Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan rajtam kívül, aki...

Van olyan rajtam kívül, aki nem kultiválja a vallásokat, Böjte Csabát mégis szereti?

Figyelt kérdés
Sajnos életem során rengeteg bigott, álszent, ítélkező emberrel találkoztam, talán ennek hatására sikerült nagyon eltávolodnom a vallásoktól. De azt az ember nagyon szeretem:) Hiába, hogy én teljesen másképp látom a világot, de annyira pozitív, optimista és őszinte.

2012. jún. 8. 19:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*másképp látom a dolgokat, mint ő
2012. jún. 8. 19:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy über katolikus ismerősöm, aki nagyon szereti Böjte Csabát, de olyan emberről nem tudok, aki szeretné őt anélkül, hogy az ember maga vallásos lenne
2012. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan vallásos vagyok, de vannak olyan ismerőseim, akik vallástalanként is pozitívan állnak néhány katolikus "ikonhoz". :)

Ilyen Böjte Csaba is.

Sokan II. János Pált is elismerik még az ateisták közül is, és biztos vagyok benne, hogy egyhamar nem lesz ilyen képviselője a katolikus egyháznak.

Pál Feri atyát is szokták emlegetni.


Aki még számomra nagyon szimpatikus: Anthony de Mello.

Van egy könyve: A szeretet útja.

Az tetszik benne, hogy abszolút nem vallásos iromány. Egyfajta lelkigyakorlatos könyv, ami segít az élet dolgain elgondolkodni, de mégsem vallásos formába öntve. Írja is a könyv végén, hogy mindenféle embernek ajánlja.

2012. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk a suliba jött el előadást tartani. van yilen tudományos hét a sulinkban, néha vallásos előadás is van, de maga az iskola nem vallásos. Nos, mindannyian nagyon-nagyon szerettük őt. Annyira közvetlenül és jól magyarázott, nem sok vallásos embert ismerek a sulinkban, de mindenki szerint nagyon szemléletesen magyarázott, és érdekes dolgokat. Páran le is utaztak hozzá, adományokat vittek, pedig tőlünk messze van.
2012. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
ki az a Böjte Csaba?
2012. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak Teréz anya is ilyen.
2012. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ők képviselik megfelelően a hitüket.
2012. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 6-7 évvel ezelőtt hallottam róla először és nagyon nagy hatást tett rám. Azóta úgy alakult az életem, hogy több irányból éreztem a késztetést, hogy a hit felé forduljak.


Ugyan nem a katolikusokhoz mentem végül, hanem a reformátusokhoz...nemsokára konfirmálni fogok...

2012. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak. :)

A vallásokat nem szerettem annyira, mert manapság sok vallás eladja magát, ferdített tanokat hirdet különböző irányzatokat követ, de eredetileg minden vallás alapja a szeretet. Tolerancia, béke stb. Még a zsidó vallás is az élő Istent keresi - bár a zsidóságon belül azért elég változatos irányzatok vannak...

Tehát az ilyen emberek mint Böjte Csaba vallás felett állók, az egyetemes szeretetet, krisztusi magatartást hirdetik, ezért tudnak mindenkit megszólítani. Nem csak egy katolikust, hanem akárhonnan elszakadt embert.

Hisz a világot is ez az erő mozgatja, akármelyik valláshoz is tartozik valaki. Az ő szavai mindenkihez szólnak.

Tényleg van sok olyan keresztény ember is aki már elszakadt a keresztény látásmódtól. De az Istent nem az egyházban kell keresni. Mindenkiben benne van a vágy erre, hogy keresse, nem feltétlenül kell betérni különböző irányzatokhoz mert azok sokszor csak Eltávolítanak ettől az egyetemes látásmódtól.

Aki nem ismeri Böjte Csabát keressen rá youtube-on.

Ajánlom még a Legyetek jók ha tudtok című filmet - már ha van olyan aki még nem látta - Csaba testvér pont olyan mint Fülöp atya.

2012. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

Teréz anya a közhiedelemmel ellentétben (vatikáni propaganda) nem volt épp egy szent...


Az elsíbolt pénzeken kívül ha már csak azt vesszük hogy a pénzből orvosi ellátás helyett dicső fájdalom és üdvőzítő szenvedés, majd pedig halál lett az "ellátottak" osztályrésze...a térítés, meg az egyház mindenek felett..

2013. dec. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!