Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy magyarázza a Vallás ( és...

Hogy magyarázza a Vallás ( és nem csak a kereszténységre gondolok ) a földönkívüliek létezését?

Figyelt kérdés
A Föld a Nap körül kering, a Nap a tejútrendszer középponján lévő szupermasszív feketelyuk körül, még vagy 1 milliárd másik csillag társaságában. Ezenkívül több milliárd galaxis létezik, amiben szintén milliárdnyi csillagok keringenek, milliárdnyi bolygó társaságában. A vallás mindezt, hogy tudja megmagyarázni? Illetve, a fő kérdésemhez visszatérve és a fentiekből kiindulva, ha az életet teremtették a Föld-ön, mi értelme lett volna csak itt megteremteni, ha ennyi más Világ létezhet?

2013. máj. 19. 23:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De, egy csillagot nagyon szépen szemügyre vettünk már és az nem más, mint a Nap!
2013. máj. 20. 18:24
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha nem láttál még egyetlen csillagot sem, hogy hogyan néz ki, honnan tudod, hogy a Nap is egy csillag. Nem tagadom, lehet, de nem állíthatod egyértelműen.
2013. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Van igazság abban, amit mondasz, de azért elég jól megvizsgáltak a Tejútrendszerben más csillagokat a Hubble űrtávcső segítségével és ez már szerintem "bizonyíték". Persze nem ment oda senki, de ugye Istent se látta még senki és Isten létezésére kevesebb bizonyíték van, mint más csillagok létezésére.
2013. máj. 20. 18:51
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Melyik vallás?

Vagy azt mondja, hogy Isten teremtette őket is, csak nem kerültek be a földi embereknek szóló iratokba, mert nem kellettek bele. Lásd az indiánokat.

Vagy pedig azt, hogy valamelyik isten, vagy egy személytelen erő alkotta őket is, és mi is születhetünk oda a következő életünkben.

2013. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Amikor ezek a "szent " irományok keletkeztek, az ember még semmit nem tudott a világűrnek a kérdező által írt jellemzőiről, és azt képzelte, a föld tulajdonképpen maga a "világ", illetve annak a középpontja, és a Földről az akkor emberek által észlelhetőkön kívül nincs is semmi. Az írások ehhez a képzethez igazodnak, amit mindenféle csudijó és naggyonretorikus magyarázatokkal próbálgatnak szépítgetnimanapság, dehát attól még ez van. Isteni ihletés esetén ez mondjuk érdekes:DD Biztos most is mindjárt írnak is néhányat ide, nem mintha az változtatna a lényegen.
2013. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


A keresztények nem magyarázzák a földönkívüliek létezését, mert ezzel a problémával eddig nem kellett szembesülniük.


A történet a sok csillagról és még több bolygóról szép, de ugye ez nem bizonyíték a földönkívüli élet létezésére, és ettől még lehetséges, hogy csak a Földön alakult ki élet. Nem akarok sugallni semmit, de mivel semmilyen használható adat nem áll rendelkezésünkre, ezért ugyanakkora valószínűséggel létezhetnek, mint nem.

2013. máj. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

A földönkívüliek létezése csak egy feltételezés, semmi konkrét bizonyíték nincsen rá. Elméletileg lehetnének, feltéve, hogy valaki hiszi az evolúciót. Én azt gondolom, (tudom, azért, mert hülye vagyok, ne strapáld magad hogy ismét leírd)az evolúció a földön sem történt meg, ami teljesen egybe esik a keresztyén hit, az az a Biblia tanításával. És mivel evolúció a földön sem volt, így más bolygókon sem történhetett meg, ezért a keresztyén hit nem foglalkozik a földön kívüliek nem létező problémájával.


U.i.: el ne felejt lepontozni!

2013. máj. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Elég nagy probléma az, hogy problémaként kezelitek a földönkívülieket.

