Egy szívátültetés mennyire változtatja meg magát az embert?
Gyakran hallani a vallásosaktól az emberi egóról, a halhatatlan lélekről, a szellemről és ezekkel kapcsolatban számos kérdés merül fel.
Hol laknak az emberben, hol helyezkednek el?
A kisujjam körmében biztosan nem, mert azt gyakran levágja az ember, de a vesében sem, ami a folyadékkiválasztást végzi és ezt is szokták átültetni más emberbe, elég gyakori műtét.
A szív az, ami évszázadok óta kiemelt jelentőséggel bír a vallásosak körében, a Jehovisták még a hozzá kapcsolódó vért is szentnek tartják.
Egy szívátültetés mennyire kavarja meg az ember lelkét szerinted, már ugye, ha hiszel a lélekben egyáltalán?
A szívátültetés nem éppen annak a bizonyítéka, hogy ilyesmi nem létezik?
Nohát! Valaki nagyon kapaszkodik egy torz világnézethez, úgy veszem észre.
Tehát az érzelem az agyban lakik? :)
Nem értem akkor, hogy állandó stressz hatására miért kapnak az emberek szívinfarktust?
Miért van gyomorgörcsünk, miért "fáj" a szívünk, és az érzelmek miért koncentrálódnak a solar plexus, magyarul napfonat köré?
Nem ragaszkodom semmihez, csakis a testem-lelkem üzeneteit hallgatom meg. Elmebeteg nem vagyok, kikérem magamnak. "Józan paraszti ésszel" rendelkezem.
Elmebeteg itt valaki más! Az, aki az elméhez társítja az érzelmet.
Napfonat: minden kérdésedre a válasz az agy. Az agy a forrás, a többi a végrehajtó. Ingerek érkeznek a külvilágból, és a belső szervekből, némelyik tudatosul, némelyik nem, de az érzet az agyban van.
Példa: ha bokán rúgnak, és fáj, az azt jelenti, hogy a bokádban van érzelmeid központja? Nem, az is az agyban jön létre. Úgy mint a többi, amit felsoroltál.
"Józan paraszti ésszel" rendelkezem.
...sajnos nem. Ha tényleg rendelkeznél vele, akkor képes lennél gondolkodni.
Természetesen az agy hat minden szervünkre - és ki is alakít valamilyen képet a testünkről. Ha fáj valamid, akkor a fájdalom az agyban jelentkezik, és az agy kapcsolja (saját magában) az illető testrészhez a fájdalmat.
De közben rájöttem, hogy csak húzol, mert ennyire hülye egyszerűn nem lehetsz. Az írásaidból ítélve iskolákat végeztél...
Gondolom, közben jól is mulatsz magadban.
De ezt inkább azért ne csináld, mert a végén még valaki hisz neked.
Kedves Napfonat!
Egyszer már megírtam a véleményemet a gondolataidról, de ezekkel a gondolatokkal abszolút megerősítesz.
Kedves 23-as! Köszönöm a bizalmat! :D
Csak egyetlen kis korrekció. Ozmiummal együtt a fájdalommal példázódtok. Ugye tudjátok ti is, hogy a fájdalom nem érzelem?
Ha valaki bokán rúg, az inger valóban az agyban képződik, és jelzi, hogy baj van. Ekkor érezzük a bokánkban a fájdalmat. A fájdalom azonban fizikai érzés, nem pedig lelki jellegű érzelem. :)
Egyébként tényleg igaz az, hogy a szív sínyli meg a tartós stresszt. De előtte jelez a gyomorban, pl. egy gyomorfekéllyel.
Kedves filoszmen. Nem tudom, hogy mely gondolataidra gondolsz, de nem nagyon érdekel. Ilyen erővel én is leírhatnám, hogy mit gondolok rólad. A személyeskedés személyeskedést szül.
Kedves materialisták! ti qurva sokat tudtok az érzelmekről -a lélekről nem is beszélve. Többet mint amit a tudomány bizonyított. Mi ez a kettős mérce? Hisztek ti is? -csak mert a materialista tudósok feltételezik, hogy az anyag az elsődleges- ergo ott kell keresni a lelki dolgokat is. HA-ha-ha. Jól van higgyetek kizárólag az agyagba. Vagy a mocsárba. Jól bele is ragadtatok, mint sokan az ecsedi lápba. Nagyon sok minden nincs tisztázva az a biológiában, fiziológiában, ennél sokkal egyszerűbb dolgok sem - a madarak tájékozódó képessége sem pl. De ti mindent tudtok, mint ahogy Jehova tanúja is tévedhetetlenül... Kevertek kavartok itt érzeteket érzelmekkel. Még az sem eldöntött a tudományban, hogy az anyag vagy információ-e az elsődleges. Mitől jött volna létre az anyagi világ az ősrobbanásban a semmiből, ha nincs információ! Szóval legalábbis ingoványos területen jártok. A tudatlanság elfogultsága beszél belőletek. Ott tartotok, mint Kolumbusz előtt a világ Amerikát illetően. De csak esküdözzetek, és nézzétek hülyének azt, aki esetleg hallott valamit az eszkimóktól, normannok utódaitól, pápuáktól.
Sem Newton, sem Einstein, de Hawking sem mondta ki a végső szót -legfeljebb ők és az aktuális korszak embere gondolta, hogy igen. Szerintem nem is fogjuk tudni kimondani soha sem, mert a lehetőségeink, anyagi korlátaink ezt mindig is lehetetlenné fogják tenni.
Jó és hasznos dolog a tudomány, élni is kell az eredményeivel. Viszont a materializmust -mint világnézetet- sem szabad dogmaként kezelni. És itt az alapokról beszélek, nem konkrét tudományos felismerésekről, mert abban többé-kevésbé a tudomány elég rugalmas. Amikor nem az, abban az emberek a hibásak, és idővel a dolgok a helyükre kerülnek. Bár itt egyesek fejében elég lassan történik meg ez.
"a szív sínyli meg a tartós stresszt. De előtte jelez a gyomorban, pl. egy gyomorfekéllyel."
Így igaz.
És mindkettőt az agy utasítja erre (mármint túlműködésre). Merthogy maguktól mégis honnan tudnának az érzelmekről?
"a madarak tájékozódó képessége sem"
De, az már tisztázott. Láttam róla filmet... te is művelődhetnél, nem ártana.
"Még az sem eldöntött a tudományban, hogy az anyag vagy információ-e az elsődleges. Mitől jött volna létre az anyagi világ az ősrobbanásban a semmiből, ha nincs információ!"
De ez is eldöntött. Mivel anyagi hordozó nélkül nem létezik információ... kicsit tényleg művelődhetnél.
Rád férne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!