Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény emberek miért...

A keresztény emberek miért gondolják, hogy a pszichológia haszontalan tudomány és ellentmond a Biblia parancsának, tanításainak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 19:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Ha a pszichoanalitika káros akkor kérdezem én emberek hogyan gyógyultak volna meg? A pszichoanalízis során az elfojtásoknak kell felszínre jönnie. Ezt tagadja a vallás valószínűleg."


A pszichológia lelket gyógyít saját maga szerint. Márpedig ha az ember istentől kapja a lelkét a keresztények szerint az nem defektes.


Amúgy tudományos körökben sem egyenrangú ez a tudományág, mert gyerekcipőben jár még.

2014. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Már pedig ha az ember istentől kapja a lelkét a keresztények szerint az nem defektes. "


Ezért tart ott a világ, ahol.

Egyébként meg nem okkult dolgokat gyógyítanak, hanem a gondolkodás mód megváltozásában akarnak segíteni, ha így jobban tetszik.

2014. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A szcientológusok gondolják így, de szerintem a keresztények többsége nem.
2014. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdés, hogy a keresztények szerint miért haszontalan tudomány. Erre válaszoltam.


A lélek léte nem bizonyított (testen kívül külön), szóval aki lelket gyógyít az szükségszerűen átlépi a tudományos keretet. A gondolkodásmód megváltoztatására meg ott van az oktatás. Viszont ez nem tudományos alap, emberen segíthet máson nem. Például vannak már állat pszichológusok is szerinted komolyan figyelmes hallgatással és elemzéssel lehet egy hörcsögön segíteni aki felfalta a kicsinyét?

2014. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


Adventista vagyok, és nem mondjuk, hogy a psichológia haszontalan tudomány. Az egyik adventista előadó végzettsége szerint psichológus, és beszéltem vele erről a témáról. Emlékeim szerint ő azt mondta, hogy a psichológiában vannak hasznos dolgok, ezekkel ma sincs gond, de vannak olyanok, amik ellentmondanak a Bibliának, attól, mint hívő emberek értelemszerűen tartózkodunk. Nem haszontalan tudományág, de nem azonosulunk vele teljes mértékben, mert nekünk a Szentírás az útmutató.

2014. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Én ezt mind megértem és természetesen tiszteletben tartom a véleményeiteket. Ugyanakkor némi hozzátoldás.


"A pszichológia lelket gyógyít saját maga szerint. Márpedig ha az ember istentől kapja a lelkét a keresztények szerint az nem defektes."


Ha ez így lenne akkor miért lesz valaki pszichopata, skizofrén vagy személyiségzavaros? Nem egy vallásos embert foglalkoztatott már az öngyilkosság gondolata, holott az is tiltva van a Bibliában. Ez egy paradoxon.

2014. okt. 31. 13:51
 17/25 anonim ***** válasza:

"Ha ez így lenne akkor miért lesz valaki pszichopata, skizofrén vagy személyiségzavaros? Nem egy vallásos embert foglalkoztatott már az öngyilkosság gondolata, holott az is tiltva van a Bibliában. Ez egy paradoxon."


Nézd a keresztények szerint a pszichopata (inkább szociopatának kéne hívni) nem kapott lelket vagy valaki (pl. a sátán) eltérítette az eszét a lelkének való engedelmeskedéstől. Az öngyilkosság és a többi dolog is ebbe esik bele. Ez persze megtörténhet kereszténnyel is csak tök más szerintük az oka.

2014. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Teljesen értem az álláspontodat. Nem is vitatkozni szeretnék, csupán egyfajta szemlélet, nézőpont kifejtése. Épphogy a keresztény emberek döbbennek meg legjobban látván mi megy világban vagy a más neveltetésük miatt konfrontálódnak a többi emberrel. Mindez hová vezet? Lelki problémákhoz, traumákhoz, a kiúttalanság életérzéséhez. Épphogy a keresztények amikor látják a szörnyűségeket és borzalmakat a tévében akkor frusztrálódnak leginkább és ez önmagukkal való meghasonlásig vezet, azaz kialakulhat módosult tudatállapot is. Hová vezet ez szerintetek? Persze ugyanúgy megtörténhet nem hívővel is de egy kimutatás szerint keresztényeknél gyakrabban fordul elő. Ez teljesen szubjektív, azaz nyugodtan lehet velem vitatkozni.
2014. okt. 31. 17:21
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem gondolják úgy.

Maximum azzal lehet bajuk egyeseknek, hogy Istent kihagyják belőle - márpedig egy hívő ember szerint Isten nagyon is lényeges pont az emberi lélekkel kapcsolatban. De Istent senkire sem lehet ráerőltetni, a pszichológia pedig vallásfüggetlen.

2014. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdezö


bocsi, de nem egészen pontos az információd. Én magam sokat olvastam és olvasom a psychológiával kapcsolatos dolgokat.


Söt, több psychológus, psychiáter merít tanácsot a Jézus Krisztus híres "hegyi beszédjéböl" is. Ha érdekel elolvashatod a Máté 5-7 részeiben.


Egy gondolatot szeretnék belöle felhozni, mely nekem sokat segített és segít az életemben. Jézus Krisztus ezt mondja: "ne aggodalmaskodjatok, mit hoz a holnap, mert minden napnak meg van a maga baja"


Nem azt mondja ezzel, hogy ne tervezzünk, hanem tanuljunk meg örülni a pillanatnak, a mai napnak.


Ezt sokszor tapasztaltam, mivel amitöl annyira féltem, aztán a dolgok sokszor teljesen másként alakultak.


Kedves kérdezö, ha elolvassuk a Salamon Példabeszédeit, a Prédikátor könyvét, sok-sok ezer éves bölcsességet találunk benne, amit a mai tudomány is a psychológia elismer.


Például a Biblia azt írja, hogy "buta, az aki sértödékeny". Hát ezt is bebizonyítja a psychológia, hogyha sértödös természetüek vagyunk, nagy bajt csinálunk saját magunknak.

2014. nov. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!