Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják a JT-k, hogy...

Openyoureye kérdése:

Miért gondolják a JT-k, hogy mindenkinek ismernie KELL és ismeri is a biblia minden sorát és ezáltal döntött úgy, hogy követi vagy sem?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy ők azt hiszik, a biblia minden sorát minden ember kívülről fújja és ez alapján döntöttek úgy, hogy követik e azt vagy sem? Több kérdésnél is láttam, hogy azt képzelik a más vallású emberek önszántukból nem követik a bibliát, nem pedig azért mert nem is ismerik. Tehát szerintük, az, hogy ők nem üdvözülhetnek az az ő döntésük, az ő saruk. Szerintetek normális gondolkodásra valla ez?


A kérdésem alapát ezen kérdésre érkezett adott válasz inspirálta:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


13-as válasz: "Tehát ebből is jól látszik mert a Biblia leírja, hogy kik nem öröklik Isten országát, és ezt egyénileg az ember magának köszönheti, és ez bibliai Tanítás, amit Jehova Tanúi tanítanak."


És a 14-es válasz.



2014. ápr. 29. 07:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10-es vagyok,ez lemaradt

Nem vagyok JT,ennek ellenére úgy gondolom illik tudni miről szól nem csak keresztény vagy vallásos embereknek,de nekik főképp!és ehhez nem kell fejből tudni az egészet.

Azt gondolom,ha egy Himnusz, Szózat, Toldi,Rómeó és Júlia hozzátartozik az általános műveltséghez,akkor ez is.

2014. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!