Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Mit gondoltok...

Keresztények! Mit gondoltok az olyan csoportokról mint pl a Lapos Föld Társaság?

Figyelt kérdés

Nem csak konkrétan erre a társaságra gondolok, de ez egy jó referencia.

Nagy vonalakban a Biblia szó szerinti értelmezésére kérdezek most rá és azokra a csoportokra akik ezzel komolyan foglalkoznak.


Aki nem tudja mi a Lapos Föld Társaság:

[link]


Minden választ előre köszönök!


2010. jan. 27. 23:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok keresztény, de szerintem ez vicc. Vagy legalábbis aki elindította biztos viccnek szánta.

Persze fontos a hit, de a tényeket tudomásul nem vevőmakapcsség semmire sem jó.

2010. jan. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy újabb fölösleges szekta Amerikából, lehet hogy ott még akad is, aki ezt beveszi, de nálunk aligha hinném.Azért vicces, h egyesek ennyire szembe mennek bizonyított tényekkel...ez nem Bibliai vallásosság, hanem egyszerűen emberi hülyeség, nem tudok erre mást mondani...:)
2010. jan. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges hülyeség de azért egy dolgot kiemelnék az írásból:


"A közismert legenda, miszerint Kolumbusz kritikusai azt gondolták, hogy le fog zuhanni a Föld pereméről, valójában 19. századi kitaláció"


Hoppá hoppá, szóval bebizonyosodott hogy Kolumbuszék a "csúnyagonosz sötét középkorban" mégsem hitték, hogy lapos volna a Föld? :O


Persze én ezt tudtam eddig is, nem ez a lényeg, hanem az, hogy itt a középkorról kialakított átlagember fejében is sok baj van.

2010. jan. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"Hoppá hoppá, szóval bebizonyosodott hogy Kolumbuszék a "csúnyagonosz sötét középkorban" mégsem hitték, hogy lapos volna a Föld? :O"

Már a görögök is tudták, hogy a Föld nem lapos hanem gömbölyded, a sugarát is meg tudták becsülni. Nem ez a kérdés. A Biblia szó szerinti értelmezésére kérdek rá.


"Vagy legalábbis aki elindította biztos viccnek szánta. "

Nem sajnos nem szánták viccnek. Pont azért tettem fel a kérdést, mert a Bibliának egyik részért tényleg lehet úgy értelmezni hogy a Föld lapos.


Továbbá, léteznek Fiatal Föld Kreacionisták és Öreg Föld Kreacionisták, ők is a Bibliára hivatkoznak, tudományos bizonyítékokat is fel szoktak mutatni, egymás ellen is érvelnek, persze nem jutnak sehova. Szerintem ők is ugyanúgy szembe mennek a tényekkel a vallásos hit miatt. Nálam egy kategóriát képeznek a Lapos Föld Társasággal.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. jan. 28. 09:35
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Keresztényként jót kacagtam ezen a népségen :D.

Egyébként a normannoknak sokkal extrémebb elképzeléseik voltak a világ felépítéséről, aztán mégiscsak ők jutottak el először Amerikába, 700 évvel Kolumbusz előtt.


De egyébként a középkoriak is pontosan tudták, hogy a Föld nem lapos, hanem kerek. Ugyanis a sötét középkorban is ismerték a görög tudósok, mint Arisztotelész (ő bizonyította be, hogy a Föld gömbölyű, a holdfogyatkozás alapján) és Eratoszthenész (aki egy pálca segítségével egész jó becslést adott a Föld "kerületére") munkáit.


Vagy elég csak elolvasni Dante Isteni színjátékát, abban is benne van, hogy a Föld gömbölyű (amikor Lucifert levetették az égből, a földbe csapódott, ott egy nagy gödör alakult ki, ez lett a Pokol, míg a Föld túloldalán(!) egy nagy hegy, az pedig a Purgatórium).

2010. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

A Biblia hol írja, hogy lapos a föld?


A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
5%
a biblia hol írja, hogy minden kérdésre ugyanazt a választ írd?
2010. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%

Hát azt hittem megdöglök a nevetéstől!! :D Szegény buta népség..

a biblia szószerinti értelmezése alapvetőleg értelemszerű dolog lenne,mint egyéb "tankönyveknél",hacsak azt nem vesszük alapul,hogy tele van ellentmondással,és így ellentmondásosan cselekednének.

Nem vagyok vallásos,de hiszek istenben,és a jó ügyért harcolok,a jó oldalon,így csakis a jót tartom be a bibliából..Vagyis,hogy ne ölj,stb..Azt márpedig illene szó szerint értelmezni,de amit nem istentől valónak látok,az a kövezzétek meg-sokszor hallott mondás- vagy a meg kell halnia,és egyébb agresszióra való buzdítás nekem nem istentől eredő!Sempedig a fenyegetés,hogy így úgy megleszünk kínozva,ha csak egyetlen akarata ellen is vétkezünk,mars a pokol tornáca!Ennél fogva sajnos a bibliához való "magyarázatot" , hogy mit és hogyan kell venni,szószerint,vagy szimbólikusan,azt a függeléket csak a belső megérzés adhatja átt.Legalábbis szerintem..

Bocs,hogy nem vallásosként írtam,de muszály volt ezt megosztanom.

2010. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem írom a végére honnan tudod hogy melyiket írom én?



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%

" a Bibliának egyik részért tényleg lehet úgy értelmezni hogy a Föld lapos"


Ott a pont. Lehet úgy értelmezni. Lehet fikázni a Bibliát, de azért gondold már végig, hogy 2000 éve írták.

2010. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!