Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor szűnnek meg végre a...

Körmendi Mátyás kérdése:

Mikor szűnnek meg végre a vallások?

Figyelt kérdés
Nem kellenek, teljesen feleslegesek.
2015. jan. 19. 16:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Akkor szűnnek meg, amikor a politikai pártok. Mindegyik azért szerveződött, mert azt hiszik, szükség van rájuk, de sokkal egészségesebb az éltünkhöz és a világunkhoz való viszonyunk e kettő nélkül. Amikor az átlagember felnő az Ember szintjére, akkor majd rájön, hogy léte értelmét önmagából kiindulva kell megtalálnia, nem parancsokat követve. Jelenleg a tömegnek szüksége van utasításokra, mert akarat gyenge és lusta gondolkodni. Amíg ez így marad, mindig lesznek vallások, mindig lesznek olyanok, akikkel el lehet hitetni, hogy neki erre szüksége van, sőt, léte értelme ettől függ. Sajnálom az ilyen embereket, mert korlátok között élnek, amiket ők maguk állítanak saját elméjükben.
2015. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sosem fognak teljesen megszűnni, a hitre és hitrendszerekre még 100 év múlva is szükség lesz véleményem szerint. Még úgy is hogy a világról való ismeretünk, tudásunk folyamatosan növekszik.

Látom hogy egyes Tanúk burkoltan felsőbbrendűnek érzik magukat, pedig tudtommal szeretet és alázat van köztük. Megkérdezném tőlük hogy mi is a vallás definíciója?

2015. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

A vallás definíciója: spirituális, szellemi lényekbe vetett hit.


Szerintem a 21. században már illene tudni, hogy dzsinnek, angyalok, beszélő csipkebokrok nem léteznek.

2015. jan. 20. 15:20
 24/29 anonim ***** válasza:

"az elnyomott szerencsétleneknek, aki persze te nem vagy"


Miért, azt hiszed enyém a Rotschild Bank? Állandóan bosszankodok az árakon, meg utálom a mostanában egyre gyakrabb szemléletet, hogy azt hiszik, egy alkalmazott az szolga, meg sorolhatnám még a speciális új magyar szokásokat. Szerencsére azért máshol nem ez a jellemző és nekünk is sok dologban jobb lett azért, én ki is szoktam használni, hogy szabadon lehet járni, kelni a világban, mert ha egyedül nem tudok a rossz dolgok ellen tenni, azért megpróbálhatom elkerülni.

Segíts magadon, az Isten is megsegít!

2015. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Lucinak:

A vallás — Hogyan vette kezdetét?

Honnan származnak ezek a vallások? Tekintettel arra, hogy egyaránt vannak közöttük feltűnő különbségek és hasonlóságok is, vajon egymástól függetlenül indultak, vagy egyetlen forrásból erednek? Azt is megkérdezhetjük: Egyáltalán miért jött létre a vallás? És hogyan?

Amikor felmerül az eredet kérdése, a különböző vallású embereknek olyan nevek jutnak eszébe, mint Muḥammad, Buddha, Konfucius és Jézus. Szinte minden vallásban találunk egy központi figurát, akinek az ’igaz hit’ megalapítását tulajdonítják.

Noha ezeket az embereket úgy tekintik, mint az általunk jól ismert főbb vallások alapítóit, meg kell jegyezni, hogy valójában ők maguk nem hoztak létre vallást. Bár legtöbbjük isteni ihletést jelölt meg forrásként, tanításaik többnyire a már létező vallási gondolatokból fejlődtek ki, illetve módosítottak és megváltoztattak olyan vallási rendszereket, amelyek ezért vagy azért már nem voltak kielégítőek.

A vallás eredetének és fejlődésének tanulmányozása viszonylag új terület. Az emberek évszázadokon keresztül többé-kevésbé elfogadták azt a vallási hagyományt, amelybe beleszülettek, amelyben nevelkedtek. Többnyire elégedettek voltak azokkal a magyarázatokkal, amelyekkel az elődök szolgáltak számukra, így azt érezték, hogy az ő vallásuk az igazi. Ritkán adódott ok a kétkedésre, és nem volt szükséges megvizsgálni: hogyan, mikor és miért kezdődtek a dolgok. Évszázadokon át, a korlátozott utazási és hírközlési lehetőségek miatt, alapjában véve alig néhány embernek volt csak tudomása arról, hogy egyéb vallási rendszerek is léteznek.

angol antropológus, R. R. Marett (1866—1943) az animizmus finomítását javasolta, amit azután animatizmus-nak nevezett. Marett, miután tanulmányozta a csendes-óceáni szigeteken élő melanéziaiaknak, valamint Afrika és Amerika őslakóinak a hitét, arra következtetett, hogy a primitív emberek nem egy személyes lélek, hanem egy mindent megelevenítő, személytelen erő vagy természetfeletti hatalom létezésében hittek.

Kedvenc mondása szerint a vallás „nem annyira kigondolt, mint inkább eltáncolt” volt.


Pál azt mondta az athéniaknak, hogy az igaz Isten, aki „a világot és az összes abban levő dolgokat megalkotta”, nem az emberi képzelet terméke, és nem úgy kell őt szolgálni, ahogy azt az ember magának kigondolja.

nem csupán egyoldalú erőfeszítés az ember részéről arra, hogy kielégítsen egy bizonyos pszichológiai szükségletet, vagy csillapítson egy bizonyos félelmet. Inkább az látszik logikusnak, hogy az igaz Isten — a Teremtő, aki az embernek a gondolkodás és a logikus érvelés képességét adta — megfelelő módról gondoskodott, ami által az ember megnyugtató kapcsolatba kerülhet vele.


a többit leirtam....

2015. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 szp72 ***** válasza:

A vallás is tapasztalatokra épül akár a tudomány. Csak más jellegűek a tapasztalatok, sok az ellentmondás, s nehéz szavakba önteni. S persze itt is lehet, sőt sokkal többet lehet tévedni.

Mindenesetre ha feleslegesek lennének, vagyis ha valóban nem adna semmit, már rég megszűnt volna.

2015. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én ateista vagyok, de a vallások nem fognak megszűnni, valamilyen vallás lesz, ha más nem, akkor babona, vagy valami újszerű. Az ember (persze nem mind, de mind emberiség) hajlamos rá. Ez kb. olyan dolog, hogy ha nehéz történelmi időket jár a világ, felerősödnek a szélsőséges eszmék. Szóval a vallások akkor fognak eltűnni, amikor az emberek soha többé nem lesznek betegek, soha senki nem érzi magát rosszul vagy hátrányban, mindenki gazdag lesz, mindenki ugyanolyan szép lesz, semmilyen lelki stressz nem éri majd az embereket, emberek nem bénulnak le, nem halnak meg fiatalon, nem üti el őket a villamos, mindenki elfogad mindenkit, szóval soha.
2015. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

*mint emberiség

És én nem is gondolom, hogy ez rossz, ha nem olyasmiben hiszünk, ami esetleg másnak baj. Pl. az sem zavar, ha valakinek 19x kell lekapcsolnia a villanyt elalvás előtt, meg az sem, ha átlépi a járdarepedéseket, mert semmivel nem árt vele nekem. (Mondjuk neki lehet, hogy rossz.)

2015. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 tgt ***** válasza:

A vallások lassan meg fognak szűnni, szerintem ez a jövő. Száz év múlva furcsán fognak arra nézni, aki valamilyen láthatatlan lényben hisz. Egyébként nagyon érdekes, hogy minél többen vallják ateistának magukat egy országban, az az ország annál békésebb és kiegyensúlyozottabb.


[link]

2015. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!