Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szeretjük az életet, ha...

Miért szeretjük az életet, ha annak szenvedés a neve?

Figyelt kérdés
Mi életnek nevezzük az ami van. De miért is élet? Nem inkább kínlódás itt a Földön? Valaki szenved a szegénységtől, valaki a betegségtől, az időjárástól, a érzelmektől, az adósságtól, a kiabálástól, a bűntudattól, stb. Tehát az élet maga a szenvedés, akkor miért szeretünk "élni"? Megjegyzem, hogy pl. az örök tavasz szigetén élő gazdag emberke nem szenved az él, de a többség 99% inkább szenved...
2013. márc. 18. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A szegénység, betegség és egyéb nehéz élethelyzet nem zárja ki a boldogságot. "A világ legboldogabb emberei verejtékes arccal térnek haza minden nap" (Minden6ó c. film)


„Megjegyzem, hogy pl. az örök tavasz szigetén élő gazdag emberke nem szenved az él”

Persze, nézz csak végig a dúsgazdag hollywoodi sztárokon. Nagyon magas köztük a szenvedélybetegek és a pszichológiai esetek száma, épp azért, mert sokan úgy hitték, hogy a pénz majd boldoggá teszi őket. Hát nem tette.

2013. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De nektek nem szúr szemet, hogy nyomorban, szegénységben és betegségben boldog az ember? Miért?
2013. márc. 18. 22:15
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha egy hihetetlenül rosszul sikerült nap után valaki megölel, és nyugtat, akkor az a sok szenvedés néhány pillanatra elfelejtődik.Ezért érdemes élni.Úgy is mondhatnám, hirtelen van fény az alagút végén.
2013. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha pedig minden jó lenne és móka akkor meg halálra unnánk magunkat.
2013. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát, neked tényleg elég szar életed lehet...
2013. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#1 pontos választ ad.

az egész élet szenvedés- boldogság pedig van

Zorba, a görög:

a fiatal fakitermelő mérnök munkája összeomlik-

-Taníts táncolni!

-Táncolni? azt mondtad?

1,36-nál:"fényes összeomlás" - nevetés

0,36 Zorba arca- maga a boldogság

http://www.youtube.com/watch?v=jeNsr_nQEfE

2013. márc. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha egy tehetős vidáman adja elő, azt mondják rá, boldog, és továbbmennek, már el is felejtették. Ha egy szegény ordít, ugyanez. Ha pepitában történik, akkor "látod, és mégis", ebben már van dráma, kezdődhet a találgatás. Oszoljanak kérem!


Ahogy a gazdagság messze nem garancia a boldogtalanságra, úgy a szegénység sem az a boldogságra. És viszont. Lehetne statisztikákat lóbálni, és néha szoktak is, egészen sokfélét, tekintettel arra, hogy a boldogság SI-egységével még adós a tudomány. Az egyetlen releváns tény: boldognak lenni nagyon egyszerű: elég hozzá, ha boldog az ember. Van rá módszer: amint nem másmilyen vagy, boldog leszel. Egészen pontosan mindig mindenki boldog lenne, ha nem pakolnának magukra ostoba, nemlétező terheket.

2013. márc. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert az élet nem arról szól, hogy a dolgok mindig úgy alakultak, ahogy elképzeltük, hanem arról, hogy bízunk benne, hogy egy szép napon ránk is sütni fog a Nap és boldogok leszünk.
2013. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért, kedves kérdező? Van célja! Az nem pénz kérdése, hanem hozzáállásé. Ezért vannak szerettei. Tévedsz, ő nem szenved, legfeljebb verejtékezik. Szenvedni azokat a céltalanul lődörgőket látod, akiknek nem számít, van-e pénzük, mert ha szeretik is őket, igazából csak a pénzüket.
2013. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ozmium42 ***** válasza:

Fogalmi zavarok vannak.


A rossz élet is élet, és szenvedni is jobb, mint meghalni. Természetesen nem az olyan fokú szenvedésre gondolok, amikor már várod, hogy vége legyen, hanem csak az ilyen napi nyűglődésekre, mint amiket felsorolsz. Az életnek ezek velejárói, és egyáltalán nem töltik ki az ember egész életét. Sok a boldog, és még több a közömbös periódus. Az időtartamok szubjektív érzékelése egyébként nagyon relatív. Lásd pl. azt, amikor lassan telik, vagy gyorsan elszáll az idő, valójában mindig ugyanolyan sebességgel halad.

2013. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!