Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem érzékeljük -a...

Miért nem érzékeljük -a világot amelyben élünk- valóságosan?

Figyelt kérdés
...a kérdést azért tettem fel, mert az előző kérdésemre ilyen válasz (is) érkezett, és jó lenne tisztábban látni e kérdésben (is)
2013. okt. 15. 15:07
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

19-es!


"saját világukat vetítik ki, ami talán részletesebb, színesebb, mint a korábbi észlelés,..."


...ha ez igaz,(márpedig én is hasonlóan gondolom,- mi több a MEGVÁLTÁS Útja is éppen ezen a "kiterjesztésen" nyugszik- akkor máris jobbá vált a helyzete aki addig csak a maga világában élt, ha rá kiterjesztette a többet látó önmagát...nem???

2013. okt. 16. 11:30
 22/34 A kérdező kommentje:

" A blokk pedig a félelemre hasonlít."


...valóban blokk van, (vagy nevezd aminek akard)ám ezt a blokkot Isten helyezte oda (ez a paradicsombejárata, amelyet kérubok őriznek, lángpallossal)...de ezt a blokkot ha ember nem is tudja feloldani, a MEGVÁLTÁS folyamatában (az ÚTON) feloldódik -a tudat kitágul, és az érzékelés is...vagyis azt a blokkot csakis a MEGVÁLTÓ aki felodhatja...az pedig a felismert IGAZSÁG (KRISZTUS)


...ebbe nem akartam éppen belemenni, de a kommented kiprovokálta, lehet,(remélem) hogy tudsz is vele valamit kezdeni...:)

2013. okt. 16. 11:40
 23/34 anonim ***** válasza:

"máris jobbá vált a helyzete aki addig csak a maga világában élt, ha rá kiterjesztette a többet látó önmagát"


Igen, ez így van. Ilyen szempontból nincs is ezzel semmi gond. :)


Csak félreérthető, hogy mit nevezel valóságnak, valóságosnak a kérdésben. Ugyanis ez is relatív, nincs abszolút valóság. Vagy ha van is, az teljesen független az embertől vagy bármilyen megfigyelőtől, tehát nem megtapasztalható. Egyszerűen ellentmond magának a tapasztalás fogalmának, bármilyen értelemben.

2013. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy ha van is, az teljesen független az embertől vagy bármilyen megfigyelőtől"


Ez nem biztos. A kvantumfizikában van egy olyan fogalom, hogy szuperpozíció. Az ,hogy melyik irányba mozdul el ebből a részecske a megfigyelőn múlik. És, ha jobban belegondolunk ez hátborzongató. :-)))

Valahol a kvantumfizika lehet a kapocs a spirituális és a materiális között. Lehet, hogy a tudomány is egy út a célig.

2013. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Scythian, értem, de az is tény, hogy a természet nélkülünk is létezik. Természetesen interakcióba tudunk vele lépni, hiszen a részei vagyunk. Nem kell a kvantumfizikáig menni, elég ha csak rálépünk egy fűszálra. De szerintem ettől még áll, amit írtam.

:)

2013. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Még valami:

"Az ,hogy melyik irányba mozdul el ebből a részecske a megfigyelőn múlik."

Az lehet, de most az érzékelésről, a megtapasztalásról van szó. Szóval a megfigyelő hat a környezetre, de attól még nem tudja "minden határon túl" megtapasztalni, csak az érzékeivel és a műszereivel. Ezek által kialakul benne egy kép, ami nem azonos a fizikai valósággal.

2013. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Én az ezzel kapcsolatos előadást még egyetemen hallottam.

Most megnéztem, hogy a neten van e valami érthető összefoglalás.

A wikin találtam egy egészen jót.

[link]


És tudod mi a legérdekesebb, amit itt értékelésnek vagy értelmezésnek írnak három pontban.

Röviden:

Az 1.es, az hogy van Isten. A 2., hogy a gyakorló fizikusok nem vesznek erről tudomást(ezt én nem tekintem értelmezésnek)egyébként a kvantumfizikában mások a szabályok, mint a sima fizikában. A harmadik a multiverzum elmélet.

Én egyébként hozzáraknék egy 4. lehetőséget. Ami az, hogy a saját univerzumunk istene mi vagyunk. Esetleg mi vagyunk az isten.

2013. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Totál elbeszélünk egymás mellett. :)))
2013. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

Értem mire gondolsz. Ha téged elüt egy autó számodra megszűnik a világ, de én akkor még ugyan úgy létezem. Ha nincs egy darab ember, akkor még ez a bolygó ugyan úgy kering. Tök mindegy, hogy tudunk róla vagy nem.


Azért hoztam be a beszélgetésbe a kvantumtémát, mert egyfelől eltér a hagyományos fizikától, másrészt meg kapcsolható hozzá a multiverzum elmélet.

2013. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz. :)

Respect. :)

2013. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!