Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Káin, Ábel, és társaik hogy...

Káin, Ábel, és társaik hogy bírták ki úgy sok-sok éves korukig, hogy egyáltalán nem éltek szexuális életet?

Figyelt kérdés
Káint és Ábelt is már nem fiatal férfinak ábrázolják. Ma még a hívők is gyorsan összeházasodnak 18-20 éves korukban, mert nem bírnak magukkal, és nehogy vétkezzenek. Szóval ezért házasodnak össze gyakorlatilag, hogy végre szexeljenek egy jót.
2013. febr. 3. 09:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak egy mítosz, nem életrajz.
2013. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Molnár Sándorné ***** válasza:
52%

T.Kérdező!

Kain és Ábel már felnőttek voltak, amikor Kain megölte a testvérét Ábelt. Igy mostmár csak Kainról beszélhetünk, és a többi testvéréről. Nos nem kellett nélkülözniük a "szexet", mivel hogy a testvéreiket vették feleségül. Később pedig az unokatestvéreket, és igy tovább. Akkor még nem volt következménye a testvér, unokatestvér házasságnak, mivel a vér még tiszta volt. És mivelhogy egyetlen emberpártól indult el a szaporodás, nyilván egymás között kellett hogy házasodjanak. Ahogy szaporodott az ember, ugy egyre távolabbi rokonok házasodtak össze. A betegség akkor még nem ütötte fel a fejét, mint sokkal később, amikor már a rokon házasságból bizony "beteg" utódok születtek.

Üdv: Judit!

2013. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Akkor az ember még közelebb állt a tökéletességhez mint ma.

Olyannyira tökéletlenek vagyunk hogy szavakban nem is lehet elmondani, esetleg számokban.


Ádám tökéletességéhez képest, 0,00002%

2013. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én úgy értem kedves Judit, hogy voltak 50 vagy 200 évesek, és addig semmilyen szexuális kapcsolatba nem kerültek senkivel. Káin azután ment el feleséget választani, miután megölte Ábelt. Tehát egészen addig neje sem volt.

De az emberek már nagyon korán felismerik magukban a szexuális vágyakat, és ha két ember ismerkedik, nagyon kívánják egymást. Az ismerőseim is azért házasodtak össze rövid ismeretség után, mert nem akartak vétkezni, de szeretkezni igen, és nem igen bírták volna már egymás mellett érintés nélkül

Tehát ha az ember alap nehezen bírja már alig 20 évesen, Káinék hogy bírták jóval idősebben?

2013. febr. 3. 11:22
 5/26 A kérdező kommentje:
33% a tökéletesség a szexuális vágy hiánya? Vagy nem értem.
2013. febr. 3. 11:22
 6/26 anonim ***** válasza:
A teremtéstörténet szereplőinek életkorát nem szó szerint kell érteni. Ezzel a szerző csak a távoli múltat akarták érzékeltetni. Továbbá a zsidó hagyományban az idős kor Isten ajándékának és áldásának a jele.
2013. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Talán annyit még, hogy akkor nem a szexuális élet volt a középpontban mint ahogy most sem lenne, de az emberek Sátán befolyása alatt igen sok olyasmire kaphatók, amik igazából nem is annyira fontosak, bár szükség van rá mert így lettünk megteremtve, de mint mondtam nem múlik az életünk rajta.


Ezért mondja Pál apostol erőteljes szavakkal, hogy meg kell öklözni a testünket, és az elménk szolgájává kell tenni.

Hatalmat kell gyakorolnunk a testünk felett, ami nem könnyű ebben a szomorú világban több oknál fogva sem, de megvalósítható, ha Isten szellemének vezetése alatt vagyunk és engedjük, hogy hatással legyen ránk Isten szava.

2013. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

11:24

Én ezt értem, de attól függetlenül, hogy valaki önmegtartóztatást gyakorol, még vannak szexuális vágyai, és valami olyasmit olvastam, hogy végül is egymás örömére teremtették a nőt és a férfit, és ebbe a szexuális örömokozás is beletartozik. Ezt pont egy Jehova Tanúja mondta nekem érvelve, hogy a katolikusoknál azt hiszem nem lehet élvezni, mert bűn az is, mert csak gyermeknemzési céllal feküdhetnek le, de pl. a Tanúknál örömokozás céljából is, és védekezhetnek is, nem úgy mint mások, stb. Ezt egy mélyen vallásos Tanú mondta.

2013. febr. 3. 11:50
 9/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Ez így van, magam is Tanú vagyok.de valószínű, hogy rá jöttél azért kérdeztél erre rá.


Igen Jehova nem csak a szaporodás miatt hanem két ember testi köteléke is vonzó legyen és közelebb kerüljenek egymáshoz.

Nem bűn a szexuális élet ha Isten törvényének keretein belül zajlik.

Ha törvényesen házasok, akkor ez hozzá tartozik az életükhöz. Nem is foszthatják meg egymást ettől.

Pál apostol meg is írta Isten sugallatára:


(1Korintusz 7:3-5) 3 A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, de hasonlóképpen a feleség is a férjének. 4 A feleség nem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a felesége. 5 Ne fosszátok meg egymást attól, csak kölcsönös megegyezésből egy meghatározott időre; hogy időt szentelhessetek az imának, és ismét egymáshoz térhessetek, hogy ne kísértsen benneteket folyton Sátán az önfegyelmetek hiánya miatt.


Ha valami betegség vagy olyan esemény adódik ami miatt nem tudnak szexuális életet élni pl hosszabb időre egy munka elszólítja a feleséget, férjet, akkor is megbeszélik, és utána újra meg kell adniuk egymásnak ami jár. Nem foszthatja meg ettől egyik házastárs sem a másikat.


Hogy más vallások miért tiltják nem tudom, de itt a biblia versből látszik, hogy Isten nem így gondolkodik.

És azt mondják ránk, hogy mi bigottak vagyunk.

Nem mindenről egészségesen kell gondolkodni.


Amikor Jehova összeadta Ádámot meg Évát azt mondta, hogy .... ketten lesznek egy testté....


Ez azt is jelenti, hogy ők már egy család nem csak szellemileg de fizikailag is, és itt utal a szexuális együtt élésre.

Tehát A házasságban nem azon kívül viszont igen bűn.

2013. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de az eredeti kérdésemre még mindig úgy érzem nem kaptam választ. Hogy hogyan bírták, ha a mai emberek, még a mélyen vallásosak is, akik önmegtartóztatást gyakorolnak, ők sem "bírnak" magukkal, pedig alig 20 évesek. Káinék pedig már jóval benne voltak a korban, és akkor még semmi nem történt velük szexuálisan.
2013. febr. 3. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!