Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az ember nem Isten, mi a...

Ha az ember nem Isten, mi a különbség kettőjük között?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 09:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Az ember fizikai testű élőlény, nem tud teremteni mert maga is egy teremtmény, mint az állat, vagy a növény.


Az Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, aki létre hozta az életet, Nem ilyen teste van mint nekünk halhatatlan, nem fog és nem is tud "meghalni"

2013. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerinted létezik a földkerekségen olyan ember, aki tudja a pontos választ?
2013. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

09:11,


Akkor nálad mi a teremtés? Ha szervetlen anyagból létrehozunk egy élő sejtet? Mert ezen dolgoznak, és el is fogják érni. Az teremtésnek számít? :)

2013. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 titak ***** válasza:

"Az ember fizikai testű élőlény,...." Aki elméjében megteremtette Istent


"Az Isten egy kifogyhatatlan energia ......." Igen, a fantázia, a tudás, az értelem hatalmas erő, csak használni kell.

2013. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Az ember fizikai testű élőlény, nem tud teremteni mert maga is egy teremtmény, mint az állat, vagy a növény.


Az Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, aki létre hozta az életet, Nem ilyen teste van mint nekünk halhatatlan, nem fog és nem is tud "meghalni"


Jézusnak is volt fizikai teste,mégis képes volt teremteni,sőt azt mondta,hogy mi is képesek vagyunk rá.Az egyik tanítványnak pedig azt mondta,ha őt látja,látja az atyát is.

2013. febr. 24. 09:52
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

A Francia Tudományos Akadémia egyik tagja így nyilatkozott: „ A természet rendje nem az emberi elme találmánya, s nem is bizonyos emberek felfogóképességének szüleménye . . . A rend létezése rendező értelem létét feltételezi. Ez az értelem nem lehet másé, csakis Istené” (Dieu existe? Oui [Párizs, 1979] Christian Chabanis idézte Pierre-Paul Grassét, 94. o.).


*** rs 181. o. 2. bek. Isten ***

A tudósok több mint 100 kémiai elemet fedeztek fel. Az elemek atomszerkezeti felépítése bonyolult matematikai kölcsönhatásról tanúskodik. A periódusos rendszer a nyilvánvaló tervezés bizonyítéka. Ilyen csodálatos alkotás nem lehet a véletlen műve.


Szemléltetés: Ha kamerát, rádiót vagy számítógépet látunk, minden habozás nélkül elismerjük, hogy értelmes tervező alkotása. Ésszerű-e tehát az az állítás, hogy az ezeknél sokkal bonyolultabb szemnek, fülnek, emberi agynak és ehhez hasonlóknak nem volt értelmes Tervezőjük?



Figyeld meg például, mit ír a Story of the World’s Worship című könyv az emberi nyelvekről: „Azoknak, akik tanulmányozták a világ nyelveit, és összehasonlították azokat egymással, ki kell jelenteniük valamit, mégpedig ezt: Minden nyelv besorolható nyelvcsaládokba vagy -osztályokba, a családokról pedig felismerhető, hogy közös forrásból erednek.” Más szóval a világ nyelvei nem elkülönülten és egymástól függetlenül keletkeztek, amint azt az evolucionisták szeretnék elhitetni velünk. Ők felállították azt az elméletet, miszerint a barlanglakó ősemberek Afrikában, Európában és Ázsiában kezdetben dörmögéshez és mormogáshoz hasonló hangokat hallattak, majd végül kifejlődött a saját nyelvük. De ez nem így történt. A bizonyítékok azt mutatják, hogy a nyelvek „közös forrásból erednek”.


Sokan azért nem hisznek a Teremtő létezésében, mert számos vallás múltját gyalázatos tettek feketítik be. Vajon megalapozott ez az érv? Nem. Roy Abraham Varghese azt írja Antony Flew könyvéhez írt előszavában, hogy „az intézményes vallás túlkapásai és kegyetlenségei egyáltalán nincsenek összefüggésben Isten létezésével, épp úgy, ahogy a nukleáris fegyverek elterjedése miatti fenyegetettség sincs összefüggésben azzal, hogy igaz-e az, hogy E=mc2” (There Is a God).


