Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Veszélyes lehet Európában a...

Veszélyes lehet Európában a kereszténység?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon felkapott lett a kreacionizmus, amikor is "tudományos módszerekkel" próbálják azt bizonygatni, hogy az embert Isten teremtette, ezelőtt kb. 6000 éve. Noé bárkáján (ahol a dinoszauruszok is ott voltak) például ázért nem ette meg az oroszlán a kecskét, mert isteni sugallatra egyfajta téli álmot aludtak az állatok. Kérdem Én, hová fog ez vezetni? Ugyan is ezt Ők "tudománynak" nevezik. És ha valamit tudománynak nevezünk, akkor azt lehet oktatni az általános és a középiskolában, legalább is Ők ezt szeretnék elérni. Biológia órán például ne az evolúciót oktássák a diákoknak, hanem a Bibliában található szó szerinti hat napos temtést. Fizika órán felejtsük el az Ősrobbanás elméletét, amit számtalan tudományos megfigyelés támaszt ála. Mi jöhet még? Csak nem a történelem, ahol is a diákok megismerkedhetnek a kereszténység rémtetteivel, az inkvizícióval és

a Dél-amerikai őslakos indiánok kiírtásával. Majd nyílván ezt is meg fogják magyarázni valahogy. Aztán

jöhet a matematika, ami nem támadja a kereszténységet, de minden tudomány alapja, és így veszélyes lehet a számukra. Mi van akkor, ha felnő Európában egy ilyen társadalom? Visszasüllyedünk a középkorba? Abban személyesen nem hiszek, hogy boszorkányokat fognak megint égetni, de abban igen, hogy a jelenleginél is jobban visszafogják majd a biológiai kutatásokat a vallás miatt. Gondolom sok ember tudja azt, hogy rengetek beteg embert visznek ki Kínába őssejtkezelésre, persze jó pénzért. És rengeteg beteg ember gyógyulva tér vissza Európába. Persze Európában nem kutatják az őssejteket, mert Európában az embert még mindig Isten teremtette. De kérdem Én, meddig? Amíg a nagy amerikai és európai gyógyszergyártók gazdasági hátrányt nem fognak szenvedni a kutatási tilalom miatt? És majd jól megtömik a politikusok zsebeit, hogy engedélyezzék a kutatásokat? És akkor mi van, hogy ha a politilusokat is eléri a kreacionizmus, lesznek olyan betegségek, amelyeket itt Európában soha nem tudunk majd legyőzni? Mindig az lesz, hogy aki gazdag, az meggyógyúlhat, mert el tud menni máshová és kezeltetni tudja magát vagy a szeretteit, aki meg szegény, az dögöljön meg?

Ne értsen félre senki, nem vagyok a fajelmélet híve, de az sajnos ténykérdés, hogy romlik az emberiség genetikai állománya. Miért? Mert az orvostudomány eljutott arra a szintre, hogy megmenthet olyan embereket akiket a természet, vagy ha úgy tetszik Isten halálra ítélt. Ezek az emberek felnőve utódokat hoznak a világra, és ezáltal tovább örökítik a hibás génjeiket. Czeizel Endre szerint például kétszáz év múlva majdnem minden ember szemüveges lesz az előbb említett okok miatt. Ezekkel a problémákkal szembesűlni fog Európa és az emberiség az elkövetkező 150-200 évben. Elsősorban szabadgondolkodók válaszát várom azzal kapcsolatban, hogy mennyire avatkozhat bele a tudomány az emberi szervezet kialakulásába és fejlődésébe az egészsége érdekében. Vagy itt Európában a kereszténység és a teremtéspártolók miatt ez örök tabu táma lesz, és inkább szenvedünk a "végítélet" napjáig ahelyett, hogy megoldanánk a már nyílvánvalóan jelen lévő problémákat. Egyszóval, veszélyes-e a kereszténység és a kreacionizmus a jövő nemzedékek szempontjából? Köszönöm előre is a válaszokat.


