Miért teremtett isten ragadozókat egy növényevő világra? Vagy növényevők voltak, csak átalakultak (evolúció)?
A vallás régen tényleg egy próbálkozás volt a világ kérdéseinek megválaszolására.Tehát nem volt a régieknek semmi bajuk azzal ha komolyabb vizsgálódás után kiderül hogy hülyeség azeggész.Csak képzeljük el magunkat ott az ó kori világban.Semmit,tényleg semmit nem tudunk a természetről.Nem tudjuk miért van nappal és éjszaka.Nem tudjuk mivel magyarázni az olyan ritka,és egy földműves számára szörnyű eseményeket mint egy sáskajárás,aszály.Nem tudjuk honnan származunk.Ha valaki tényleg el tudja ezt képzelni akkor rájöhet hogy ez egy nagyon ijesztő tudatállapot.És hogy egy akármien magyarázatot képes lene elfogadni.A vallások voltak az első magyarázatok.És mivel nem volt lehetősáég tudományosan vizsgálni a dolgiokat ezért,ahhoz fordultak amit ismertek:magukat.
Mindent megszemélyesítettek,mert kapcsolatot,hasonlóságot véltek felfedeni a természet és saját maguk közt.A pusztító jelenségeket (villám) pusztító cselekedetként fogták fel,melyet nyílván valaki cselekedett.És pusztító dolgot nyílván csak egy dühös valaki okozhat.És meg is született a büntető,és ojkor jutalmazó isten.
És mivel az egész vallás ugyanilyen emberközpontú,ezért a világ történetét is emberi szemszögből tálalja.Például a BIblia:Miért is lett volna nagy dolog hogy voltak vagy lesznek-e majd ragadsozók?Csupán emberi szemszögből szomorú a halál,ezért a vallások ezt mindig szomorú dologként tálalják.
Mind a teremtéstörténet, mind a Jelenések könyve egy prófétai műfajba tartozik, és nem történettudományos. Csak az egyik tanító célzattal a múltat magyarázza, a másik meg a jövőt.
Amúgy a kérdéshez nem kell teológusnak lenni, hogy megválaszoljuk, csak egy kis logika. Szerinted mi lenne, ha csak növényevők lennének? Hol lenne akkor a természet egyensúlya? Ha csak egy állatfaj megszűnne (vagy nem is kell, hogy kihaljon, elég ha jelentősen fogy), akkor máris borul a rendszer. Szerintem jól ki van ez találva így...
"És ha minden állat békés volt, akkor miért termett szarvat,agancsot különböző növényevő állatoknak?"
Nem tudom. Biztos az evolúció alatt növesztették maguknak.
Vagy valószínűleg véletlen alakult ki. Csak akiknek éppen pudingból alakult elpusztultak, mert nem voltak elég életképesek.
Neked miért van rágó fogad?
Csak a húst kell megrágni a növényt nem?
Az állatok különbözősége is a teremtő sok színűségét mutatja.
Sőt Jehova humorérzéke is jól látható némely állat megnyilvánulásában amikor mosolyt csalnak az arcunkra.
Isten elégedett volt, miután megteremtette a halakat, a madarakat és a szárazföldi élőlényeket. A Biblia szerint „látta Isten, hogy ez jó” (1Mózes 1:21, 25). A legkisebbtől a legnagyobbig mindegyik állat a Teremtő szerető törődését élvezte. Isten nemcsak ösztönösen bölcsnek teremtette őket, hanem arról is gondoskodott, hogy mindenük meglegyen a természetes élőhelyükön.
Az ókori Izrael nemzetének Isten még törvényeket is adott, melyeket az állatok érdekében hozott. A hetenkénti pihenőnap, a sabbat az állataiknak is a javára vált, hiszen azok is pihenhettek (2Mózes 23:12). És bár ezen a szent napon semmilyen munkát sem volt szabad végezni, ha egy állat bajba került, azon segíteni kellett (Lukács 14:5). Isten ezenfelül elrendelte, hogy a bikáktól munkavégzés közben ne vonják meg az élelmet, és hogy ne tegyenek túl nehéz terhet az állatokra (2Mózes 23:5; 5Mózes 25:4). Tilos volt bikát és szamarat egy igába fogni, nehogy bármelyik megsérüljön (5Mózes 22:10). A Biblia tehát egyértelműen azt tanítja, hogy rendesen, tisztelettel és könyörületesen kell bánni az állatokkal.
Sok emberrel ellentétben, aki csak a saját érdekeit nézi, és nem foglalkozik azzal, hogy a tettei hogyan érintik az állatokat, Isten könyörületesen figyelembe veszi őket. Amikor Jónás próféta irgalom nélkül fogadta Isten döntését, aki megkímélte a bűnbánó niniveiek életét, Isten ezt kérdezte tőle: „Én pedig ne sajnáljam Ninivét, a nagy várost, ahol több mint százhúszezer ember él, akik még a jobb és bal kezük között sem tudnak különbséget tenni, és ott a sok háziállat is?” (Jónás 4:11). Bizony, a Teremtő még az állatokat is sajnálta!
A jövőben is gondja lesz az állatokra
Nyilvánvaló, hogy Istent nem hagyja hidegen az, ahogyan az emberek az állatokkal bánnak. Szeretett Fia, Jézus például azt mondta, hogy egyetlen veréb sem esik a földre Atyja tudta nélkül (Máté 10:29). Ezzel szemben az emberek még a legjobb szándékuk ellenére sem értik teljesen, hogy milyen hatással vannak a tetteik a természetre. Ahhoz, hogy az emberi társadalmat úgy irányítsák, hogy közben tiszteletben tartják a vadvilágot, szemléletváltásra van szükség.
A Biblia azt a jó hírt közli, hogy Isten Királyságának uralma alatt „telve lesz a föld Jehova ismeretével” (Ézsaiás 11:9). Ez azt is magában foglalja, hogy az emberek olyan oktatást és képzést kapnak majd, melynek köszönhetően képesek lesznek megfelelően bánni a földdel. A Teremtő irányításával az emberek és az állatok békében élnek majd egymással, vagyis újra olyan állapotok lesznek a földön, melyeket Isten eredetileg tervezett.
Talán még annyit, hogy nem ragadozókat teremtett, hanem vadon élő állatokat, ezért hívják vad állatoknak, mert nem a ház körüli munkák elvégzésének segítségére használja az ember.
Nem azért mert szó szerint vad s gyilkol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!