Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten a jövőbe lát, akkor...

Ha Isten a jövőbe lát, akkor látnia kellett volna, hogy mi lesz az emberek sorsa. Nem bánta?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 01:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lát az semmit, mert nincs. Ha lenne, egy könyvtárat meg lehetne tölteni eddigi hibás döntéseivel, amit az emberiség ellen követett el.
2014. júl. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 titak ***** válasza:
67%
Miért bánná, így tervezte.
2014. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenható, akkor amúgy sem ronthat el semmit, vagy ha mégis félrecsúsznának a dolgok, akkor könnyen helyrehozhatná, ha akarná.

De nem akarja, már előre tudta, mert még meg is prófétálta, hogy az ösvényen csak kevesen jutnak át, de hát hullhat a férgese, eléggé megsokasodott már az emberiség.

Neki csak a java kell.

- Hehe, fiókáim. Mindjárt jön a grillezés! - Dörzsöli a markát.

Mi lesz vajon az állatok sorsa a végítélet után?

Belőlük is pecsenye lesz?

2014. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan az "emberek sorsa" alatt?
2014. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Laza mozdulattal eldobja az egészet.

Jöhet a "b" terv, legközelebb két hetet is rászán és akkor jobban sikerül.

2014. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Látta előre, és nem bánta, mert akkor nem teremtett volna, hanem gondolkodik még 0,000001 másodpercet.
2014. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2014. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


Eloszor is tag fogalomkent beszelve Teremtorol beszelhetunk es nem Isten-rol.

A Foldi vilagban eloszor megadatott a tokeletes vilag amit a teremto ugy magyarazna hogy szeresd es hasznald azt amit adtam es fejlodj ennek kovetkezteben. De nem igy tortent. mert amikor nincs valasztasi lehetoseged es nem tapasztalod meg hogy mi a jo ut es a rossz ut, akkor nincs nagy fejlodes, inkabb stagnal a fejlodesi szint es hosszu folyamatkent ersz az A-bol a B-be. Tehat a teves elmelet szerint a satan, vagy ordog vagy kinek mi tetszik megadta a lehetoseget hogy valtoztassunk es ralassunk a sajat vilagunkban rejlo valtozatos utakra. Erdeekes megis a rosszat orokke a PRIMITIV nem sajat maga hibajakent es ebbol tanulaskent tekintette hanem a valami satan vagy ordog muvekent mert igy nem maga volt hibas a tettekert hanem valami lathatatlan rossz. Az elet es a sajat eleted fejlodeset amig a Foldi eletben reszed van mindig 2 valos valasztasi lehetoseged van. Ballara vagy jobbra, feher vagy fekete, szep vagy csunya, este vagy nappal stb. kettoseg fuzi at vilagunkat es te vagy benne az aki reszese vagy e vilagnak es igyekezned kell jo utakat valasztani melyek fejlodest erdemenyezhetnek lelki szinten es nem anyagi szinten. Ezert nem kell imadkoznaod csak azert mert egy vallas ezt koveteli, nem kell se pap, se apaca legyel es az se eleg ha csak a vallasokkal vagy csak a bibliaval foglalkozol mert ez tul keves hogy ralatasod legyen a nagyvilagban valo valos reszveteledre. Midennek ertelme van akar elo akar elettelen dolog es minden osszekotteseben van mindennel, neked csak jatszanod kell es jokat lepni, ha rosszat leptel tanulj belolle.

A jatszoter adott es az hogy rossz a hangulatod vagy rossz azert nem mas az okozo ezt ne feledd. Te lepj okosan es valts mas szemleteted a vilagodrol es rajossz sokkal szebb az elet ha te iranyitod es nem mastol varod (Isten)hogy tegye helyetted.

2014. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De nem igy tortent."

Itt bukott meg a történeted.

Isten 5 percre nem lát előre?

2014. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolom ismerős neked a bibliából az első emberpár története. Isten egy boldog, kielégitő, végetnemérő életet kínált fel nekik. Ők döntöttek úgy hogy nem élnek a lehetőséggel. Engettek a vágyaiknak és bűnt követtek el. Az emberek most az ősszüleink tetteinek következményeit szenvedik el. Hogy mit érez Isten emiatt? Az 1Móz 6:5,6 szerint annak idején bánkodott a szívében mikor gonoszság uralta a világot. Ez ma sincs másképp. Ő törödik veletek jelenti ki az 1Pét 5:7. Éppen ezért küldte el fiát, hogy a jővőben biztositani tudja számunkra,azokat az állapotokat melyekről a Jel 21:1-4 terjedő versei is írnak. Miszerint nem lessz halál,kesergés,fájdalom. Mert minden könnyet letöröl a szemünkről.


Mielőtt elhamarkodottan, bármivel is megváldolnánk Istent, jó lenne megvizsgálni hogy Ö mit mond a Szavában a Bibliában.


Üdv!

2014. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!