Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az olyan filmek, mint például...

Az olyan filmek, mint például a Zeitgeist jót tesznek-e a valláskritikának?

Figyelt kérdés

Jó dolog-e árukapcsolásban adni a Jézus-mítoszt, a 9/11-es összeesküvéselméletet, és a nemzetközi pénzügyi háttérhatalmat?

Aki egyikben nem hisz, az nem tartja-e emiatt komolytalannak a többit?

Segít-e mindezen, ha a Jézusról szóló rész amúgy is a leggyengébbre sikerült. A párhuzamokat felnagyítja, hajánál fogva rángat elő vélelmezett hasonlóságokat, csillagászatilag ellenőrizhető kérdésekben állít valótlanságokat.

Ráadásul, ami csekélyke igazságmag van benne, az nem elhallgatott igazság, hanem teljesen közismert. A kereszténységbe bekerültek pogány elemek, az Újtestamentumot csak fundamentalisták tartják elsődleges történelmi forrásnak.

Akkor minek ez az egész? Egy ateistának nem szkeptikusnak kellene lennie legelsősorban, ha valami olyat mond, ami tetszik neki, az még nem kell, hogy igaz legyen.


[link]


2009. szept. 1. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A korrekt valláskritikának semmiképpen, pontosan azok miatt a dolgok miatt, amit írtál. Pl. egy csillagászatban valamennyire jártas embernek azonnal feltűnnek a valótlanságok, de szerintem nem nekik készült a film, hanem alacsony műveltségűeknek, akiknél a hatásvadász panelek célba érnek.


Csak az első részt (vallás) láttam, de így a többire már nem is voltam kíváncsi. (Egyébként ateista vagyok.)

2009. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek az első hozzászólóval. A kevésbé művelteknek készülnek az ilyen filmek, akiket hatásvadász elemekkel meg lehet fogni.

Én a történelemben vagyok jártas, nem a csillagászatban, de történelmileg is kevernek összevissza hetet-havat. A valláskritikának pont a komolytalanság miatt nem tesznek ezek a dolgok jót. Ha komoly valláskritikával akar valaki foglalkozni, menjen be bármelyik egyetem BTK-ra, üljön be vallástörténeti előadásokra. 1 alkalommal többet tanul ott, mint akárhány zeitgeist-ből (mellesleg nem véletlen, hogy egyetemeken, fősulikon a zeitgeist féle dolgokon általában csak nevetnek).

Már csak az a kérdés: cui prodest? Kinek szolgál mindez? Hasonló ez a zeitgeist a kulturális kreatívokhoz. Kimondanak valamit és nem mondanak tulajdonképpen semmit. Nem vezet sehová.

Mellesleg a zeitgeist készítőit igen rosszindulatú embereknek tartom, igen kevés műveltséggel.

2009. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Az olyan filmek, mint a Zeitgeist, súlyosan károsítják az Ön és környezete szellemi képességeit.
2009. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

"csillagászatilag ellenőrizhető kérdésekben állít valótlanságokat. "

Tehát csillagász vagy és ellenőrizted? Netán 'hívő' vagy és a cáfolatot fogadtad el hihetőbbnek?


Milyennek (nem) kell lennie egy ateistának és/vagy mi a baj a szkepticizmussal?


Mi a jó abban, ha a kérdésre sok "jót tesz" vagy sok "nem tesz jót" vélemény íródik? Az igazságot befolyásolja, hányan teszik le a voksukat mellette?

2009. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Jó dolog-e árukapcsolásban adni a Jézus-mítoszt, a 9/11-es összeesküvéselméletet, és a nemzetközi pénzügyi háttérhatalmat?"


Ezek külön-külön is hülyeségek, így nem oszt, nem szoroz, hogy árukapcsolásban vannak-e. Annyiban pozitívum, hogy a három hülyeségből a legtöbb embernek minimum 1-2 gyanús, ezért kevesebben fogják az egész hülyeségkomplexumot benyalni, ha "árukapcsolásban" vannak.


"Segít-e mindezen, ha a Jézusról szóló rész amúgy is a leggyengébbre sikerült."


Nem az a leggyengébb, ugyanis bár színtiszta baromság, az emberek könnyebben elhiszik, mert ez az a terület, amiről a közvélemény a legkevesebbet tudja, miközben erősek az előítéletei.


"Akkor minek ez az egész? Egy ateistának nem szkeptikusnak kellene lennie legelsősorban"


A szkepszis kételyt jelent. A szkeptikus a kételkedő, nem a hittérítő. Szkeptikusból nem lesz ateista hittérítő, ahogyan másfajta hittérítő sem. Egy szkeptikus nem terjeszti, hanem cáfolja az idióta összeesküvéselméleteket. Egy szkeptikus számára a cájtgájszt több órányi tömény móka és kacagás.

2009. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Zeitgeist csillagászati állításait bárki könnyedén ellenőrizheti egy csillagászati programmal, de egyik-másik annyira abszurd, hogy enélkül is ordít.


A nem szkeptikus ateistáktól pedig az Isten mentsen meg minket! :):):):):):)

2009. okt. 9. 00:14
 7/7 anonim válasza:
a Zeitgeist az összeesküvés elméletekre alapoz, ebből adódik hogy logikusnak tűnik, pedig 20% iagzság alapja van csak..
2010. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!