Jézus tényleg nem volt vallásos?
De, ha nem volt vallásos, akkor miért akarják a vallásosok, hogy vallásos emberek legyünk?
Jézus tanítását lehet követni a vallások nélkül is?
"schocko nevű felhasználó válasza:
Sehol nincs egyetlen korabeli említés sem ilyen személyről, se zsidó, se római, se másmilyen...sok személyről van írás, róla semmi...biológiailag lehetetlen a létezése, szentlélektől nem termékenyül meg petesejt...Jézus különböző mondavilágokból összegyúrt mesehős..."
Kedves Schocko! Ajánlom figyelmedbe a könyvtárakat.
Keresd a következő írókat, műveket: Jézus dosszié (ateista bűnügyi oknyomozó újságíró szösszenete), Josephus Flavius (kortárs római nemes), Tacitus írásai (élt 116 körül), Ifjabb Plinius (112 körül), Svetonius (120 körül).
És akkor még érdemes belelapozni a legfőbb megbotránkozók, a zsidók korabeli feljegyzéseibe is.
Summázva: butaságok irkálása helyett inkább olvass. Szokott segíteni.
Szeretettel.
Flavius egy zsidó rabszolga, aki elárulja korábbi népét és harcostársait és mindenféle hazugságokat ír propaganda célból a rómaiaknak, de Jézusról csak légből kapott általánosságokat ír, amiket hallott, úgy fél évszázaddal a történtek után.
Egyik sem kortárs és az írásaik csupán annyit bizonyítanak, hogy semmit sem tudtak a kereszténységről, illetve amit igen, az sem érdekelte őket. Például, hogy Claudius azért űzi ki Rómából a zsidókat, mert Krisztus bujtogatására zavargásokat kezdenek, holott ekkor már több évtizede halott Jézus. Mást nem is ír, vagyis csak pár hevenyészett szó az egész, amik többsége, lehet, hogy mindegyik hamisítvány, mivel egy évezreden keresztül senki sem tud ezekről a szövegekről. Az egyházatyák vitáznak Jézusról, Tacitust gyakran idézik, de a Jézusról szóló tacitusi sorokat senki nem citálja, csak jó ezer év elmúltával kerül erre sor.
A történészeknek nem elég ennyi, hazudsz, ha azt állítod, hogy Jézust elfogadják valóságos személynek, mert senki nem foglalkozik az alakjával, akiket te történésznek nevezel, azok nem azok, mert ha valaki mellőzi a tudományos módszertant, amit a történelem vizsgálatakor is muszáj megtartani, akkor azonnal elveszti minden tekintélyét.
Jézusról maximum annyit lehet mondani, hogy valaki, vagy valakik kitalálták a keresztény vallást, ennek egyik alakja lehetett egy ilyen nevű ember, akinek utólag különösen nagy jelentőséget tulajdonítottak és isteníteni kezdték a halála után, mert addig még a Biblia szerint sem ez történt. A legendák így születnek, Hunor, Magor nyilván a hun és a magyar szóból ered, de Ménrót, vagy Emese lehetett valóságos személy, akitől csupán a nevet kölcsönözték és a történetet köré szőtték.
Jézus is élhetett a valóságban is, nem lehetetlen, de nincs bizonyítva, sem a szerepe a történelemben.
Az viszont nagyon valószínű, hogy a hit téziseit később találták ki, maguk az evangelisták, vagy az őket jelképező vallási csoportok, mert még az sincs bizonyítva, hogy a különböző könyveket egyetlen személy írta, sőt inkább Lukács, Máté és a többi név nagy valószínűséggel több embert takar, amolyan szerzői közösségek lehettek.
Annyi tény, hogy kellett néhány évszázad, mire a tanok megszilárdultak, mire a zsidókat kitúrták saját hitükből a beengedett különböző népek ennek a hitnek a nevében elkezdték üldözni a zsidókat, természetesen a többi más hitűvel egyetemben. Ez abban a pillanatban megtörtén, amikor államvallássá lett a kereszténység, jó nagyot csavarva a tanokon, amely ellenzékből 'kormányprogrammá' avanzsált.
Illetőleg az erőszak már korábban megnyilvánult a szervezett kereszténységen belül, ahogy kidolgozták Jézus személyi kultuszát, közben fizikailag is megsemmisítették a különféle felekezetek többségét, például az arianusokat, akiket eretnekként üldöztek, mégpedig maguk a keresztények.
Annyi kétségtelen, hogy a kialakuló keresztény hit kezdetben a zsidóságon belül nagy ellentéteket szült, később az ókeresztény felekezetek marakodása látható, majd az államvallássá tétel után ez leegyszerűsödik két változatra, a nyugati és a keleti egyház által képviselt változatra, amik eltaposták a többi szektát, de ezek kívül a korai kereszténységnek fennmaradt a mai napig féltucat változata ott, ahová ennek a két nagy egyháznak a hatalma már nem ért el.
Visszatérve Jézusra, semmi bizonyíték nincs rá, hogy keresztre feszítették, de még arra sem, hogy egyáltalán élt, mert még a születése is lehet légből kapott, ahogy az egész élete a papság által költött mese, amit lényegében a zsidók találtak ki, vagy csak egyszerűen alaposan kiszíneztek a kedvük szerint.
"Sehol nincs egyetlen korabeli említés sem ilyen személyről, se zsidó, se római, se másmilyen...sok személyről van írás, róla semmi...biológiailag lehetetlen a létezése, szentlélektől nem termékenyül meg petesejt...Jézus különböző mondavilágokból összegyúrt mesehős..."
De. Ezt hívják Bibliának. Konkrétan Máté, Márk, János, Lukács, mint korabeli szerzők írnak Jézus Krisztusról. Továbbá ott vannak az apokrif evangelisták is (Péter, Júdás, Tamás, stb.)
Honnan veszed, hogy ezek az írások korabelik?
Az első ezer évből nem maradt fenn semmilyen irat a kereszténységről, Bibliai írások sem. Bármikor keletkezhettek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!