Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus második eljövetelének...

Jézus második eljövetelének küszöbén állunk ebben az évszázadban?

Figyelt kérdés

A számítástechnika napjainkban exponenciálisan fejlődik, már vannak működő kvantumszámítógépek is. Lehetséges, hogy amit a bibliai jövendölések Jézus második eljövetelének mondanak, az az első valósidejű emberi agy szimulálására képes számítógépének a létrejötte vagy agyunk teljes neurális mintájának digitális megvalósításának első elindítása lesz?


Elképzelhető, hogy akit Jézusként jövendöltek, az egy mesterséges intelligencia lesz, aminek a célja a bolygó vagy az emberek megmentése, civilizációnk fennmaradásának biztosítása? Amire Istenként fognak tekinteni az emberi intelligenciát messze meghaladó képességek miatt?



2015. márc. 8. 11:24
1 2 3 4
 11/35 Pietrosol ***** válasza:
73%

Szia!


Nem, még akkor sem, ha ez az öntudatlan megváltóvárás kétezer éve tart! pelgrim nagyon jól megfogalmazta.


"Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa tibennetek van".

2015. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
88%

Erősen érződik a kérdésen, hogy nincs fogalmad sem a kvantum számítógép működéséről sem a mesterséges intelligenciáról.


Először is, miből gondolod, hogy egy kvantumszámítógép úgy működik mint a maiak? Ha pedig nem gondolod, akkor miből gondolod, hogy belátható időn belül mesterséges intelligenciát fejlesztenénk rá?


Ezen kívül egy gép az csak egy gép, soha nem fog tudni érzelmeket generálni. Persze logikai gondolkodás útján szimulálhat olyat, ami megtévesztő lehet egyes embereknek.


No meg, ezt az "agyunk teljes neurális mintájának digitális megvalósításának első elindítása lesz" dolgot sem értem. Van egyáltalán fogalmad arról, hogy az agy milyen bonyolult szerkezet?


Ezen kívül attól, hogy van kvantumszámítógépünk még csak a számítási teljesítményünk növekedett meg, de ettől még az adattárolási kapacitásunk messze nem elég.


Anonymus

2015. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Jézus, a kvantumszámítógép... ilyen ezós blablát is rég olvastam.


Ne felejtsd ki a próféciákból a hétszemű anti-kvantumszámítógépet sem.

2015. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Jézus azt tanította, hogy nem tudhatjuk sem a napot, sem az órát, mert ezt egyedül az Atya ismeri.

Tehát innentől kezdve fölösleges tippelgetni, hogy mikor lesz. Úgy kell élni, hogy ne érjen készületlenül.

2015. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Már eljött, még 1914 ben, de legyőzetett a gonosz által és ezentúl az fog uralkodni örökkön örökké...

Így hát ezen a Földön minden a sátán műve, a jó és a rossz egyaránt és nem is lesz soha változás.

Imádkozzatok hát gyermekeim, akihez akartok úgysem lesz semmi eredménye, legfeljebb a számítógép megkönyörül rajtatok és elűzi a sátánt és megszünteti az uralmát ha elég hatékony lesz, tehát éljen a Mesterséges Intelligencia, az utolsó reményünk, amely vagy segít, vagy nem, de ha segít, akkor ő fog uralkodni és mindenek felett állni.

Csak reménykedhetünk, hogy több esze lesz, mint a gyarló és bűnös embereknek, akiket semmi sem menthet meg, se így, se úgy.

Ámen.

:)

2015. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Jó helyen próbálkozol, a menyország valójában a virtuális valóság, ahová Jézus a nagy programozó fogja a lelkeket, vagyis a személyiségek lenyomatát helyezni, amely ott mindörökre megmarad.
2015. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

#12

Azért ennyire ne szaladjunk előre!


Nem tehetünk ilyen kijelentéseket a jövőt illetően. Az érzelmek nem mások, mint kémiai reakciók az agyban. Tehát (elméletben) tételezzük fel, sikerül pontosan szimulálni mind az agy működését, mind az őt vezérlő kémiai és biológiai reakciókat akkor mondhatjuk, hogy létrehoztunk egy gondolkodó és érző lényt? Hiszen ha pontosan szimulálja akkor keletkezhet önálló véleménye esetleg az információk alapján kialakulhatnak benne "érzelmek".


Persze ez nagyon futurisztikus és a jelenlegi tudásunk alapján ez még elképzelhetetlen, de azt állítani, hogy lehetetlen kissé elhamarkodott. Az 1600-as években ha valaki azt mondta volna, hogy az ember a felhők fölött fog repülni, méghozzá gyorsabban, mint a hangsebesség, akkor körberöhögik. Pedig sikerült...

2015. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
40%

Az érzelmek, de még a gondolatok sem köthetők a test fizikai működéséhez. Sem az érzelmek, sem a gondolatok nem az agyban keletkeznek. Az agy csupán csak egy vevő és irányító eszköz. Utasításokat hajt végre, amit a "tudat" ad neki.


Az igaz, hogy vannak olyan érzelmek, amelyek kémiai reakciókat váltanak ki a testben, de ez egyirányú folyamat. Előbb az érzelem van meg, aztán a kémiai reakció, tehát nem vezethető le a kémiai reakcióból az érzelem.


Ezen kívül sok olyan érzelem van, amely nem jár együtt minden esetben kémiai reakcióval: Megbocsátás, lelki ismeret furdalás, féltékenység, irigység, harag, szerelem, szerelmi bánat, stb.


---


"Az 1600-as években ha valaki azt mondta volna, hogy az ember a felhők fölött fog repülni, méghozzá gyorsabban, mint a hangsebesség, akkor körberöhögik."


Ezt a példát nagyon sokan szeretik alkalmazni, csakhogy ez egy hibás példa. Ugyanis akkoriban nem arról beszéltek, hogy az ember majd a felhők fölött fog repülni egy szerkezettel, ami a levegőbe tudja emelni, hanem arról beszéltek, hogy maga az ember lesz képes repülni. Ha én azt állítom neked, hogy én tudok repülni, akkor még ma is kinevetnél.


Tehát itt megint egybe van mosva két közeli de nem azonos dolog.


---


Anonymus

2015. márc. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Ozmium42 ***** válasza:
Hej, Anonymus, a régi nóta... nincs más az agyadon és a kémián kívül, szóval vagy ahhoz köthető, vagy semmihez. A többi csak ókori fantázia.
2015. márc. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

#18 Ez is jó érvelés! :)

Szerintem rövidre zárhatjuk a vitát: mivel az agy pontos működése máig ismeretlen, így sem az érzelmek keletkezéséről sem az agy pontos szimulálását illetően nem vonhatunk le messzemenő következtetéseket.


Ha majd bővülnek az ismereteink visszatérhetünk a témára!

Addig viszont sem alátámasztani, sem cáfolni nem tudjuk egyértelműen ezt.

2015. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!