Energia egyenlő a tömeg és a fénysebesség négyzetének szorzatával.

2013. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 6/6!

A természet olyan, amilyen. Az ember az, aki tudása szintjének függvényében rendszerez, elméleteket gyárt, hogy megismerje és kezelje a világot.

A periodusos rendszer jelzi fejlettségi szintünket (Mengyelejev alkotása), de alig különbözik a görögök természeti világképétől, akik tűz, víz, levegő, stb keveredésével magyarázták a fizika és a kémia törvényeit, amely tudományok akkor nem voltak ismertek. Nem kétséges, hogy némi idő, mondjuk 1000 év múlva utódaink sokkal mélyebbre hatolnak a világ megismerésében és mai tudományunkon ugyanúgy mosolyogni fognak, amint azt mi tesszük az ókor világképével.

Természetesen saját tudásukat a miénkre és a régi görögökére építik majd fel, ami akkor is érvényes lehet, de már ezzel senki nem fog foglalkozni, mert sokkal bonyolultabban magyarázzák majd a dolgokat.

Nyelvészeti példád sem állja meg a helyét.

A népek nyelvei keverednek, hatással vannak egymásra.

Hazánkban jelentős a török hatás, kimutatható a török megszállás idején Európába került növények, pl.: a paradicsom szó által, amely török közvetítéssel jött hazánkba, ezért nem a tomaten szó terjedt el. Más szavak, fogalmak is mutathatók.

A későbbi germán hatás is érezhető, bár ellene komoly harc folyt. Például megemlítem: "jól néz ki". Ugyan, honnan néz ki? Talán az ablakon? Ez nyilvánvaló germanizmus, mert a németben is pontosan így értendő és alig hiszem, hogy a magyar nyelv hatott volna a németre, ahol hasonló jelegű fogalomképzés található, míg a magyarban nem.

A latin nyelv hatása is közismert és manapság az angol világméretű befolyása érezhető.

A kezdetek kezdetén is volt kontaktus a közeli népek között, de a népvándorlások megkeverték a világot, akárcsak a kártyapakliban a lapokat és már kialakult nyelveknél a fő jellemzők megőrződtek.

Mindez semmiféle tervezésre nem ad bizonyítékot, amit Te állítasz, egyszerű feltételezés.

A konklúzió a szokásos módon eleve tartalmazza a premisszákat, semmit nem mondtál, ahogy azzal sem, hogy Einstein híres elméletét odabiggyesztetted mindennek a végére, hogy tudományos színezete legyen a dolognak.

Megkérnélek, helyettesítsd be a képletbe Istent, a tömeg, vagy a sebesség, vagy az energia helyére.

Amint látod, ebbe nem fér bele, sem Isten, sem ördög, de még csak a szentháromság sem.

Azt sem mondtad meg, miként bizonyítaná valamely állításod a tervezést, illetve miként teszi lehetetlenné az evolúciót, bár ezt inkább meghagyom nálam jártasabbaknak, akik bizonyára nemtetszésüket fogják kifejezni egyszerű gondolataid hetyke leírására.

Üdv

:)

2013. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nem mintha amúgy nem lenne az, de a mondandó végére odatenni az E=mc2 -et valóban végképp nevetségessé tette az egészet:)
2013. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Egy lényeges különbség, hogy isten ilyent nem kérdezne...
2013. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az emberek tökéletlenek, az Úr tökéletes.

Mi, emberek több szempontból is tökéletlenek vagyunk: például fizikailag, hiszen ki vagyunk téve betegségeknek és a halálnak.

Mentálisan is, hiszen a tudásunk véges, egyetlen ember, még Einstein sem tudott az égvilágon mindenről mindent.

Erkölcsileg is, mert olyan ember nem létezik, aki tökéletesen erényes és feddhetetlen, és aki soha semmilyen bűnt vagy hibát nem követ el.

Az Úr ezzel szemben tökéletes: nem fognak rajta sem a betegségek, sem a halál, sem az idő; teljes tudása van mindenről, ami valaha volt, van és lesz; morális szintje pedig annyira magas, hogy Ő valóban sosem követ el bűnt vagy hibát.

2013. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!