Miért van olyan nagy különbség ember és majom között?
Ha az evolúció működik, akkor mért van olyan nagy különbség ez ember és a majom között? Más fajok esetében sokkal közelebbi rokonság van külsőleg. Miért nincs olyan faj, amelyik tud egy kicsit emberi nyelvet beszélni, de nem annyira, mint az ember? Miért nincs olyan faj, amelyik korlátozni tudja az ösztöneit a civilizáltság érdekében, de nem annyira, mint az ember?
Most itt nem arról beszélek, hogy az emberek között is vannak igen nagy különbségek, ugyanis egyfelől közel sem akkorák, mint az ember és a csimpánz között, másfelől még ha nagy különbségek vannak egyes népek között (pl. intelligencia), akkor is egy fajba tartoznak biológiailag.
Nekem az az erős különállás azt az érzésemet erősíti, hogy ez nem a véletlen műve, hanem egy felsőbb erő akarata miatt van így.
(Jelzem, nem értek a természettudományokhoz, csak kíváncsiskodom.)
"Miért nincs olyan faj, amelyik tud egy kicsit emberi nyelvet beszélni, de nem annyira, mint az ember?"
Papagáj
" Miért nincs olyan faj, amelyik korlátozni tudja az ösztöneit a civilizáltság érdekében, de nem annyira, mint az ember?"
Sok ilyen faj van, pl a hangyák, a majmok nagy része, a nagymacskák sorolhatnám még
Érdekes, hogy egyébként amiket a kérdező hiányol a jelenlegi élővilágból, az emberhez hasonlító de nem teljesen ember élőlények, a tudomány jelenlegi állása szerint léteztek, csak úgy legkésőbb tizenkétezer évvel ezelőttig az utolsó faj is kihalt.
Jelenleg a homo nemzetségnek már csak egyetlen faja él, a homo sapiens, azaz a mai ember. De korábban létezett a homo neanderthalensis is, azaz a neandervölgyi ember, ami sokban hasonlított az emberre, de még csak kezdetleges nyelvre volt képes.
Tulajdonképpen majdnem egészen a történelem hajnaláig a mai emberrel egy időben mindig volt más emberfaj is a Földön. A neandervölgyi ember, a rhodesiai ember, a Vörös Szarvas-barlangi ember, sőt, valószínűleg még a homo erectus is egy bizonyos korban a mai ember kortársának számított. De mára már csak egyetlen faj maradt, a homo sapiens.
A majmokat, ha tanítod, felnőttkorukra (7 évesen) kb. egy 4 éves embergyerek szintjéig tudnak fejlődni.
Gyakorlatilag mindent tudnak, amit az ember, csak az elvont gondolkodást nem, meg persze néhány beszédhangot.
Nincs olyan óriási különbség.
Na ez az, az absztrakt gondolkodás...
Például az állatok szoktak-e olyat, hogy maguk elé nézve elgondolkoznak? Mert én még ilyen állatot nem láttam.
Az elvont gondolkodás egy nagyon különleges dolog szerintem. Például az isten iránti vágy nincs meg az állatokban. Vagy az állatokat nem érdekli a művészet. Az állatoknak az esztétikai érzéke ösztönös (pl. a páva azért tartja szépnek a másik páva tollazatát, mert a páva-agy így van berendezve), míg az ember sokkal összetettebben gondolkodik arról, hogy mi a szép, mi a jó.
Lehet hogy valamikor valakik belepiszkáltak a génállományunkba, ez megmagyarázná a hirtelen bekövetkezett evolúciós ugrást is. Meg sok minden mást is.
"Például az isten iránti vágy nincs meg az állatokban."
Ez az "isten utáni vágy" is lehet genetikailag belénk kódolt. De például én nem érzek ilyen vágyat, úgyhogy vagy nem vagyok ember, vagy hiányzik belőlem ez a gén. :)
Caution :
Meg az is lehet hogy egy villám a 14 és feledik dimenzióból belecsapott egy halba,ami lenyelt egy radioaktív katicabogarat,ami aztán radioaktív interdimenzionális hallá tette a halat,aztán egy majom ezt megette és így lett az ember.
Megvan az esélye,csak olyan 0,0000.....(rengeteg sok nulla).....00000000001% környékén van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!