Miért foglalkozunk azzal, hogy létezik e Isten, ha nincs is ránk hatással?
Én nem mondom, hogy Isten nincs, csak szimplán maga a kérdés felesleges szerintem, hisz nincs hatása a világra. Sokszor tapasztalom, hogy emberek megköszönnek Istennek dolgokat, de én ezzel szemben direkt odafigyelek, hogy sose tegyem imára a kezem felesleges helyzetekben, hisz nem Isten fogja eldönteni, hogy mondjuk felelek e órán.
Más is gondolkozik így?
Válaszolok a kérdezőnek is !
Hogy van-e isten az kb. annyira felesleges kérdés, mint hogy hogyan keletkezett a világ. Tudósok is megpróbálják magyarázni a problémát -ősrobbanással, vagy mással. A múlt ismerte többek között arra jó, hogy következtetéseket vonjunk le belőle a jelennel és a jövővel kapcsolatban. Tehát nem mindenkinek felesleges a kérdés, csak aki nem törődik a jelennel ill. a jövővel.
Isten (ha van) hatása alapvető a világra, hiszen őmiatta ilyen amilyen. A hatás megmutatkozik a törvényekben. Az, hogy szabad akaratod van -és a tanárodnak is aki vagy feleltet, vagy nem- az nem azt jelenti, hogy figyelmen kívül hagyhatod ezen törvényeket, ha istentől vannak, ha csak úgy spontán az anyagból következnek.
Én sem ájtatoskodok. Sajnos leszoktunk róla, hogy megköszönjünk, hálát adjunk -sorsnak v. istennek- pedig szerintem ez jó dolog lenne -nekünk, mert az épülésünket szolgálná. Sajnos ilyenek vagyunk legtöbben -a jót elfogadjuk természetesnek, a rosszért meg zsörtölődünk. átkozódunk, káromkodunk. Pedig ezek az utóbbiak rombolnak minket. De hát ez van. Nem mindig viselkedünk racionálisan, vagy éppenséggel helyesen. Annál inkább elvárjuk ezt másoktól magunkkal szemben -sőt legtöbbször annál többet is.
"A hatás megmutatkozik a törvényekben."
Pontosan erről van szó! De nemcsak az emberre vonatkozó törvényekben, hanem az univerzumban tapasztalható törvényekben is.
Amit ma a tudomány megfigyel, az mind Isten teremtő tevékenységének velejárói. A gravitáció, a morfogenetikus mező, a kovalens kötés vagy éppen a pszichológia, mind a Világ teremtésével és fenntartásával együtt járó jelenség.
Pontosan ez a baj istennel. Egyszerűen nem kiszámítható. A fizika törvényei pedig nem ilyenek és attól se változnak meg,hogy valaki hisz vagy nem hisz.
Ha hiszel istenben akkor se lesz nagyobb valószínűsége egy adott esemény bekövetkezésének.
A másik gond az,hogy a törvények,hogy fizikai vagy emberei is tőle függ. Ez a két dolog teljesen eltérő. A fizika törvényeit nem tudod megszegni,ha megpróbáld,akkor pórul jársz.
Egyébként a jó és rossz is emberi dolog, kultúra és társadalom függő. A vallásokban lefektetett erkölcsi szabályok pedig sok esetben egyszerűen csak az társadalom mentális és fizikai egészségét biztosítják. Pl a nemi betegségek terjedése ellen a ne paráználkodj. A zsidók kóser dolgainak is van értelme,a fertőzések megakadályozása szempontjából.
Annak se látom sok értelmét,hogy valami teremtő úgy csináljon,hogy abból majd véletlenszerűen kialakulhasson sokféle faj. Minek annyi csillag,meg bolygó. Meg mire jó a föld mágneses mezejének változása? stb..
Ezt nehezen fogja fel az agyam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!