Igazán? Tudod, én a háborút nem ellenzem. A háború mindig is létezett a világtörténelem során. Az viszont igaz, hogy én is kerülöm és kerülném, amíg csak tudom. A háború az erkölcs tisztító tüze. Egy komoly kiadós háború után mindig helyreállt az erkölcsi rend. Szóval, amikor már olyan mélyre süllyed egy nemzet, hogy meg akarja támadni a másik nemzetet, akkor általában adok - kapok típusú küzdelem lesz, melyben mindkét fél megtanulja tisztelni azt amije van, és egy idő után már rohadtul nem kell neki a másiké. Csak hát ilyenkor kellene a megbocsátásnak előtérbe kerülnie.


Pusztítók mindig voltak, Nagy Sándor, Perzsák, Rómaiak, keresztes lovagok, stb. De ezeket a korokat túlélve az emberiség erkölcsében megújulva néz szembe a jövővel. Ez mindig is így volt, és így is lesz. Az első és második világháború után, de főleg a második világháború után ez erőteljesen megfigyelhető volt.


---


"„ A média történetesen sokkal hatékonyabb befolyásoló eszköz. „

Szerintem nem"


Neeem? Haaaaah


https://www.youtube.com/watch?v=54KK7YFuC44


https://www.youtube.com/watch?v=XgIdJqO7m38


https://www.youtube.com/watch?v=7stAuS82xKs


Kulcsszó, "Akár" :)


---


"Összefoglalva: a biblia minden karakterét pogány, dzsentil vallásokból lopták, és egy zsidó karakterrel helyettesítették"


Hahaha, ezeken jót kellett kacagnom. Sok butaságot felsoroltál ám.


Először is, a Noé történetéig nem igazán tudni, hogy honnan szedték a történeteket. Mindenesetre, tény, hogy sok más vallásban is megtalálhatóak ilyen - olyan formában. Ugyanakkor az is tény marad, hogy túlságosan összefüggő és konzisztenst levezetést ad, amely figyelembevételével eléggé nehéz elképzelni, hogy összelopkodott és nem pedig eleve céltudatosan egységesnek írták.


A másik, hogy Ábrahámig nem beszél a biblia zsidókról, sem kiválasztott népről. Szóval az egész ószövetséget, mint a zsidók történetének tekinteni igen komoly tévedés. Ábrahámig voltaképpen a világról beszél, nem is önmagukról. Így aztán nyilvánvaló, hogy lesznek hasonlóságok más vallások eredetmondáival.


Jehova meg Enki -vel való összehasonlítása meg aztán tényleg mindennek a teteje. Jahve az egy városi Isten. Nem véletlenül mondja azt, hogy "Ne legyenek más Isteneid én előttem". A kérdés itt az, hogy "Miért vannak más Istenek is?" Mert a kijelentés szerint, igen vannak. És ha jobban megvizsgáljuk a kort, tényleg vannak más Istenek. Mégpedig ahány város, annyi Istenség.


---


Anonymus

2015. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!