Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vallások élet definíciója...

Ozmium42 kérdése:

Mi a vallások élet definíciója? Mi az élet?

Figyelt kérdés
Esetleg egy további (nem kötelező) szempont: lehetőleg ne mondjon ellent a tudománynak.
2014. dec. 19. 05:23
 1/7 A kérdező kommentje:
A tudományos szempontot azoknak írtam, akik saját véleményt fogalmaznának meg. Viszont ezen kívül felsorolás jelleggel szeretném látni, mit tartanak életnek különböző vallások.
2014. dec. 19. 05:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Öntudat.

Másik oldalról, minden ami érez él.

2014. dec. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az élet egy bonyolult kémiai reakció.
2014. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meghatározás: Tevékeny állapot, amely megkülönbözteti a növényeket, az állatokat, az embereket és a szellemszemélyeket az élettelen dolgoktól. Az anyagi élőlényekre általában a növekedés, az anyagcsere, a külső ingerekre való reagálás és a szaporodás képessége jellemző. A növényi élet is tevékeny élet, de nem azonos az érzékszervekkel bíró lelkek életével. A földi lelkekben — állatokban és emberekben — van egy energiát kölcsönző tevékeny életerő és az életerőt fenntartó légzés.

Az élet a szó szoros értelmében — ahogyan az értelmes személyekre vonatkoztatjuk — tökéletes létezés, az erre való joggal. Az emberi lélek nem halhatatlan. De Isten hűséges szolgáinak kilátásuk van arra, hogy tökéletes állapotban örökké éljenek — sokan közülük a földön, egy „kicsiny nyáj” pedig mint Isten Királyságának örökösei az égben. A Királyság-osztályhoz tartozók a szellemi életre való feltámadásukkor elnyerik a halhatatlanságot is; az ilyen minőségű életnek a fenntartásához nem szükséges semmiféle teremtett dolog.

2014. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szp72 ***** válasza:

Érdekes mód a Biblia a növényeket nem tekinti élőlényeknek, ezért van a teremtésük külön az állatokétól az élettelen dolgok között. Az élet jele szerintük a légzés volt, amit csak az állatoknál és az embernél tudtak csak megfigyelni.

A Biblia szerint az élőlények két részből állnak: a porból álló test, és az Istentől kapott lélek. A lélek teszi élőlényt lélegzővé, vagyis élővé, enélkül csak egy élettelen test.

Az élet a halál ellentéte, az élet maga Isten, a vele való kapcsolat, mert ő minden élet forrása.


Nyilván nem igazán lehet az életet pontosan definiálni. Szerintem az az élet, amely szeret lenni. Amely nem csak létezik, hanem élvezi is a létet. Ami érez, aminek nem minden mindegy, aminek van veszteni valója.

Nem tudom, hogy a növények mennyire éreznek, valamennyire szerintem azok is.


Én végül is hiszek a Bibliának, az életet szerintem nem lehet levezetni az anyagból, kell hozzá valami más jellegű többlet, ahogy egy készülék sem működik áram nélkül.

2014. dec. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Több válaszra számítottam.
2014. dec. 20. 00:38
 7/7 kzs ***** válasza:

Válaszolok, de azt nem tudom megtenni, hogy ne mondjak ellent a tudománynak.


Szóval, minden keresztény és felekezet - legalábbis tudomásom szerint - (a SzentÍrás alapján) Jézust hívja életnek. Jézus ugyanis azt mondta, hogy Ő a Feltámadás és az Élet. Ő az Út, az Igazság és az Élet.

2014. dec. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!