Hogy tudnak hinni az emberek istenbe, ha enyi bizonyiték van a föld, emberek, állatok és minden születésére, kifejlődésére?
Még mindig nem tudjuk ezek a dolgok, hogy kezdődtek el. Nincs határozott bizonyíték ezekre. Az evolúció is mind jobban megyünk bele annál több kérdést vet fel amire a Darwini-evolúció nem képes válaszokat adni.
Én is tudományos érdeklődésű vagyok, de azért még nem érdemes ilyen szavakkal így dobálózni amikor még a vezető fizikusok is alig tudnak erről a témáról valamit, nem, hogy egy emberke GYK-ról.
A kérdés szerintem még tudományosan is nyitott, honnan jövünk, hová tartunk és mi az élet értelme?
Az a baj ezzel a kérdéssel, hogy azt hiszed, hogy ha valaki hívő ember, és hisz Istenben, akkor kategorikusan elutasítja a tudomány eredményeit és nem fogadja el azokat. Pedig ez nem így van. A kettő nem kizárja egymást, hanem össze lehet egyeztetni. Csak a fanatikus emberek (és mindkét oldalról fanatikusak!) olyanok, hogy elkezdenek vitatkozni egymással, egyébként a semmin.
Én egyébként nem vagyok hívő ember, de református iskolában nevelkedtem, és elég sok hívő embert ismerek, lelkész barátaim is vannak. Nagyjából ismerem, hogyan vélekednek ezekről a dolgokról. Ez alapján én azt tudom mondani, hogy a hitnek nem az a lényege, hogy a világ keletkezésére adjon magyarázatot, és egyéb természettudományos kérdésre. A probléma sokszor ott van, hogy az ilyen magadféle ezt hiszi. A hit inkább lelki dolog, azt a "célt" szolgálja, hogy az ember túl tudja tenni magát a saját problémáin, hogy tudja szeretni az embertársait stb. Ebből a szempontból tök mindegy, hogy keletkezett a világ vagy a Hold. Én pl. a Bibliát megaforák, példabeszédek gyűjteményeként olvasom, és nagyon nagy könyvnek tartom. Istent pedig nem egy öregapónak képzelem el a felhők között, hanem egy amolyan ideának, tökéletességnek, de lelki értelemben. Ha pl. valaki le tud mondani arról, hogy anyagi érdekei miatt mást bántson és megbocsátó tud lenni, akkor ehhez a tökéletességhez (vagyis Istenhez) került közelebb.
Már nem a középkorban élünk, hogy a vallás beleszól a tudományba és mindenféle dogmákat állít fel, és magának követeli a világ dolgainak megmagyarázását. Ma a vallások csak az emberek lelki dolgaival törődnek. Én nem igazán látok olyat manapság, hogy ha van egy tudományos felfedezés, akkor a pápa elkezd tiltakozni, hogy márpedig nincsenek "exobolygók", mert ilyen nincs a Bibliában. Vagy te hallottál már ilyen nyilatkozatot a pápával? Max. akkor szól bele az egyház a dolgokba, ha pl. az abortuszról van szó vagy klónozásról, tehát ilyen etikai, emberi méltóságot pedzegető kérdésről van szó.
Ha már a pápát hoztad fel, hogy lehet hogy megengedig az egynemüek házasságát?
A családom és én is katolikus keresztények vagyunk, de én is csak ugy tekintek istenre, aki átsegiti és hitet ad az embereknek amikor szükségük van rá!
Nem szoktam elmondani a véleményem az egészről, mert néhány éve nekem is "sokkal könyebb" volt mig hittem ebbe az egészbe!
És néha irigylem azokat akik egy kis imával "átesnek" a gondokon és hisznek abba hogy isten megsegiti őket és jobb lesz minden.
Viszont elég logikus hogy mikor a bibliát irták, nem volt ilyen fejlett a tudomány és csak arrol tudtak irni amit látnak!
Galaxisokrol, csillagok halálárol, születéséről nem ir a biblia. pl "isten más világokat is teremt", vagy akármi...
Én tudom milyen hivőnek lenni, mikor még hittem istenbe, a mennyországba. Most kicsitt félek a haláltol, mert ilyen szemmel hogy a halál után nincs semmi, elég rossz.
Erre a kérdésre én két könyvet tudnék ajánlani.
Robert Wright - Isten evolúciója
Süle Ferenc - Valláspatológia
Erről sajnos nem találtam nyíltan pdf-es gyűjteményt, viszont ncore-on fent van. ;)
Amúgy nem kell félni a halál utáni léttől, avagy nem léttől. Inkább örülj hogy most élhetsz tartalmasan.
ez nem igaz
ugyan is a tudósok nem mindegyike ért az evolúcióval egyet.
sőt logikus az, hogy élő élettelenből nem ált elő, és nemek is maguk közt tudnak szaporodni, valamint a sejtek kódólva vannak ami nem magától kódolódott be, és a baktréium ostort hozták fel magyarázatként, szemléltetésként,
honnan tudják egyes sejtek hogy mi a feladatuk?
"sőt logikus az, hogy élő élettelenből nem ált elő"
Akkor vajon mégis, szerinted hogyan kezdődött az élet? Ja, hogy jött egy szakállas bácsika, és megteremtette a növényeket meg az állatokat. És mégis miből teremtette meg? Tán csak nem az akkor még élettelen földből és vizekből?
Kérdezö, ez tévedés.
Nincs "annyi sok bizonyíték" az univerzum a Föld és a rajta lévö élet véletlenszerü létrejöttére.
Hatalmas hitre, bizalomra van szükség mindent elhinni ezzel kapcsolatban.
Nézd hisz a tudósok is csak olyan emberek mint Te vagy én.
Sokszor tévednek. "Megrendíthetetlen" nézeteiket újra meg kell változtatniuk. Kérdés, hogy ki milyen korban élt, mi volt az éppen divatos elmélet.
A nagy Boom, tudod hogy legújabban a kanadai tudósok azt állítják, hogy másként vannak egy kissé a dolgok?
Aki az iskolában jól bemagolta az egészet, lehet, hogy kezdheti elölröl.
Még azt is tudom hogyan csinálják a sütöport és a sütöt, söt meleg is kell hozzá, de ez nem jelenti azt hogy a torta magától jön létre, mert nem vagyok otthon amikor az anyu süt és nem láttam :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!