Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtett autista...

Isten miért teremtett autista vagy Down-szindrómás gyermeket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 17:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%
Ezek csak emberi kategóriák, hogy Downos vagy autista. Isten szemében õk ugyanolyanok, mint akik egészségesek, mert õ az Embert látja mindenkiben, és egy Downos is ugyanúgy élhet teljesértékü életet, mint mi. Ezt mondják azok is, akik foglalkoznak ilyen emberekkel, hogy megdöbbentõ, hogy mennyit lehet tõlük tanulni és mennyi szeretetet kèpesek adni.
2015. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Hosszú viták, veszekedések után elismerték a tudósok is, hogy a globális felmelegedés nagymértékben az ember tettének a következménye"

Menjél te a fenébe.

Egyrészt: nem. Valószínűleg beleszólunk, de max. 10-40%-ot. Nehéz megmondani, mert ugye magától is változik.

De voltak már sokszor ilyen változások, amikor még ember sehol se volt, vagy nem volt jelentős (olyan volt, mint a többi állat).


Másrészt: ezek a szegény békák évmilliók óta így élnek.

Ember még nem is létezett akkor!

2015. márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
72%

Oké, a baktériumok meg a vírusok, létrejöhetnek maguktól, isten csak növényeket meg állatokat teremtett.

Bár örökítőanyag mindkettőben van, és ha jól tudom az információt isten teremtette…


És mi van azokkal a baktériumokkal, amik pozitív hatással vannak ránk?


És pl. egy szemféreg mit csinált az édenkertben.

Vagy akkor még elvoltak gyümölcsökkel csak a bűnbeesés után hirtelen úgy döntöttek, hogy mostantól emlősök szemében keresik a biztonságot, vagy isten kérte meg őket erre?


Vagy ők is maguktól jöttek elő? Csak mert ők már teljes jogú állatok…akkor pedig…


Másik téma a globális felmelegedés, meg a többi környezetszennyező emberi tevékenység, amiből ti valamiért szeretitek kihúzni magatokat, de gondolom minden vallásos, áramnélküli vályogházban él és mindent megtermel magának, meg az állatainak, és gondolom kiskapával szántja fel azt a mennyiségű földet, ami kell neki, a családjának meg az állatainak…


Várj, tudom, azt még elbírja a Föld, csak azt nem amit mások csinálnak.

2015. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

ha kis kapával kellene, vállalnám.

de az emberi vezetés nem ad hozzá földet.

az áram pedig olyan energia ami nem szennyezi a légkört, vagy a földet és az élőket

régen nem is volt ennyi betegség és halálozás rövid élettartammal,


Isten pedig nincs ellene a fejlődésnek ha nem okoz kárt semmiben

2015. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"az emberi vezetés nem ad hozzá földet"

A föld érték. Szerezd meg, ha használni akarod.


"az áram pedig olyan energia ami nem szennyezi a légkört, vagy a földet és az élőket"

Csak a termelése... az viszont néha elég csúnyán.


"régen nem is volt ennyi betegség és halálozás rövid élettartammal"

Te egyszerűen hülye vagy.

Régen pl. a gyerekek fele szülés közben vagy röviddel utána meghalt - és 4. vagy 5. gyerekénél esetleg ment utána az anya is.


"Isten pedig nincs ellene a fejlődésnek ha nem okoz kárt semmiben"

Csakhogy a fejlődés MINDEN ESETBEN a hatalomról szól.

Pl. egy bottal is sok mindent csinálhatsz, amit puszta kézzel sokkal nehezebb. Könnyebben vetsz, vagy könnyebben versz agyon mást.

Most akkor az isten támogatja a bot feltalálását?


Lényegében az atomenergia is ugyanerről szól, csak kicsit nagyobb hatalmat jelent.

2015. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

"ha kis kapával kellene, vállalnám."

Te most vagy nem kapáltál még vagy nem láttál még egyben 1 ha földet.


Az árammal arra céloztam amire használod, az elektronikus eszközökre, tudod azokat gyártani kellett.

2015. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Talán azért, hogy nehogy többnek képzeljük magunkat az autistáknál vagy a Down-szindrómásoknál. :)


1. A kereszténység (és sok más vallás) szerint az emberi élet elsődleges célja a túlvilág üdvösség és nem az evilági boldogság.


2. Egyáltalán nem biztos hogy egy autista vagy egy Down-os alapból boldogtalanabb lenne, mint itt bármelyikünk. (Down-osokat ismerek többet is, de egyikük sem szokott ilyeneket kérdezni.)

2015. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

[link]

Sok autista még meg is köszönné neki, hogy az lett, ami.


A Down-szindrómások pedig ugyan értelmileg és nyelvileg nem a legjobbak, de ők is tudnak boldogok lenni.

2015. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

kedves 15-ös


a földet Isten hozta létre, és ingyen adta az embereknek

s amig emberek lesznek a vezetők addig nem lesz saját tulajdonú földje senkinek csak azoknak akik anyagilag megszegték magukat


De igen tudom mi a hektár, s bár nem kapáltam egy hektárt de kevesebbet igen sőt kaszálni is próbálkoztam, és villáztam is a lekaszált burjánt

nem kis munka ebben a világban és főleg tökéletlen testtel


a Férjemmel fent tudnánk mezőgazdaságot tartani, de csak akkorát ami nekünk elég lenne, mert nem vagyok telhetetlen.

2015. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Nem ez a lényeg, bár szerintem nem menne gépek nélkül.


De, amíg ti sem a saját öko-tanyátokon éltek addig nincs jogotok mutogatni a másikra, hogy te meg te teszed tönkre a földet, mert amíg te is (mindegy miért) a tesco-ban veszed a kajátokat addig pont annyira járulsz hozzá a környezetszennyezéshez és a föld kizsigereléséhez mint én. Vagy lehet hogy ti még jobban, nem tudom hogy éltek.


(Részemről ez az utolsó off, de ha gondolod beszélhetünk még a mezőgazdaságról privátban.)

2015. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!