Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Okozhat komolyabb gondot a...

Granulátum kérdése:

Okozhat komolyabb gondot a vallások erősödése az emberiség fejlődésében?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy kezd kifújni a felvilágosodás eszméje, és egyre többen fordulnak az ellenkező irányba.

Szerintetek ez okozhat a jövőben komolyabb gondot?

Próbálok megfogalmazni egy példát: Korlátozzák az űrutazások számát, hogy ne paráználkodjanak egymással a nem házas űrhajósok egy többéves út során.



2012. júl. 9. 22:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

A jó és a rossz dolgok is előre viszik a fejlődést. Minden, ami megtörténik, és amire emlékezünk. Hogy a vallás jó vagy rossz, azt döntse el mindenki maga.


Bele szólni pedig úgy sem tudunk.

2012. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem erősödnek a vallások, ezt nem tudom, miből gondolod. Inkább azt mondanám, hogy a világ egyre rosszabb, gondolok a globális felmelegedésre, gazdasági világválságra vagy a kósza hírekre a világvégéről, és az tény és való, hogy nehéz helyzetben az ember keresi a kapaszkodót. Van, akinek ez a vallás, de lehet a család, az állam, a tudomány, a természet...Mindegy, csak higgy valamiben. Én inkább a hit, a remény erősödését mondanám. De van, akinél a kilátástalan helyzetek pont az ellenkezőjét váltják ki: csalódott lesz, kiábrándult és reményt vesztett.


De ne haragudj, a kérdést nem értem. Miért volna gond az, hogyha erősödnének a vallások? Maga a tény inkább pozitív volna. Inkább az volna negatív, hogyha az egyházak és a vallást irányító hatalmak erősödnének! Ezzel csak hatalmi harc indulna az egyházak között, kizsákmányolnák az embereket és manipulálnák kényük-kedvük szerint, akárcsak a középkorban. Mert akármilyen okos(nak hiszi magát) az ember, mindig is irányítható lesz.

2012. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem valószínű. Egyébként hova is vezettek a negy felvilágosult eszmék?! EZ a nagy fejlettség a mi most van?! Technikailag talán. és erkölcsileg, szociálisan, egészségileg hol is tartunk...?
2012. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
42%
3-as azért egy csöpped előrébb, mint a középkorban.
2012. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%
*csöppet
2012. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

"Korlátozzák az űrutazások számát, hogy ne paráználkodjanak egymással a nem házas űrhajósok egy többéves út során."


KIK???


Tehát összegyűl a NASA a kerekasztalnál, és beszélgetnek, hogy ne lőjük fel az asztro234-et az öttagú legénységgel, és ne vegyük fel az államtól a másfél milliárd dollárt, mert Johan, és George kufircolna Marthaval?


Ezt a kitalált marhaságot, gratula! Egyéb példa van még a tarsolyodba, had röhögjünk már!

2012. júl. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vidékek, ahol erősödik a vallás, ez tagadhatatlan: pl. az USA által "demokratizálni" próbált országokban dacból, elvből, ezért, azért igenis erősödik az iszlám. Itt Európában inkább gyengül, a pénz az úr.

Annyiban okozhat gondot, hogy nagyon meghatározzák, ki kivel hogyan élhet (az űrhajós példád kissé meredek, ráadásul a leghosszabb űrbéli tartózkodás egyetlenegy embernek adatot meg: 430-valahány nap, ami nem többéves), beleszólnak olyan magánügybe, mint a gyerekvállalás. Gyermektelen, szűz férfiak (papok) nekem ne mondják meg, jogom van-e megtartani az "uppsz-becsúszott" gyerekemet, vagy ne. De ez már egy másik kérdésre válasz.

2012. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%

"Miért volna gond az, hogyha erősödnének a vallások? Maga a tény inkább pozitív volna."

Azért gond, mert az egyházak, vallások az erősödésükkel párhuzamosan az ember magánéletének minden egyes szegletébe beleszólást kíván. Például az abortusz is egy ilyen, egy nő véleményem szerint el tudja dönteni, hogy akarja-e a gyereket vagy sem. Nem kell álszentkedni, régebben a nem kívánt gyerekeket megölték a vallásosak is, lásd angyalcsinálás, rá lehet keresni; még a múlt század elején is alkalmazták. Az jobb? Aztán ott van a házasság kérdése is, szóval az egyház hatalmának erősödésével túl sok dologba ártja bele magát, abba is többek között, hogy a gyerek a tudományos tényt avagy mesét tanuljon!


Kérdezőnek: igen, ebből baj lehet; az egyházak átveszik az iskolákat, aztán a más vallásúak, nem vallásosak diszkriminálása következik (kezdetben), aztán vagyon felhalmozása, aztán még azt is megszabják, hogy mikor, mennyit és milyen alakút szarhatok.

2012. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
57%

"Technikailag talán. és erkölcsileg, szociálisan, egészségileg hol is tartunk...?"

Mert aztán a felvilágosodás előtt csak úgy sziporkázott Európa az erkölcsben, igaz? Boszorkányégetések, kereszteshadjáratok, más vallásúak, ateisták üldözése, stb... Ma meg pedofil botrányok, homokos papok, stb... Ha ez a jó erkölcse, akkor milyen lehet a gonoszé a ti mércétek szerint? Kösz, inkább nem kérek belőle! Maradok a humanista, ateista erkölcsnél!

2012. júl. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves # 8-as válaszoló! Én (2.) kifejtettem, hogy az egyház erősödése az káros és negatív, úgyhogy ebbe nem kéne belekötni. Attól, hogy valaki vallásos, még nem jelenti azt, hogy gyakorolja is a vallását (jár templomba, fizet egyházadót, egyházi iskolába járatja a gyerekét). A hit az egy dolog, az ezzel járó hatalom pedig egy külön dolog. Köszöntem...
2012. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!