Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van, hogy az egyistenhit...

Miért van, hogy az egyistenhitű vallások gyakran konfrontálódnak, míg a természeti vallások szinte soha?

Figyelt kérdés

A kereszténység, a zsidóság és az iszlám egy tőről fakadnak, alig különböznek, mégis ölik egymást. Gyakran csatlakozik hozzájuk a hinduizmus is a vitába.

A shinto, a sámán és táltoshitű vallások, valamint a kelta és újkelta vallások nem ismerik a vallási megkülönböztetést és ez nincs előírva, egyszerűen egy morális alapról van szó.

Az is érdekes, hogy az a négy nagy vallás egymást egymást és még a buddhizmust is megkülönböztetik és elismerik egymás létét, még ha nem is szeretik egymást, a természet alapú vallásokat viszont egy kalap alá veszik és ignorálják.

Miért?


2015. jan. 14. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

"A kereszténység, a zsidóság és az iszlám egy tőről fakadnak, alig különböznek"


Tehát hasonló elvek alapján működnek... A zsidó vallás elutasító volt a többi vallással szemben, és nyilván ez átöröklődött a többire is...


A hindukat nem mondanám elutasítónak, gondolj csak bele maga a buddhizmus ami teljesen szembe megy az egész hindu papi rendszerrel még sem pusztították el őket. Persze lehet azt mondani, hogy elutasítóak, ennek a kasztrendszer az oka. De nem mindegyik irányzata.


A pogány vallások általában, pedig szinte mindig is toleránsabbak voltak a többi vallással szemben. Inkább közös nevezőre próbáltak jutni a többivel. Meg feltették egymással az isteneket. Zeusz=Jupiter Hádész=Plútó stb.

Ennek valószínűleg az az oka, hogy náluk nem voltak olyan szigorú szabályok mint amilyeneket az ótestamentum lefektette volna. Ők a természet illetve azok erőit imádták. És ezeket személyesítették meg.

2015. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És azok a törzsi vallások, ahol emberáldozatok vannak? :)
2015. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Okés, jogos! De itt az volt a kérdés hangsúlya, a vallási diszkrimináláson volt, nem a rituálékról.

És igen tény, hogy a pogány vallások nem olyan elutasítóak más vallásokkal szemben.

2015. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vallásosok nehogymár vitatkozzanak, ellenségeskedjenek. Máskülönben mi értelme a vallásnak, ha nem tartja kordában az embereket?
2015. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a kutya elásva, hogy ami vallási háborúnak látszik, az valójában sosem (csak) vallási háború, hanem, mint minden háború, a hatalomról és a pénzről szól.

Sem a keresztes háborúk, sem a török háborúk, sem a harmincéves háború nem a vallásról szólt valójában, hanem sokkal profánabb dolgok álltak a hátterében. Ugyanígy a mai "iszlám" terrorizmusnak és "terrorizmus elleni harcnak" is, bár egyesek próbálják az iszlám és a kereszténység közti konfliktusnak feltüntetni, valójában szimpla hatalmi érdekek állnak a hátterében.


A természeti vallásokon keresztül, éppen a jellegük miatt, nem mobilizálhatóak olyan könnyen az emberek, mint az (egy) istenséghez való vakhitet és totális alárendeltséget megkövetelő monoteista vallásokon keresztül.

Például, a keresztes háborúk lényege a levantei kereskedelmi útvonal feletti ellenőrzés visszaszerzése, a közel-keleti kincsek megszerzése és a relatív nyugat-európai népességfelesleg levezetése volt, az egyszeri embert viszont azzal sokkal könnyebb volt háborúba hívni, hogy megyünk és visszaszerezzük a mocsok pogányoktól Jézus szülőföldjét.

2015. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja tényleg, mi a helyzet az emberáldozatokkal?

Ezenkívül a természeti vallásoknak jóval kevesebb a követőjük, a kereszténységnek és az iszlámnak meg egyenként egymilliárd fölött van. Amiből azért könnyebb "terroristákat" találni.

2015. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amiket felsoroltam, azokban soha nem volt emberáldozat, sőt, a shintoban és pl. a wicca vallásban még csak állati áldozat sem volt soha. Ma már a többiben sincs. Nagyon sztereotipak vagytok.
2015. jan. 14. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is közrejátszhat, hogy az ábrahámi vallásokban sokkal többen hisznek.
2015. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!