Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan rajtam kívül, aki...

Van olyan rajtam kívül, aki nem kultiválja a vallásokat, Böjte Csabát mégis szereti?

Figyelt kérdés
Sajnos életem során rengeteg bigott, álszent, ítélkező emberrel találkoztam, talán ennek hatására sikerült nagyon eltávolodnom a vallásoktól. De azt az ember nagyon szeretem:) Hiába, hogy én teljesen másképp látom a világot, de annyira pozitív, optimista és őszinte.

2012. jún. 8. 19:05
1 2
 11/12 anonim válasza:

"

Önfeláldozó jósága közmondásos volt, az egész világ szent asszonyként tisztelte Teréz anyát. Kanadai kutatók azonban meglepő dolgokat fedeztek fel.

Az albán származású Teréz anya élete nagy részét Kalkuttában töltötte betegekről és szegényekről gondoskodva. Munkásságáért Nobel-békedíjat kapott, halála után hat évvel, 2003-ban a Vatikán boldoggá avatta.



Kanadai kutatók egy csoportja most megkérdőjelezte a róla kialakult makulátlan képet.



– Egy önzetlenségről szóló etikai előadáshoz kerestünk forrásokat, és Teréz anyát nem hagyhattuk ki belőle. A róla szóló leírások annyira elragadtatottak voltak, hogy felkeltették a kíváncsiságunkat. Kutatni kezdtünk – nyilatkozta Serge Larivie professzor, aki háromszáz tanulmány elolvasása után szerzőtársával, Genevieve Chenarddal meglepő tények birtokába jutott.



A kanadai tanulmány szerzői szerint a Teréz anya által alapított kalkuttai misszió alkalmatlan volt a gyógyításra

Haláláig Teréz anya 517 missziót nyitott, amelyek a szegényekkel és a betegekkel foglalkoztak a világ ezer országában. Ám az odalátogató doktorok szerint például a kalkuttai misszió inkább „haldoklók háza” volt.



A higiénia és a fájdalomcsillapítók hiánya, az elégtelen beteggondozás, a minősíthetetlen ételek alkalmatlanná tették a gyógyításra. Ennek nem lehetett a pénzhiány az oka.



– Teréz anya dollármilliók felett rendelkezett, amelyekkel nem számolt el. Vajon hova tűnt a legszegényebbeknek gyűjtött pénz? – kérdezte a professzor, aki szerzőtársával egy tudománnyal és vallással foglalkozó újságban tette közzé cikkét.



Arra is felhívták a figyelmet, hogy a missziós nővér többször járt India katasztrófasújtotta területein, ahol imádkozott és Szűz Mária medálját osztogatta, de soha nem adott kézzelfogható segítséget.

"

2013. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már, nem kell érvelni. Teréz anya szó nélkül mosolyogva tűrné ha a képébe mondanának hülyeségeket róla. Szent Jolán jó példa erre. Árpád házi szent. A férje kitagadta a pletykák miatt és Jolán az egészet végignézte anélkül hogy próbálta volna magát megvédeni. Csak mosolygott akármilyen erőlködés nélkül.

A vége az lett hogy a férje térden állva kér bocsánatot.


A hallgatás értéke:

http://www.youtube.com/watch?v=N-6yYmM_CMQ

2014. jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!