Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért sértődnek meg a hívők,...

Miért sértődnek meg a hívők, ha azt mondom, hogy az ezotériának és a vallásnak köze van egymáshoz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 22:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
Mert igaz! Mindkettő baromság.
2012. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Tegyük hozzá, hogy szerinted baromság, kedves 11-es. Más szerint meg nem.
2012. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%

Hm. Oké. Akkor tegyük azt is hozzá: egy ezomukinak a vallás= gyermekded mese, az igazság a csillagokban, a horoszkópokban és hasonló okosságokban van. egy metál hívőnek az ezotéria= boszorkányság, mese habbal, feketemágia, sarlatánság.

A kettő egymásra mutogat, szóval kijelenthetjük, hogy mindkettő ökörség:D.

2012. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%
mert nincs közük egymáshoz.
2012. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Azon hívők szerint,akik szerint nincs hozzá köze,ajánlom ezt a Bibliai részt:"Jn 14,12-14: Igazán mondom nektek: aki hisz bennem, megteszi mindazokat, amit én teszek, sőt, még nagyobb dolgokat is."


Jézus ördögöt űzött,vízen járt,halottat támasztott fel,bénákat,betegeket gyógyított meg,a vizet borrá változtatta,kenyeret és halat szaporított,fényesen ragyogott mások szeme láttára.

Tehát ezen nincs min megsértődni.

2012. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%
Előző: És ezt mind mire alapozod? Egy "mesekönyvre" amibe akár tudatmódosító szerek hatása alatt írtak és nevetgéltek??
2012. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Jézus ördögöt űzött,vízen járt,halottat támasztott fel,bénákat,betegeket gyógyított meg,a vizet borrá változtatta,kenyeret és halat szaporított,fényesen ragyogott mások szeme láttára. "


Ha valóban így történt, akkor örülök és Jézus egy nagy gyógyító mester is.

Bár én ezeket a csodákat úgy szoktam értelmezni, hogy példát mutatott az embereknek, hitet adott nekik és átadta szeretetét az embereknek. A helyes útra vezette őket.

A zsidóknak mindig csoda kellett, lehet ezért került bele így. De nem is ez az egész lényege.

Manapság már semmit nem hisznek el az emberek, ez szomorú.

És nem konkrétan az a gond, hogy nem hisznek, hanem az, hogy miért nem hisznek. Mert meg van rá az okuk.


Ha drogosok írták volna a Bibliát, akkor az biztos nem ilyen lenne. Nem hiszem, hogy varázsgomba vagy egyebek állna a dolog mögött. Ha mégis, utána biztos ki lett javítva. Én arra szoktak gyanítani, hogy beleírtak.


Tök mindegy, most nem ez a téma, hogy volt-e varázslás vagy sem. A vallás nem erről szól.

De személyszerint nekem semmi gondom a varázslással, energia átadás, gyógyítás stb... dologgal. Nekem konkrétan azzal van bajom, amikor emberek azt gondolják, hogy önmérgezés, átkozódás, mindenféle szöveg elmormogása után a másik ember jövöjét befolyásolni tudják. A másik ami pedig idegesít, átadni magunkat valami ismeretlen lény kezébe. Ha önzetlen segít nekünk és nem kér érte semmit és önzetlen dolgot kérünk, akkor még ok az egész.

2012. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sok vallás az Istent teremtőnek, az élet adojának tartja (én is többekközt).

És ezért kérik őt az önző szükségleteik kielégítésére. Mert ki mást kérhetnének? A Pisti bácsit a kocsmából? Hát őt már kérték csak csap részeg volt és magán sem tud segíteni xP

Én azért beszélgetek "Istennel", mert az "apukámnak" tartom. Ha kérni kell valakit, akkor ki mást kérjek?

Miért lennének nálam jobb lények? Ők sem jelennek meg nekem, Isten sem.

És bevallom, hogy én is szoktam tőle hülyeségeket kérni, de ha nem telejsíti, nem rágok be rá. Úgy gondolom ő sem fogja megváltoztatni más ember életét akarata ellenére.

Én Istent a szeretetnek tartom. Nekem csak ő lehet az Isten. Senkinek sem vagyok a szolgája. Ha több lény lenne halál után, és ezzel jól megszivatom magam, hogy nem bennük hittem, akkor örömmel puszuluk el, mert szolga nem vagyok. Ha pedig ezek a lények jók és azt mondják, hogy miért nem kértem őket. Azért, mert nem mutatták magukat és ígyis tudok boldogulni.

2012. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Miért az Isten megmutatta magát? :D

Mellesleg ha Isten a szeretet akkor minek rá külön elnevezés? :D

2012. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ő sem mutatta meg magát és valóban nem kell névvel illetni, csak név nélkül nehéz egy picit beszélni róla. Bár lehet ezzel hibát követek el, mert túlságosan megszemélyesítem és nem egyértelmű mire gondolok. Mert szinte mindenki mást gondol alatta. Azt meg nem mondhatom, hogy az igaz Isten, mert az olyan szektás lenne, meg azt suggalaná, hogy csak nekem van igazam, ti pedig hülyék vagytok. És ez így nem igaz és szép sem lenne tőlem, ha ilyeneket beszélnék. Csak elmondtam mit gondolok Istenről.

Mondjuk a szeretetet is pontosabban kellene definiálni. Mert én az önzetlen szeretetre gondolok. A lélekre, ami bennünk is van, az értelemre. Az erő, energia, törvény sem lenne pontos szó rá.

2012. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!