2009. aug. 4. 10:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarlak elkeseríteni,de a tudományos kutataások most sem az emberiséget szolgálják,hanem a szponzorok érdekeit.A kutatóknak általában nincs elegendő anyagi fedezete a téma kutatásához.Ha figyeled a híreket,nem rég még azt mindták az élelmezéstudósok,hogy zsír helyett olajat használjunk,ma már az olajról deítették ki,hogy rákkeltő.A mai anyukák nem adhatnak tejet,friss gyümölcsöt,zöldséget a babáiknak,,mert nem tudja azt a gyomruk feldolgozni. (A szüleiké képes volt err,és nem voltak allergiásak semmire ).Tápszert,bébitejet,bébirizst,konzervételt kell adni nekik.Mi ez,ha nem a tápszergyártók hasznát szolgáló "tudomány?"A káros hatása majd 20-30 év mulva jelentkezik,de ez nem érdekel senkit sem.

Akár melyik nézet is győzne,a valódi beleszólás a tőkéé lesz továbbra is.

2009. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, én úgy gondolom, hogy sajnos a világban az erkölcs a béka feneke alá került, olyanok vannak jó helyzetben, akik amúgy nem érdemelnék meg, a tisztességes emberek megszívják, a jókat a rossz minta alapján skatulyázzák be, ha róluk kiderül bármiféle kötődés (legyen az akár szakmabeli, akár divatirányzat, akár vallás).


Nem gondolom, hogy bármi is veszélyes önmagában véve, viszont mindenben veszélyes a fanatizmus és a fanatikus ember, nem az egész, hanem az egyén. És sajnos a butítás nagyban megy, kapcsold csak be a kereskedelmi tévéket, én már csak néhány műsorra kapcsolok át, de undorítónak tartom, ami ott megy, még ha csak a műsorajánlót nézem is meg, nézd meg, mi van az iskolákban, a jogszabályokat, nevetséges és megalázó, hogy ott se a tudás és a fegyelem számít már (nem a pedagógusok szemében, hanem a jogalkotók szemében, hiszen a pedagógusok kezéből mindent kivettek).


Amíg nem változik a helyzet, amíg nem kapnak észbe az emberek, addig ne számíts jobb helyzetre semmilyen téren.


A fanatizmust kéne megakadályozni, és hogy hataloméhes emberek hatalomra kerüljenek, és akkor nem lenne gond, de ezt én ma még úgy látom, hogy utópia, nem igazán kivitelezhető sajnos, de ha már visszább tudnánk fogni, már az is jó lenne.

2009. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
49%

Abban egyetértek bármely valláshoz tartozóval: ha a maradék Istent is kiüldöznénk világunkból, az biztosan rosszabb hely lenne. Akkor kezdhetnénk igazán aggódni.


Éppen az értékek élvezettel való helyettesítése juttatta Európát válságba, és hozta az: elmagányosodást, a közösségek, családok szétesését. Sok nőtől elvette az anyaság örömét és büszkeségét, csökkentve a gyermekszámot, ami súlyos gondokat okoz. Mértéktelen fogyasztást hirdetett, és ezzel környezeti katasztrófa küszöbére vitte a világot. Ezt Isten nélkül, egyedül érte el az ember, de büszke nem lehet rá.


Ezt a világot kell tovább reklámozni, hogy még többet rombolhassunk vele? Egyáltalán, milyen újdonság van ebben? Társadalmi méretekben már 250 éve megkezdték Isten létének megkérdőjelezését. Aki 2009-ben azt mondja, „Valószínűleg nincs Isten”, az vagy fél kimondani, hogy szerinte nincs, vagy valójában ingadozó hívő. Ők maguk nem biztosak dolgukban, de másoknak azt ajánlgatják, éljenek úgy, hogy – amennyiben van Isten – kockáztatják lelki üdvüket. Gyáva és erkölcstelen álláspont.


Nekem úgy tűnik, Isten miatt kevesebb aggodalomra van okunk, mint az emberek miatt. Egyáltalán, kinek kell Isten miatt aggódnia? A becsületes embereknek semmiképpen sem. A bűnösöknek pedig Isten nélkül is van miért aggódniuk, sőt, Isten feloldozást és megkönnyebbülést adhat nekik. Az aggodalmat, stresszt és a depressziót éppen a nyugalom, érték és Isten nélküli világunk gerjeszti. Hány öngyilkosság előtt állót, hány nincstelenné váltat, hány elárvult, magányos embert segített meg Isten? Ezt ki fogja elvégezni helyette? Az antidepresszánsok, a drogok, az alkohol vagy a szex?



