Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény emberek miért...

A keresztény emberek miért gondolják, hogy a pszichológia haszontalan tudomány és ellentmond a Biblia parancsának, tanításainak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 19:08
1 2 3
 21/25 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Szia! Nem tartják haszontalannak. Való igaz, hogy tanulnak pszichológiát - lelkészek, papok és vallástanárok is. Szükségük is van rá, hiszen folyamatosan emberekkel foglalkoznak. Nem értek annyira hozzá, hogy tudjam, mely részei mondanak ellent a Bibliának, de biztos vagyok benne, hogy önmagában, mint tudományt, nem ítéljük el.
2014. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. A sértődékenységgel kapcsolatban egyetlen hozzátoldás. Nem lehetséges, hogy ez inkább ember vagy személyiségfüggő? Azaz biztosan vannak köztetek, keresztények között is akik olvassák, tanulmányozzák a Bibliát és időnként mégis megsértődnek valamin, mivel genetikailag így vannak kódolható. Nem lehetetlen, hogy ez tanulható de az igazi énünk, valós személyiségünk mindvégig kísér utunkon, amiről nehéz letérni.
2014. nov. 1. 13:12
 23/25 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mi, keresztények is megsértődhetünk, mert nincs olyan ember, aki tökéletes. És a keresztények is ugyanolyan emberek, és ők is bűnösek, mint mindenki más. Annyi a különbség (és ez a legfontosabb), hogy a keresztények Istentől kérnek bűnbocsánatot, és az Ő segítségével próbálnak változni, a jó irányba terelődni. Szerintem, ha akárki is azt gondolja, hogy a kereszténység és a pszichológia nem összeférhető, az azért lehet, mert a problémákat az emberek Isten segítségével is meg tudják oldani, nem kell egy harmadik fél. Azonban egy olyan ember lehet, és kell is, aki elvezet Istenhez, és ez akár lehet a pszichológus is. Ezenkívül az ember társas lénynek lett teremtve, és szüksége van földi vezetőkre is, akik mindenben megsegítik pl problémák megoldásában. Nehéz ez a kérdés, én is keresem rá a választ, főleg, hogy keresztény vagyok, de mégis nagyon érdekel a pszichológia, hogy segíthessek az embereknek.
2014. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem mind gondolja, de tény, hogy sokan. Beszéltem egyszer erről egy vallásos haverommal, és végül kijött, hogy neki az a baja a pszichológiával, hogy az alapvetően amorális, illetve darwinista, haszonelvű, érdekalapú emberképpel operál szinte mindig, ami ellentétes a keresztény morális emberképpel. Vagyis elvileg lehetne csinálni keresztény pszichológiát, csakhogy a gyakorlat azt igazolja, hogy az ember alapvetően nem olyan, mint amilyennek a keresztények szerint lennie kéne, hanem valóban érdek-vezérelt, haszonelvű, amorális. Minden morálját a kultúrájából meríti saját érdekében. Ezt pedig egy keresztény gyomra nem veszi be, vagyis elutasítja a pszichológiát, illetve ferdít magának esetleg egyet.
2014. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
A lelkészek és papok is tanulnak pszichológiát, és vannak keresztény pszichológusok, akik kifejezetten hirdetik is magukról, hogy keresztények + ők nyilván elég felkapottak az egyházi körökben. Sokat foglalkoznak ténylegesen keresztény oldalról a pszichológiával, szóval ha azt vesszük, "keresztény pszichológia" már létezik.
2014. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!