Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik azok a dolgok amik miatt...

Mik azok a dolgok amik miatt az ember bármelyik vallás hívője lesz?

Figyelt kérdés
Aki megtért bármelyik valláshoz az miért tette?Mi volt az a dolog,esemény amit máshogy nem tudott megmagyarázni csak Isten létezésével?

2012. aug. 1. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kék Manó! Ha csak a fő kérdésedre válaszolnák, akkor azt mondom, hogy ahhoz, hogy "bármelyik" valláshoz csatlakozz és higgy bennük, nem kell más, csak nagy adag hiszékenység. Ez alatt azt értem, hogy ha a ma népszerű módon, a saját szimpátiánk szerint választunk vallást magunknak, akkor többnyire csapdába esünk és ha nem vigyázunk, érzelmileg elkötelezzük magunkat egy olyan helyen, ahol mindent tanítanak, csak a bibliai igazságokat nem - azaz alig.


Ha viszont célzott módon keressük a RACIONÁLIS igazságokat a világról és még imádkozunk is azért, hogy segítsen Isten ebben nekünk, akkor egész biztosan meg fogjuk találni.


Csak azt kell határozottan eldönteni, hogy a feltételezett "véletlen szükségszerűség", vagy pedig intelligens tervező oknak köszönhetjük a létünket. Ezt pedig egyértelműen el lehet dönteni.


Egy idézet az Értem honlapjáról (ertem.hu):

"A darwinizmus elkötelezett híveit már nem érdekli, hogy milyen a biológia valósága, és hogy azt le lehet-e vezetni véletlenszerű, irányítatlan folyamatokból. Katekizmusuk szerint „evolúciónak lennie kell és kész”. Hogy nincsenek aprólékos átmenetek a kövülettípusok között? Nem baj. A valószínűségszámítás szerint még egy fehérjemolekula sem jöhetett volna létre magától? Nem számít. Nincs magyarázat a DNS molekulában kódolt elképesztő mennyiségű és rendszerezettségű információra? Annyi baj legyen. A molekuláris gépezetek nem jöhettek létre fokozatosan, mert a közbülső fokozatok működésképtelenek lettek volna? Kit érdekel. Az adatok nem zavarhatják meg az elméletüket, mert azt nem az adatokra, hanem világnézeti előfeltevéseikre építették. A darwinizmus tehát nem tiszta természettudomány, hanem egy ideológiai előfeltételezésekkel súlyosan terhelt természetfilozófia."


[link]

2012. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Egyedül azt nem értem minek kellett azt az ÉRTEM-es hülyeség granulátumot ide tenni?Beleolvastam.Az egész badarság.Na mindegy.Ezt a kérdést tényleg nem hívő versus ateista vita kirobbantása céljából tettem fel.Ha valakinek még van gondolata az írhat.
2012. aug. 1. 20:48
 3/10 anonim ***** válasza:

kedves kékmanó


ezt a két kérdést én szeretném ketté választani, bár az egyikből következhet a másik.

Először is arról kell egy embernek szilárdan meggyőződnie, hogy létezik-e az életnek forrása, ami létre hozta azt.

Amikor már ez meggyökerezett akkor meg kell keresni, hogy ez a teremtő, kicsoda.

Mert ha a teremtőt csak egy személytelen valakinek könyveled el az megakadályoz abban, hogy közeledj hozzá.

Úgy kell tekintened mint a legjobb barátodra, akire az életedet is rábíznád.

Persze először ismeretet kell szerezned róla, mert ha valakit nem ismersz akkor nyilván nem hogy az életedet, de semmit sem bíznál rá.

Amikor teljesen megismerted, és eljön ez az úgymond bizalom, akkor dönthetsz úgy hogy szeretnél állást foglalni mellette vagy sem.mert mielőtt megkeresztelkedsz imában át kell adnod az életedet az akarata cselekvésére.

Ez egy baráti szövetség kötés, amit Ő biztos nem fog megszegni,s remélhető te sem.

2012. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az emberek egy része azért lesz vallásos,mert olyan közösségben nevelkedik,ahol a többiek is azok.

A többire kíváncsi vagyok,de szerintem leginkább meggyőzték őket.

2012. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Srapnel ***** válasza:

Az ember, amikor felnő, részint elveszíti a szüleit, legalább is olyan szempontból, hogy a szülő megszűnik mindenható, mindig szerető, mindent megoldó entitás lenni. Az emberben meg él tovább az a vágy, hogy egy ilyen entitás "árnyékában" éljen. Másrészt a saját félelmei és gyötrelmei általános megoldásaként van szüksége Istenre: ő megbüntet majd mindenkit (mert nekem nincs módomban), aki nem úgy él, ahogy én. Ő megbüntet majd mindenkit, aki ártott nekem, vagy a szeretteimnek. Ő mellette sohasem leszek egyedül. Ő mellette nem lesz szeretethiányom, mert hát ő végtelenül szeret. Ő mellette nem lesz hiányom semmiben, a mennyben nem leszek éhes, nem fogok fázni, nem fog senki bántani. Ő mellette nem lesznek lelki terheim, felszabadulok alóluk, nem lesz több kétely, idegesség, szorongás, csak boldog nyugalom. Ő mellette újra találkozhatok mindenkivel, akinek az elvesztése fájdalmat okozott.


Isten igazából egy pszichés válasz az élet összes rossz dolgára.

2012. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon foglalkoztatott az a kérdés, hogy létezik-e Isten, és ha igen, akkor van-e igaz egyház, és ha igen, akkor melyik az. Egyre jobban érdekelt ez a kérdés, olyannyira, hogy imádkozni kezdtem azért, hogy megtudjam az igazságot. Sokat és sokáig imádkoztam, közben az összes fellelhető egyházba ellátogattam, az összes kezembe kerülő szentírást tanulmányoztam, és az összes hívő ismerősömmel elbeszélgettem. Szóval minden lehetséges módon tájékozódtam, és közben figyeltem az érzéseimre. Végül ott kötöttem ki, ahol egyértelműen azt éreztem, hogy megtaláltam az igazságot. Teljes békét éreztem, és érzek azóta is - immár jó 10 éve.
2012. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző: így relatív érthető,mivel már eleve volt benned egy hajlandóság.

Az az érdekesebb ,ha valaki előzőleg e egyértelműen elutasítja istent és később mégis megtér.

2012. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az első vagyok. Nem tudom min csodálkozol, hiszen a kiírt harmadik kérdésedre írtam egy összeszedettebb választ az Értem oldaláról. Ezeket nem tudnám megmagyarázni semmilyen ma ismert természeti jelenséggel, csak intelligens, értelmes okkal. Mert te igen?

A reakciód az idézett cikkre azt bizonyítja, hogy te sem.

2012. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez vagy jön belülről, vagy nem.

Ha jön, akkor mint a nyíl olyan egyenesen jön, hogy melyik az a vallás ami te vagy, vagy akár olyan vallás, ami csak te vagy, és senki más, mert egyszerűen szavak sincsenek rá, csak te magad érzed belül, és ezért tudsz mindent. Mindent ami lényeges.

HA mások térítenek, úgy is lehet vallásos az ember.

A lényeg, hogy kiegyensúlyozott legyen.

2012. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy rövid szöveget egy naptárban, és akkor olyan érzés fogott el, mintha megvilágosultam volna, és rátaláltam Istenre. Az a fura, hogy a szövegre már nem is emlékszem...

15/L

2012. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!