Az abortuszon átesett nők és partnereik helyzete más. Ők jogosan érezhetnek aggodalmat, és ehhez nem kell Isten sem. De miért akarnánk elvenni tőlük a vívódást és a bűntudatot? Nem érdemel ennyit egy élet, amely nem valósulhatott meg? Nem jobb-e az a világ, amelyben úgy érezzük, ilyenkor van miért aggódni – még ha bizonyos esetekben elfogadhatónak tartjuk is az abortuszt –, mint az, amiben gondtalanul megyünk tovább?


Ki állítja, hogy szenvedés nélkül van boldogság, hogy a szenvedés nem tesz erősebbé, bölcsebbé, jobbá, sőt boldogabbá? Valaki azt gondolja, a több élvezet jobb világot eredményez? Hogy már csak „az élvezd az életed” parancsa hiányzott a buszok oldaláról ahhoz, hogy az emberek gondjai megoldódjanak?


Nem Isten törvényei, hanem a mögöttük álló értékek állnak szemben az élvezet vallásával. Ezeket kellene végleg lerombolni ahhoz, hogy az emberek aggodalom nélkül vessék bele magukat mindannak a fogyasztásába, ami élvezetet ígér.


Isten törvényei nem az élvezeteket irigylik az embertől, hanem arra világítanak rá, hogy az élvezetek öncélú hajszolása megfosztja az embert szabadságától, így egy értelmes és boldog élet lehetőségétől.


Az élvezet vallása ósdi, elavult; közhely, amit boldog-boldogtalan harsog. Pedig az elmúlt évtizedek bizonyították, hogy így nem lehet élhető világot építeni. Le vele, jöjjön az értékek forradalma!


Vannak, akik szerint nem Isten a megoldás ezekre a gondokra, mert nekünk, felvilágosodott embereknek magunknak kell megtalálni a kiutat. Bárhogy is legyen, az emberek nem képesek hit nélkül élni. Ha nem hihetnek Istenben, akkor hisznek az élvezet vallásában, a fitnesz vallásában, az internet vallásában, a kuruzslókban, a horoszkópban, a fociban. Nem Istennek van szüksége ránk, nekünk van szükségünk rá. Ha létezik, léte nem függ attól, hiszünk-e benne. Neki mindegy, hogy néhány londoni vagy budapesti mit gondol róla. Nekünk azonban egyáltalán nem mindegy, hogy ő mit gondol rólunk.

Isten él az emberekben, és ez legjobb részünk. A segítőkész, önzetlen, hűséges, becsületes, a másokért akár életünket áldozni képes énünk; ez az, ami isteni bennünk, és Isten méltó társaivá tesz egy pillanatra, amikor képesek vagyunk ilyenek lenni. Amennyiben ezt végleg kiölnénk a világból, ha nem lenne bennünk élő Isten, akkor kezdhetnénk csak igazán aggódni. mert senki nem védene meg bennünket magunktól.

2009. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%
Előző...nem kellett volna ekkora regényt írnod, mert már a legelején bele lehet kötni...te azt mondod, a vallás azért kell a világnak, hogy ne hajszolják az emberek az élvezeteket a világi nyomás hatására....ez eddig nagyon szép és nagyon rendben van, de tudod, van regeteg keresztény, aki ugyanúgy hajszolja az élvezeteket és van rengeteg ateista, aki jóval visszafogottabb életet él. Itt már meg is bukott az elméleted. Nem különben a tudás az nem élvezet, arra egyszerűen szükségünk van. Ugyanis ha elolvastad volna végig a kérdező szövegét, akkor rájöttél volna, hogy itt nem azzal van gond, hogy ki mit élvez(mondjuk nem tudom mi közöd hozzá, hogy én megeszek e egy tábla csokit vagy lefekszem e naponta a párommal), hanem azzal, hogy a vallás olyan népbutítást akar, ami még attól is rosszabb, amit a politikusok csinálnak. Szerintem inkább élvezkedjenek az emberek, de legyen a kezükben tudás, minthogy sok kis szentfazékkal legyen tele a világ, de azok agyteljesítménye megragadjon egy 6 éves gyerek szintjén, aki elhiszi, hogy a mesebeli tündérek tényleg léteznek...
2009. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
23%
szerintem az emberiség hanyatlása természetes dolog. szomorú, de természetes és szükséges: minden megszületik, fejlődik, eléri a csúcspontot, majd lassan degenerálódik és végül kipusztul. technikai szempontból fejlődünk tovább, de a kultúra terén semmi újszerűt nem teremtünk immár, csak elemzünk és rendszerezünk, felhasználjuk az örökségünket. ezzel semmit nme lehet kezdeni, és szerintem nem is szükséges. a kereszténység megjelenése is már a hanyatlás egyik jele volt, Nietzschével szólva, "dekadens" vallás. szóval törvényszerű, hogy így vagy úgy, már csak leépülés várhat az emberi nemre, mind szellemileg, mind fiziológiailag, ahogy írtad is.
2009. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
25%

