Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Szűz Mária megcsal...

Szerintetek Szűz Mária megcsalta Szent Józsefet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 18:24
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
62%
Hülye kérdés,nem kéne provokálni. Amúgy te milyen vallású vagy?
2012. júl. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
16%
Tehát Jézus apja elszaladt több mint 800 km-et légvonalban, hogy elpletykálja Máriát teherbe ejtette mivel a napkeleti bölcsek tudták hova kell menni. Eleve oda sok idő, de aztán még a bölcseknek is elkellett indulniuk, hogy időre odaérjenek Jézus születéséhez. Na meg volt terhességi teszt abban az időben? Mennyi idő kellett ahoz, hogy tudják gyerek lesz? Igen hülye aki azt hiszi Mária megcsalta Józsefet. Egyszerűen lehetetlen! Idióta egy gondolkodása van annak ki azt hiszi Mária becsapta Józsefet és az embereket.
2012. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Salx Narval ***** válasza:
76%
Kedves utolsó én igazán pártatlan vagyok ez ügyben, csak úgy megkérdezném, ha holnap egy hasonló esettel találkoznál a saját környezetedben, egyből Isteni fogantatásra gondolnál, fel sem merülne benned más lehetőség? Nem beszélve arról, hogy ma, még az életedbe sem kerülne a kaland. Ne várd el, hogy mindenki elhiggye, örülj, hogy neked megadatott a hit és a remény, szerintem nem kell ezt tovább cifrázni.
2012. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
De fel csakhogy amit itt állítanak az lehetetlen. Te sivatagon keresztül átszaladnál majdnem 1000 km-et, hogy elpletykáld kivel feküdtél le? Ezt hogyan magyarázza meg valaki? Vagy ezt húzzuk ki, mert akkor nem lehet hülyeséget kitalálni? Ha logikusan akartok gondolkodni akkor magyarázátok meg és ne kelljen sipánkodni. Fáj, hogy beletörtem az idétlen feltevésbe? Bocsánat, hogy közbe szóltam. Én legalább gondolkodom.
2012. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Lám lám.

Most is a tudatlanság, és az ateizmus veszekszik egymással.


A bibliában le van írva, hogy az három ember miből tudta, hogy megszületik a megváltó, és mikor?


Nem József szaladt el.:)

Az akkori biblia vagy más néven az írást kutatók kiszámolták ennek a dátumát, és ebből tudták.

Hiszen minden szépen időrendben le van írva, ami azt árulja el nekünk, hogy a teremtő sosem hagyja tudatlanságba az embereket, és mindig is lehet tudni Kb, mikor mi fog történni, hogy jól felkészültek legyünk.:)


Akik ezt nem teszik azokat mindig minden váratlanul fog érni, és vitatkozásokba bocsátkoznak.valamint nagyon kellemetlenül is fogja érinteni őket.

2012. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire látszik hogy elviccelődnek a szentíráson ez a lazaság juttatta oda ez embereket ahol most vannak.

Nem értem miért is vannak meglepődve.


Miért fontolgatta József, hogy válólevelet ad Máriának, ha még csak jegyesek voltak?

Máté evangéliuma szerint József megtudta, hogy Mária terhes lett, „amikor jegyben járt” vele, még mielőtt egybekeltek. József nem tudta, hogy Mária „a szent szellemtől” találtatott várandósnak. Minden bizonnyal arra gondolt, hogy Mária hűtlen lett hozzá, és ezért el akart válni tőle (Máté 1:18–20).

A zsidók között az eljegyzett párokra úgy tekintettek, mintha már házasok lennének. A két fél azonban addig nem élt együtt férjként és feleségként, amíg le nem zajlott az esküvői szertartás. Az eljegyzés annyira szoros köteléknek számított, hogy ha például a vőlegénynek megváltoztak az érzései, vagy valamilyen más kényszerítő ok miatt a házasságkötés nem történt meg, a fiatal nő nem volt szabad a házasságra addig, amíg nem kapott válólevelet. Ha egy eljegyzett nő vőlegénye meghalt a házasságkötés előtt, úgy bántak vele, mint aki özvegy. Másrészről, ha a nő paráznaságot követett el az eljegyzés alatt, házasságtörőnek tekintették, és halálbüntetést róttak ki rá (5Mózes 22:23, 24).

József nyilvánvalóan átgondolta, hogy milyen következményekkel járt volna, ha Máriát közmegvetésnek teszi ki. Bár úgy érezte, hogy kötelessége az ügyet a felelős személyeknek feltárni, szerette volna megvédeni Máriát, és elkerülni a szégyent. Ezért úgy döntött, hogy csendben elválik tőle. Végtére is, ha egy egyedülálló anyának volt válólevele, az azt mutatta, hogy már házas volt.

2012. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Nem József szaladt el.:)"


Én nem azt írtam, hogy József szaladt el:) Direkt úgy írtam, hogy Jézus apja és nem úgy hogy József. Itt látszik, hogy az értelmezés nem az erősség. Hát igen akkor beszéljünk ki is a tudatlanXD Feltettem egy észszerű dolgot ami rögtön ellenszenvet vált ki:) Ja és egyesek nem tudnak olvasni mint kiderültXD Nyugodtan várom a kioktató kommentet.

2012. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

Nem kéne ilyen hülyeségeket kérdezni. Ha az akkori emberek beszámolóinak, illetve a korhű leírásoknak nem hiszel, most KOMOLYAN, mit akarsz tőlünk 2000 évnyi távlatból?

Annyira látszik, mire megy ki az egész! Hogy hordjunk neked össze mindenféle gusztustalanságot.

Aki kicsit is komolyan veszi ÖNMAGÁT, nem kezd bele a kérdés fejtegetésébe...:(

2012. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
39%

Nem feltétlenül elképzelhető, hogy József udvarolt a kapuban" és teherbe esett még szüzen. Aztán nyilván amikor kiderült az akkori törvények szerint kikellet valamit találni mitől lett szüzen terhes nem igaz? -- Hát megszállta a szent-lélek így lett fogadott fia Istennek-- arról persze nem szól a fáma mennyi gyermektartást fizetett az uristen!?


Lehet hogy erre találták ki a feltámadást, mert ez jelentette a végrehajtóknál a egyösszegű kifizetést?

2012. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy történt ott valami, amiért akkoriban kövezés járt volna.

József mentette meg az életét, mert szerette.

Aztán más kérdés, hogy mi lett ebből később.

2012. okt. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!