Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan követhet egy ember...

Trendkivuli kérdése:

Hogyan követhet egy ember olyan vallást amihez gyilkolás kötődik?

Figyelt kérdés
Nemtudom megérteni ezt a dolgot, ha valaki tudja akkor kérem válaszolja meg nekem, köszönöm!
2012. jan. 13. 23:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Hát a legtöbb nagy valláshoz gyilkolás kötődik, szóval nem kell ezen nagyon fennakadni.
2012. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
igen ezzel tisztában vagyok, csak nemértem hogy hogyan lehet valamit jónak,tisztának mondani ha közben emberek hallnak meg miatta, persze azt is tudom hogy ez az ember bűne és nem a vallásé, de valahogy nekem mégsem fér össze ez a dolog
2012. jan. 14. 00:34
 3/29 anonim ***** válasza:
53%

Hát én nem vagyok vallásos, ezért nem tudom neked úgy elmondani, mint egy olyan aki hisz valamilyen vallásban.

De az én véleményem az, hogy nem az érdekli az embereket, hogy hányan haltak meg egy vallás miatt. Inkább csak hinni szeretnének valamiben, mert ez támaszt nyújt nekik. A legtöbb embernek szüksége van arra, hogy higgyen valamiben, mert így könnyebb megküzdeni a problémákkal.

2012. jan. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 zozi1111 ***** válasza:
100%
Mindenki követ el bűnt. Nem a vallás gyilkol, hanem az emberek. Társítani szokták a vallást az elkövetett bűnhöz. Például az iszlám. Szent háborút hirdetnek, és a vallás leple alatt gyilkolnak. Ezzel próbálják a lelkiismeretüket megnyugtatni. A tényleg vallásos emberek nem gyilkolnak, sőt arra törekszenek hogy minél tisztábban éljék az életüket.
2012. jan. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Quintus válasza:

Pontosan melyik vallásra gondoltál?

Amúgy elöttem szólóknak részben igaza van de... gondoljunk csak vissza a "szent" inkvizíció idöszakára.

Azok az emberek "tényleg vallásos emberek" voltak mégis halomra gyilkolták az embereket.

Igaz azok az idők már régen elmúltak, de maga a vallás (amihez a gyilkolás köthető) még mindíg fennmaradt és az emberek igen csak magas aránya azt követi.

2012. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


".....még mindíg fennmaradt és az emberek igen csak magas aránya azt követi."


Csak annak vallja magát de nem követi. S ez nagy különbség.

2012. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Ők fanatikusok.
2012. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
egyszerű a válasz:emberi butaság,hiszékenység,önállótlanság,manipuláltság.
2012. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ami az inkvizíciót illeti, azok az emberek nem voltak vallásosak. Akkoriban a katolikus egyház egy világi hatalom volt, egy politikai intézmény. A Bibliát az egyszerű emberek nem ismerték, a tudásuk kevés volt, őket mindennel lehetett fanatizálni.

Az emberi természet szorosan összekapcsolódik a gyilkolással. A kommunizmus idején, vagy a francia forradalom sötét időszakában az ateisták üldözték a keresztényeket, mert le akartak számolni a sötét, babonás hittel. Így az ateizmushoz is kötődik gyilkolás. Sőt tovább megyek: az ateisták totálisan helyeslik az abortuszt, ami ártatlan, még meg nem született gyermekek lemészárlása, az esetek 90%ában mindenféle mondvacsinált indokokra hivatkozva. (kb 10%Ban lehet életmentő műtétről beszélni) Akkor most mi van? A kereszténység szerint az élet szent, aki öl az bűnt követ el. Miért is nehéz ezzel a vallással azonosulni? Mert a középkorban kihasználták politikai célokra? Ez most téged igazán nem kéne, hogy visszafogjon....


Freya

2012. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a második sor első szava: hívők.
2012. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!