Kit istenitünk embert vagy fantomot?
Több világ világvallásból áll, de ha jól megnézük akkor csak kettő tagolódik több felé. Ez a kettő Isten és Budha. Ám amíg Isten láthatatlan valaki számunkra, addig Budha egy élő személy volt.
Azt lehetne mondani, hogy az egyik fantázia a másik racinónális meglátás. Ám ha a hittett nézzük a valós személyhez, sokistenhitt társul, mig a fantázia a valós emberi jó tulajdonságokat erősiteni akaró követelés.
Kinek mi erről a véleménye?
"Ám ha a hittett nézzük a valós személyhez, sokistenhitt társul..."
Az lehet, de Buddha maga kérte, hogy NE csináljanak belőle vallást. Mégis valláslett belőle, de ez az emberek hibája. De a buddhisták nem gyilkoltak meg senkit, nem indítottak háborúkat, nem mentek téríteni...
"...mig a fantázia a valós emberi jó tulajdonságokat erősiteni akaró követelés."
Hazugság. A kereszténységet arra használja fel az ember, amire akarja. Csak nézz a múltba, a jóttetteik nincsenek elegen ahhoz, hogy a bűneiket eltűntethessék. Hazugok, álszentek, képmutatók. A szeretet nevében gyilkolnak, aláznak és pusztítanak. A legjobb tudósokat és gondolkodókat küldték mágjára. A kereszténység egy fegyver. A leggonoszabbak kezében van.
Na, vajon BuddháNAK, vagy a pápában.... akarom mondani IstenBEN jobb hinni? A mérleg erősen Buddha felé dől.
Kedves válaszadó, ha figyeled a híreket, néha hallani délkelet-ázsiai országokból, hogy buddhista szerzetesek olykor úgy vselkednek, minte egy egyszeri rablóbanda- politikai érdekekért gyújtanak, verekednek.
Ezzel egyáltalán nem akarom minősíteni a buddhizmust, se általában a buddhistákat, csak az igazsághoz hozzátartozik.
Nem merném azt mondani, hogy a keresztény isten és a köré épülő vallások az emberi jó tulajdonságokat emelik ki.
Sőt, az egész szeress mindenkit, járj békével dolog egy nagy maszlag, amit a keresztényeknek egy apró, apró töredéke gondol csak komolyan.
Ha valaki megkérdezne, hogy számomra milyen emberi tulajdonságokat jelképez a kereszténység, akkor az első pár dolog ami eszembe jut az a kapzsiság, butaság, fanaticizmus.
Az egész ideológia arra épül, hogy van egy felsőbbrendű, teljhatalmú apafigura, aki vigyáz rám, szeret engem, seggberúgja az ellenfeleimet, örök életet ad nekem a halál után és a bonyolult dolgokon nem kell elgondolkodnom, mert úgyis csak isten akarata volt és amúgyiskitérdekel. Meg hát ott van a többi bárányka, akivel jó érzés egy csordában lenni.
Hogy kit kéne istenítenünk? Semmit és senkit.
Egyszerűen tisztelni kéne minden ember élethez, szabadsághoz és boldogsághoz való jogát egészen addig, amíg szándékosan, súlyosan meg nem sérti más emberek élethez, szabadsághoz és boldogsághoz való jogát.
Hat világvallás van>
- brahmanizmus, budhizmus, kínai universalizmus,(konfucianizmus) kereszténység, iszlám, judaizmus.
Ezek közül három monoteista;
judaizmus, iszlám, kereszténység
Egyetlen vallásalapító (az egyszerűség kedvéért használom ezt a kifejezést, hiszen pl. Buddha nem akart vallást alapitani) sem állitotta magáról, hogy Isten Fia, kivéve Jézus Krisztust, aki "szavakban és tettekben nagyhatású volt".
Gandhi az Újszövetség etikáját tökéletesnek tartotta, de amikor megkérdezték miért nem keresztelkedik meg, azt válaszolta;azért mert a keresztények nem úgy viselkednek mint akik meg vannak váltva.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!