Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell a vallásoknak...

Miért kell a vallásoknak megmagyarázni a világ eredetét?

Figyelt kérdés
Miért nem elég, ha egymás segítéséből áll egy vallás?

2014. ápr. 18. 10:08
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
51%
Mert a vallás azért lett kitalálva, hogy a sok vándorló manus meg tudja magyarázni, hogyan kerültek ide, és miért vannak itt. Tehát kellett valami alapot lefektetni. Először lett egy világ, aztán valami felsőbb hatalom odatette az embert. Hogy miért felsőbb hatalom? Mert annak kellett lennie, ha mindezt meg tudta tenni. Ez az értelem alapja. A gyerekek is megkérdezik, hogy honnan van, és hogy hogyan lett a világ. Na most amikor az "első gyerek" feltette ezt a kérdést, nem kapott rá választ, és így kitalálta magának. (Tudom, hogy valószinüleg nem gyerek tette fel először ezt a kérdést)
2014. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem elég. Az ősi vallásoknak szüksége volt eredetmagyarázatra. Ezt szinte minden vallásban megtalálod, mert a régebbi embereknek erre volt igénye. Az idő haladtával nem senkinek sincs bőr a képén kisatírozni az unalmas, vagy elcsépelt mítoszokat, mert még mindig vannak olyanok, akiknek új lesz a sztori.
2014. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
*az idő haladtával MEG senkinek se...*
2014. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
A közös standard megalkotása, ami ahhoz kell, hogy egységbe/csapatba foglalja az embereket kell. De ez miért nem lehet egy egységes ruházat, vagy egy folyó? Miért lyukad ki ennyi vallás az emberiség és a világ eredetének megmagyarázásához? Nincs más olyan standard, amit elpusztíthatatlan, csak a képzelt dolgok? Miért nem lehet önmagában az a standard, hogy segítjük egymást? Hiszen ha segítem a közösségemet, akkor erős lesz a közösség és az az erős közösség segít majd nekem. Ennyi nem elég?
2014. ápr. 18. 10:15
 5/59 anonim ***** válasza:

Valahol a vallások ezzel önmaguk létezését is igazolják.

Hiszen miért követnél valamit, ami nem tud magyarázatot adni mindenre?

Egyébként a keleti vallásoknál úgy vélem, fontosabb a gyakorlás módja, A pontból a B-be való eljutás, mint az eredet boncolgatása, pláne a felsőbb hatalmaknak való megfelelés.

2014. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy ez a jelenség általános. Egymás után születnek a hipotézisek a tudomány világában is a világ keletkezéséről. Az ember ki akarja tölteni az űrt, legjobb aktuális tudása szerint.
2014. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:

A vallás világkép, így magyarázatot kell adnia a világ fennállásának okára, és ha van ilyen, a céljéra is.

Egymás segítésének nem vallásnak, hanem alapvető elvárásnak kellene lennie.

2014. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet önmagában az a standard, hogy segítjük egymást?"


A keresztény vallás nagyjából ezt hirdeti.


Sajnos időközben összefésülték az Ószövetséggel és az emberek belezavarodtak a "fogat-fogért" és a "dobd vissza kenyérrel" dilemmába.


A elyzet az, hogy évezredek óta világos, hogy az embereknek bizonyos "áldozatokra" van szüksége ahhoz, hogy a társadalom jól működjön, azaz egy kompromisszumot kell kötni az egyéni érdek és a közérdek között.

Ezt a túlnyomó többség el is fogadja.

De van egy, általában "intelligensebb" réteg, amelyik arra is rájött, hogy ha a többség betartja a szabályokat és csak egy kissebbség szegi azokat meg, akkor ez a kissebbség komoly társadalmi és anyagi előnyökre tehet szert.


Kicsit olyan, hogy ha biztos vagy abban, hogy mindenki más betartja a KRESZ-t, akkor te nyugodtan parkolhatsz tilosban, és átmehetsz a piroson, nem nagyon lesz bajod, mondjuk ha kék fény villog rajtad.


Tehát hiába ismertek az együttélést szabályozó keretek, addig, amíg vannak akik a szabályokat felrúgják, addig a világ nem lesz jobb hely.


A "világ eredete" általában egy ideális környezet, amit példaként állít elénk a legtöbb vallás, ahova igyekeznünk kellene visszatérni ha sikerült megszabadulnunk gyengeségeinktől. Ez lehet a Paradicsom vagy az Aranykor...

2014. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van a legtöbb vallás tanai között a világ teremtése mert az emberekben régen is felmerült a kérdés, hogy honnan származunk, hogy keletkezett az a világ amiben élünk.

Régen, az ősi vallások keletkezése idején a tudomány még nem tudott érthető, egyszerűen felfogható magyarázatot adni ezekre a kérdésekre. Ezért a vallás adta meg a választ.

2014. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

"Régen, az ősi vallások keletkezése idején a tudomány még nem tudott érthető, egyszerűen felfogható magyarázatot adni ezekre a kérdésekre."


Most sem tud. Hipotézisek vannak csak.

Bár azt már kezdik pedzegetni, hogy létezhetnek egyéb univerzumok is, nem csak az, amit mi ismerünk.

2014. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!