Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Buddhizmusról kritikai jellegű...

Buddhizmusról kritikai jellegű kérdésem van! Vélemény?

Figyelt kérdés
Először is ott van,hogy egy ember születését aki később buddha lesz mindenféle csoda kíséri.szóval ha nem kíséri nem lesz buddha ebben az életben.pedig ugye ez a végső cél.de akkor ebben az életben törekedjen bóddhiszattvának lenni,ennyi? Másik kérdésem az,hogy miért kellett kialakítani a nagy szekeret aztán lenézni a kis szekeret ha a kis szekér közelebb áll Buddha eredeti tanaihoz?nem értem ezt.illetve ha valaki világi buudhista elég betartani a hat alaptörvényt és kész?
2013. jan. 31. 23:30
 1/3 anonim válasza:
27%
én se értettem sohase a buddhistákat mert ezek szerint Buddha ma is él
2013. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Buddha nem él,egyetlen élete alatt megvilágosodott és a nirvanába szállt a lelke.de a többit akkor se vágom
2013. febr. 5. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak a történelmi Buddháknak kíséri csoda a születésüket, akik minden egyes történelmi korszakban elindítják a tan kerekét. Ebben a Kalpában 1 000 Buddha lesz és a legutóbbi: Sakyamuni volt a negyedik. Az ő tanításai alapján az elmúlt 2 500 évben rengetegen világosodtak meg önerőből.


Annak a kérdésnek így ilyen formában nincs értelme, hogy a buddhizmus melyik ága áll közelebb Buddha eredeti tanaihoz. Ugyanis Buddha három különböző típusú embernek adott tanácsokat. Akik el akarták kerülni a szenvedést, azok az ok-okozat törvényéről kaptak tanítást. Akik inkább másokért akartak többet tenni, azoknak az együttérzésről és a bölcsességről beszélt. Azokkal pedig, akiknek erős bizalmuk volt a saját és mások buddhatermészetében, a tudat közvetlen tapasztalatának látásmódját osztotta meg, amit Nagy Pecsétnek hívnak (tib. csakcsen, szkt. mahamudra). A első szintet ezek közül Kis Útnak vagy teravadának, a másodikat Nagy Útnak vagy mahajánának, míg a harmadikat Gyémánt Útnak vagy vadzsrajánának nevezzük. A harmadik út tantrikus tanításai titkosak és csak szóbeli átadással továbbíthatók.


A bódhiszattva eszmény ezek közül a Mahayana Buddhizmusban jelent meg, és természetesen megmaradt a Gyémánt úton is. Egyáltalán nem arról van szó tehát, hogy a magasabb szinten állók lenéznék az alacsonyabb szinteken állók tanait. Egyszerűen különböző embertípusoknak szólnak. Nemrég Klagenfurtban a Dalai Láma kijelentette, hogy Tantrikus módszerek nélkül lehetetlen egy életen belül megvilágosodni. A hallgatóság soraiban lévő Hinayana és Mahayana szerzetesek és apácák teljesen el voltak hűlve ettől, náluk ugyanis nincsenek ilyen módszerek.


Még fontos megemlíteni a nagyon hasonló kínai Csan és a Japán Zen Buddhizmust is, ezek a Mahayana oldalágai.

2013. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!