Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Szűz Mária megcsal...

Szerintetek Szűz Mária megcsalta Szent Józsefet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 18:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Hát, 1x tuti. xD


De nem ő az első férfi, aki bedőlt ilyesminek:

[link]

2012. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%

Nos ez még tréfának is rossz.:((


Egyébként akkor Mária nem lehetne az égi elhívottak részesei, másodsorban ha embertől származik Jézus akkor kezdhetünk imádkozni, mert nekünk annyi.


Ugyan is tökéletlen ember nem tehette volna le a váltság áldozati díjat, és a bűneink nem lennének megbocsájtva, kezdhetünk állat áldozatokat bemutatni, ami előárnyékolta Jézus tökéletes áldozatát.

Ádám tökéletes volt mikor vétkezett ezért csak egy vele azonos értékű ember tehette le a halálával az áldozatot az utódok számára.

Mivel minden ember tökéletlen ezért kellett ezt a megoldást választani, hogy egy érintetlen, és nem emberi ondóból született valaki legyen a megváltó.

S nem lehetetlen a teremtőnél semmi, hogy ezt kivitelezze.


Ha mi emberek tudunk már klónozni a teremtő miért ne lenne ennél többre képes?

2012. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem, mivel az Úr által áldott asszony, kivel az Úr van, nem tör házasságot.


"Ha mi emberek tudunk már klónozni a teremtő miért ne lenne ennél többre képes?"


Szerintem az ember nem tud klónozni, viszont töménytelen pénzt felvenni ebből a célból biztosan. Itt inkább erről van szó.

A természet ingyen megteszi, úgy hívják, hogy iker. És nem kér semmit cserébe, hát nem csodálatos? :)


A Szűz Mária elnevezés Krisztus születéséig helytálló, ugyanis nem kapott ilyen ígértet, sem parancsot, hogy abban is maradjon, viszont a Biblia azt írja, hogy Jézus születéséig (csak addig) nem ismerte József. És beszámol Jézus testvéreiről, kiknek nevüket négynek ismerjük. (És azok nem az unokatesók voltak)

2012. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Újabb kamu, provokatív kérdés )
2012. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez eleg hetkoznapi csoda... [link]
2012. júl. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Ki leli örömét abban, hogy nap mint nap feltegyen olyan kérdéseket, amivel a katolikusokat provokálja?

Ez a kérdés mélyen bántó minden keresztény, különösen a katolikusok számára. Értelmetlen és kifejezetten provokáló.

2012. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ez a logikus magyarázat.

Félrement Mária, lebukott és így magyarázta ki hogy a szentlélek ejtette teherbe nem egy másik férfi.

2012. júl. 27. 13:13
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
Te honnan tudhatnád, hogy félrelépet? József álmában üzenetet kapott mielőtt megszületett. Okos gyermek vagy mondhatom.
2012. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 pelgrim ***** válasza:
52%

„Szerintetek Szűz Mária megcsalta Szent Józsefet?”


Szerintem nem, József és Mária alaposan előkészültek erre a születésre. Ez azt jelenti, hogy nem a nemi élmény gyönyöre vezérelte őket, hanem nagyjaink egyike, a legnagyobbja, aki őáltaluk jött a világra. A magzatot így nem érhette semmilyen érzelmi vagy szellemi szennyeződés vagy sérelem, minek következtében élete folyamán tudatosult benne isteni kiléte úgy a Krisztust hozhatta kifejezésre.


Egy ilyen alapos előkészülettel a tudat oly magas színvonalat ér el, amelyen nincs lehetetlen, még a nemi aktus nélküli fogamzás is lehetséges.

2012. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem volt az asszonya még a fogantatáskor, tehát akkor sem csalta volna meg, ha történetesen embertől született volna gyereke. Lehet, hogy rosszul emlékszem, már elég régen olvastam a Bibliát, de most bepótolom, ha időm engedi.:D Amúgy József sem hitte el, de ennek ellenére felvállalta, a többit már tudjátok.
2012. júl. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!