Figyelmeztetek mindenkit, hogy agymenésem átmegy erősen sci-fi-be, de szerintem a tudománnyal bármit megtehetünk egy párszáz év múlva azokból, amiket leírok!


Gyűlölöm a keresztényeket és az egész vallásukat, de valljuk be, kellenek a bárányok. Ugyan is vannak olyan jóhiszemű és naív követőik, akik tényleg segítenek és jobbá teszik a világot a kereszténység "zászlaja" alatt. És szükség van a tudományt késleltetőkre is. Nem. Nem azt mondom, hogy vegyék át az irányítást, hisz rühellem őket, de ők az egyetlenek, akik megálljt parancsolhatnak a túl gyorsan fejlődő tudománynak. Vegyük a génekkel való játszadozást. Lehet, hogy evolúciónk során az agyunk eljutott egy magas szintre, ami segítségével megteretettük a technikai hátteret a tudásunk kihasználásához, de ki mondja meg nekünk, hogy meddig mehetünk? Senki, csak a bárányok. Nem állhatunk neki szabdalni a génjeinket. A nagyhatalmak tökéletes gyilkológépeket hoznának létr, a gazdagokan mindene melehetne. Ha egy kinyalt s*ggű gazdag unatkozna, bármit művelhetne a testével, talán még különleges képességet is szerezhetne. Mi van, ha Istennek hinné magát? Szuperbűnözők új generációját szülnénk meg, mi magunk. Nem adhatjuk az ember kezébe az evolúció és a génjeink kulcsát. Szerintem ebbe nem lenne szabad belemennünk. És még ott a klónozás is példának. Egy laborban teremtenének klónokat (nem embereket, klónokat). Eleve, már nem is számítanának embernek sokak szemében, és ez szerintem így helyes. Nem lenne abból egy kiélezett, gyűlölettel telített világ? De. Lehetne még folytatni.

Összefoglalva: feleslegesek, de mégis egy kis erkölcsi hasznuk van. De ugyan ezt sok ateista is így látja szerintem.

2009. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
70%

kedves utolsó, attól félek, ha a tudomány ilyen komoly fejlődésbe kezdene, az amúgy is háttérbe szoruló kereszténység nem tudná magakadályozni...

különben a genetika már most egy veszélyes helyen egyensúlyozik. egy genetikát tanult ismerősöm magyarázta, hogy eredményről eredményre ugrálnak, mindegyik újabb kísérlet egy következőre ad lehetőséget, de azt, hogy mi is történik tulajdonképpen, nem vizsgálják meg behatóan. most ott tartunk, hogy akár klónozni is tudunk, de hogy mi az isten zajlik közben és pontosan miért és hogyan, azt csak leírni tudják, a lényege homályos...

2009. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
64%

A tudomány és a vallás nem ellenségei egymásnak. Az élvezetek hajszolása meg nem magyarázható se tudománnyal se vallással. Az ember köztudottan önmaga ellensége, ha nem uralkodik önmagán.


A tudomány és a vallás kiegészíti egymást, és jó célra a kettő együtt komoly értéket jelent.


Nem a tudomány vagy nem a vallás az, ami káros, hanem a fanatikus ember, a lusta ember, az önző ember, függetlenül mindentől.


Tegnap olvastam, és szerintem nagyon igaznak tartom: A bölcsesség nem a fejedben, hanem a szívedben rejlik.

2009. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
33%
Az egyház egy bűnszervezet olyan mintha a hivatalos maffia lenne .Mennyi mocskos dolgot csináltak isten nevében ?Istenben hiszek a magam módján de az egyházban a papok gondolataiban nem. Ne akarják megszabni hogy hogy éljem az életem.
2009. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%
Európára a hülyeség veszélyes...
2009. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!