Ezen az oldalon miért csak a kereszténységet/keresztényeket támadják? A többi vallás miért lenne sokkal jobb?
"keresztények Istenétől fél a legnagyobb mértékben."
Pedig zeuzstól kéne, ő villámokat is szór! :DD :D :D :D:
Bocsi, nem hagyhattam mi.
Bocsi, kérdezhetek pár dolgot? De tényleg, pusztán kíváncsiságból.
"Isten léte minden kétséget kizáróan bizonyítható, több oldalról is. ( asztrofizika, filozófia, történelem...stb)"
Kifejtenéd?
"Az ateizmus elmélete már a múlt század elején megdőlt"
Mi az az ateizmus elmélete?
20-as.Nem is félek Istentől.A legjobb spanom.:)Együtt röhögünk a sok hülye emberen,hogy milyen marhaságokban tudnak hinni.
Üdv!Belze Bubu
"Isten léte minden kétséget kizáróan bizonyítható"
Persze, megtette - többek között - már René Descartes.
Le is ..szta érte az Egyház. Joggal.
Mert ha bizonyítassz valamit, azzal azt is ÁLLÍTOD, hogy BIZONYÍTÁSRA SZORUL, azt is, hogy lehet, hogy nem is igaz. Márpedig I-ten létezése a hívõ számára nem szorul bizonyításra, - természetesen - az Egyház számára sem.
Aki bizonyítja I-ten létezését, egyúttal saját hitetlenségét is bizonyítja.
( Eszedbe jutna bizonyítani, bebizonyítani, hogy Te létezel? )
Már nagyon sokszor szó esett a hit és a tudomány közötti különbség lényegéről.
Most sem tudok másra hivatkozni. Aki vallásos, az hisz valamiben. Teljesen természetes, hogy aki istenben hisz, tagadja mondjuk Zeusz létezését, hiszen Zeusz egy másik isten, ő pedig a sajátjában hisz, nem a másikban. Ezzel nem azt vizsgáljuk, vajon Zeusszal mi a helyzet, hanem az a konkrét személy, aki istenben hisz, ő konkréten nem hisz Zeuszban. Eközben egy másik konkrét személy Allahban hisz és tagadja istent, a harmadik Zeuszban hisz és tagadja istent és Allahot is. Eközben fel sem vetődik, hogy úgy általában (nem a szóban forgó személyek számára) léteznek-e az említett istenek.
A hit egyéni. A tudomány a természet jelenségeinek leírása abból a célból, hogy az ember képes legyen számára kedvezően reagálni a környezetére. Olyan, hogy van, de lehet, hogy nincs, nem létezik. A hívő számára azért nem, mert ő hisz valamiben (és ezért az számára van), másban meg nem hisz (és ezért az számára nincs). A tudomány számára meg azért nem létezik, mert a tudomány azt mondja „nem bizonyított”. Azaz, ha fontosnak tartja valaki, majd a tudomány eszközeivel és módszereivel megpróbálja bizonyítani. Amíg nem sikerül, nem létezőnek tartja, mert az a kézenfekvő. Ha pedig nem tartja fontosnak, nem foglalkozik vele.
Kedves #26! Azt hiszem, nem világos a bizonyítás fogalma. A „bizonyításra szorul” nem állítható. A tudomány úgy épít fel modellt a világ jelenségeiről, hogy vesz néhány dolgot, amiről azt lehet gondolni, mindenki számára evidens. Ezt nevezi a priori állításnak, azaz olyannak, ami mindenki számára evidens, nem szorul magyarázatra. Majd ebből levezet minden mást. Amikor „bizonyítunk”, akkor azt levezetjük a korábbiakból. Isten létét nem lehet levezetni semmiből, amit eddig levezettünk és ismerünk. De a nemlétét se. A hívő nem vezet le semmit, ő hisz és kész. Időnként előfordul, hogy nagy koponyák egy a priori állítást elvetnek, és más eredményre jutnak. Ilyen volt Bolyai János a párhuzamossági axiómával. De nem ez a jellemző. A te létezésed bizonyítása egyszerű. Hatsz a világra, ez érzékelhető. Hatni csak létező képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!