Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a homoszexualitásnak...

Ozmium42 kérdése:

Ha a homoszexualitásnak fizikai (biológiai) okai vannak, és nem is lehet rajta változtatni, akkor miért főben járó bűn?

Figyelt kérdés

Gondolom nem kell magyarázni, hogy a homoszexualitás nem megátalkodottság vagy rosszindulatúság, bűnre való hajlam kérdése, hanem egyfajta betegség (eltekintve attól, hogy hivatalosan és polkorrektül nem nevezik annak), az érintett nem tehet sem róla, sem ellene semmit. Ha az emberek nagyon változatos módon is állnak hozzá, Isten azért tudhatná ezt.


Nekem testi hibám van, ami hasonló szitu ("sem róla, sem ellene"), én nem látok minőségi különbséget, mégis nekem azt mondják, hogy tökéletes testben feltámadok, a homoszexuálisokat pedig meg kell ölni (Bibliával összhangban), vagy legalábbis ki kell rekeszteni, és amúgy is mindenképpen mennek a levesbe (pokolba, megsemmisülésbe). A "megtérés", mint lehetőség nagylelkűen fel van ajánlva, de ugye ez lehetetlen.


2014. márc. 17. 00:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Nem "egyfajta betegség", mert nem lehet elkapni és nem lehet kigyógyulni belőle.


Veheted úgy, hogy egyfajta elváltozás, amitől az ember más lesz. De ettől még lehet erkölcsös, szorgalmas, jóindulatú - bármi."


Mint fentebb említettem, nekem van egy betegségem. Nem kaptam, nem szereztem, hanem csak van. Egyfajta elváltozás, amitől más vagyok. Nem lehet meggyógyítani. Ettől még betegség. Mitől más ez, mint a homoszexualitás? (Azon kívül persze, hogy én nem vagyok szodomistának és pokolfajzatnak bélyegezve emiatt)


Egy hypotalamuszban elhelyezkedő neuroncsoport, aminek férfiakban embrionális korban a magas tesztoszteron szint miatt kellene differenciálódnia, ami ha valamiért nem adott, akkor olyan marad, mint a nőkben (jóval kisebb), és az illető homoszexuális lesz. Embrionális korban ez kialakul, és végleg úgy marad, nem lehet később korrigálni. Ezen kívül biztos több okokra is vissza lehet vezetni (kivéve azt a marhaságot, hogy egy hetero átváltozik homoszexuálissá, mert nem nősül), de lényeg, amit kiemeltem, a BIOLÓGIAI EREDET, és nem a betegség definícióin kell rugózni. A szerotoninos példa gyanús, hogy csak egereken működik.

2014. márc. 17. 21:04
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert csak a vágyaknak engedni bűn, nem a vágy maga. Ha lemond a szerelemről, akkor ebben a témában nincs bűne.

De nem tudod, hallottál-e arról, hogy heteroszexuális férfiak is közösülnek néha egymással, ha nincs nő. A kereszténység ezekre az esetekre figyelt, és figyelmen kívül hagyta azokat, akik eltérő nemi vágyakkal születtek.

2014. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Azért, mert csak a vágyaknak engedni bűn, nem a vágy maga."


Ezzel visszakanyarodunk az eredeti kérdéshez, hogy tudniillik miért tekint Isten bűnnek valamit, amiről az érintett személy nem tehet, sem megváltoztatni nem tudja, tehát ha ő ilyennek születik, akkor lehúzhatja a rolót, és mehet remetének, vagy a levesbe?

2014. márc. 17. 22:27
 14/17 anonim ***** válasza:

"Egy hypotalamuszban elhelyezkedő neuroncsoport, aminek férfiakban embrionális korban a magas tesztoszteron szint miatt kellene differenciálódnia, ami ha valamiért nem adott, akkor olyan marad, mint a nőkben (jóval kisebb), és az illető homoszexuális lesz."


Ez is csak ugyan olyan hülyeség mint a "homoszexualitás génje" elképzelés.

Én mindvégig kitartok a feltételezés mellett, hogy a homo és biszexualitás hátterében pszichikai okok húzódnak meg.

Nincs itt semmilyen testi hiba.

A homoszexualitás már gyermekkorban a pre-ödipális szakasz vagy az ödipusz-komplexus alatt kialakulhat.

Az hogy rendszerint az apukák jobban szeretik kislányukat mint az anyukák, de az anyák pedig a kisfiukat, sok mindenért felelős.

Gondolom mindenkinek ismerős az a jelenség mikor a kislányok az apjukhoz akarnak feleségül menni, a kisfiúk pedig anyjukhoz.

Bővebben ezt nem fogom fejtegetni mert nincs időm.


Szerintem ha gyermekeket olyan speciális körülmények közt nevelnének, hogy azokat csak férfiak és lányt seholsem látnak, akkor mindből homo vagy biszekszuális lenne.

A homoszekszualitás nem betegség, hanem csak egy kis ízlésficam.


"Vajon, ha nincs a Kereszténység, akkor ma is normálisan élhetnék?"


Bizonyos afrikai törzseknél szokás volt, hogy minden férfinak a felesége mellett legyen egy homoszekszuális kapcsolata, betegnek nézték azt aki nem így tett.

Ugyanekkor a beduinok irtandónak tartották a homoszekszuálisokat.


Szerintem az ilyenek emberek tevékenykedése miatt rühellték meg őket.


http://www.youtube.com/watch?v=bWNs7cTUR34

2014. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 sörpocak ***** válasza:

"Szerintem ha gyermekeket olyan speciális körülmények közt nevelnének, hogy azokat csak férfiak és lányt seholsem látnak, akkor mindből homo vagy biszekszuális lenne. "


Akkor a homoszexuális párok gyermekei, miért nem lettek min. biszexek? Arról már hallottam, hogy a metroszexualitás felé "húzódtak", de nem több, és nem minden esetben.

2014. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

" azokat csak férfiak és lányt seholsem látnak"

Ezalatt azt értettem, hogy teljesen elszigetelve a másik nemtől.


"Akkor a homoszexuális párok gyermekei, miért nem lettek min. biszexek?"

Gondolom náluk ez a feltétel nem volt adott.

2014. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sörpocak ***** válasza:

"Ezalatt azt értettem, hogy teljesen elszigetelve a másik nemtől. "


Hát ez azért egy extrémebb eset azt azért be kell ismerni. Talán az Óidőkben tudnám ezt elképzelni, mikor nagyon fiatal fiúkat különböző okok miatt szeparáltak el. (gondolok ilyenkor vallási és kulturális okokra, netán hadászatira)

2014. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!