Amit leírtatok az pont úgy vonatkozhat a bibliai Istenre, ill. a többi istenre is amit a történelem során tiszteltek. Hiszen semelyik istenre nincsen semmilyen bizonyíték. Persze lehet írni, hogy a bizonyítékok mi magunk vagyunk vagy a Föld, univerzum stb.stb., de ugye mi is tudjuk, hogy ez a kifogás viccnek is rossz. A szöveges lejegyzések is csak arra bizonyítékok, hogy régebben is tudtak az emberek írni, ill., hogy élénk volt a fantáziájuk.


Csak megjegyzem, hogy "a hit pedig a remélt dolgokban való bizalom".


A földönkívüliekre pont annyi konkrét bizonyíték van mint (bibliai) Istenre.


Elég fárasztó, hogy képesek vagytok olyan elméleti dolgokat nem létezőnek titulálni mint a földönkívüliek, ellenben különféle istenekben pedig szemrebbenés nélkül hinni tudtok. Pedig elméletben sokkal nagyobb esély van arra, hogy a Földön kívül egy másik bolygón van élet mint sem arra, hogy létezik/léteznek egyfajta isten/ek.

Szóval a KONKRÉT bizonyítékok alapján pont annyira van Isten mint földönkívüliek. De igazából, ha Isten létezik akkor ő is földönkívüli.

2013. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Az egész kérdést, azért raktam fel tegnapelőtt, mert én valahol érzem, hogy nem vagyunk egyedül a világegyetemben és kíváncsi voltam, hogy vallásos szemmel az ember, hogy viszonyul ehhez a kérdéshez. Én hiszek Istenben és az idegenekben is, nem zárja ki egyiket sem a másik. Én úgy gondolom, hogy nagy önzőség volna, nekünk embereknek azt hinnünk, hogy csak egyedül létezünk a világegyetemben. Bár az én istenhitem nem olyan, mint egy bigott vallásos emberé, mivel az ember felfedező lény, miért higgye el szóról szóra azt, ami egy könyvben, illetve tanításokban le van írva, hozzátesz vagy elvesz belőle, ilyenek vagyunk mi emberek állandóan fejlődünk és nem lehetünk annyira Földhöz ragadtak, hogy mindent szentnek vegyünk, amit 2000 éve valakik leírtak, mert akkor nagy bajban van az emberiség.
2013. máj. 21. 19:26
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

szeretnék válaszolni a kérdésedre, illetve az utolsó gondolatodra is, és igyekszem rövidre fogni!

A vallások nem nagyon foglalkoztak a földönkívüliekkel, mivel a legtöbb ősi vallás emberközpontú. magyarán az embert tartja a teremtés koronájának. Ezt megtalálhatod az ókori mitológiákban szinte minden kultúrában. A keresztény vallások ezekből a kultúrákból is merítettek (Watson-féle jogtranszplantáció). A Biblia Isten és ember, valamint ember és ember viszonyát írja le, és nem beszél arról, hogy esetlegesen létezik-e más idegen faj. Ez nem jelenti azt, hogy nem létezhetnek. (ha innen nézzük akkor pl. a Biblia teljes mértékben semleges e területen)

Van itt a gyakorikérdéseken is egy olyan kérdés, ami pont azzal foglalkozik, hogy Isten, Sátán és az istenek idegen lények lennének...ebbe nem mennék bele, mert amikor olvasgattam a válaszokat rendesen érezhető volt, hogy zsugorodik az agyam a sok baromság miatt.

nem tudom, hogy egyáltalán olvastad-e a Bibliát, miután azt írtad, hogy nem kell mindent elhinni ami egy 2000 éves könyvben van. Hát kérlek ebben a könyvben az emberek közötti szeretetről van és a megbocsájtásról (persze más is!), nem a könyvvel van baj, hanem a hülye emberekkel akik félremagyarázzák.

Valamelyik válaszoló, talán a #14-es írta, hogy "szent", így ebben a formában. Nos neki csak annyit szeretnék mondani, hogy amit egy vallás szentnek mond, azt úgy írjuk, hogy szent. És nem "..." A Korán is szent irat, a Tóra is az, stbstb...Megértem a kételkedésedet a vallásban, de nem illik másik vallását (csak azért mert nem azt hiszi mint te) így lekezelni.

2013. máj. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!