Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tekintenek el a tudomány...

Miért tekintenek el a tudomány racionalításában hívők azoktól a csodás eseményektől, amelyeket tudományosan is Isten csodás müködésének tekinthetünk?

Figyelt kérdés
Ezek is bizonyítékok Isten létezésére?
2009. nov. 25. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igen, bizonyítékok.

És azért tekintenek el, mert az ember sokszor csak azt akarja meglátni, ami őt igazolja és amit nem ért, azzal inkább nem is foglalkozik.


Plusz az ateisták azt vallják, hogy ezekre is van tudományos magyarázat, csak még nem jöttünk rá mi az

2009. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Számomra egylrtelmü. Csak minden hasonló téma abba torkollik, hogy azok akik nem hisznek Isten létébe a tudománnyal próbálják igazolni véleményüket, minket meg lehülyéznek. Ezért kezdtem kutakodni a neten, s találtam a tudomány által elfogadott csodáknak nevezett történéseket. Ezekről miért nem beszél senki?
2009. nov. 25. 11:10
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Mondom, mert nem akarnak foglalkozni vele. Mert nem őket igazolja.
2009. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"mert az ember sokszor csak azt akarja meglátni, ami őt igazolja "

Ez igaz mind a két oldalra.

Ha van számodra 1000 dolog,ami miatt hiszel Istenben,akkor az 1001. ami ennek ellent mond az nem fog megingatni,arra gondolsz,azzal nem stimmel valami.Ugyan ez a helyzet,egy ateista szemszögéből is.

2009. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mondj egy ilyen csodát, ami bizonyítottan isten műve
2009. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan esemény, ami TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTOTTAN Isten műve. Ha lenne ilyen, nem lenne kérdés, hogy létezik-e Isten. Ha te tudsz ilyenről linket kérek, de csak tudományos folyóiratból fogadok el ilyet, és lehetőleg az is érdekelne, hogy hányan hivatkoztak rá, mert a tudományos életben, ez a megbízhatóság egyik mérőszáma.
2009. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

És egy könyvajánló:

[link]

2009. nov. 25. 14:16
 8/14 aulac ***** válasza:

"Andreas Englisch, aki 1987 óta vatikáni tudósító"

Ez mindent elárul.

"többször is kiment és imádkozott a kegyszobor előtt, kérve a Szűzanya közbenjárását, gyógyulásáért."

Miért kellett elmennie oda. Miért kell közbenjárni?

Akkor nem segített volna neki isten, ha otthon imádkozott volna?

Magyarázzátok meg.

2009. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, mikor azt írta hogy csillagok világítottak éjjel, nappal, már láttam miről van szó. Ez hol bizonyíték neked? és ha én írok egy könyvet, elkezdek írni kitalált bizonyítékokat arról, hogy nincs Isten, vagy akármi más, elhiszed? Mesét bárki tud írni.
2009. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
elolvastam ez nem bizonyíték...fele véletlen, fele meg népi szájhagyomány útján terjedő mese, esetleg néhány teljesen átlagos, mindennapi csoda hívők általi felnagyítása és kiszínezése
2009. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!