Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kerítenek egyes emberek...

Miért kerítenek egyes emberek a vallásnak olyan nagy popsit?

Figyelt kérdés
mármint,és ateista vagyok,és mindenki meg akar győzni,hogy most ez a jobb,meg ez,legyél ez,meg az,én egy "nagy semmi" akarok lenni,miért olyan nehéz megérteni,hogy nem mindenkinek forog az élete a vallás körül?tiszteletben tartom mindenkiét,de akkor az enyémet(~ami nincs) is tartsák tiszteletben!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. nov. 24. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

nem tudom, ki az a mindenki, aki meg akar téged győzni.

én pl. meg vagyok keresztelve, bérmálkoztam is, szóval több közöm van a valláshoz, de ennek ellenére már abszolút nem foglalkozom az egésszel, nem járok misére, nem érdekel az egész, de még egyszer sem történt meg velem, hogy bárki meg akart volna győzni valamiféle vallási izéről...


egyébként meg szerintem azért akarnak meggyőzni az ő vallásukról, mert ők tényleg elhiszik az egészet, mindent elhisznek, hisznek mondjuk abban, hogy van mennyország és a bűnösök pokolra jutnak stb. és mivel nekik az legalább annyira valóságos, mint neked a képernyő, amin olvasod ezeket a szavakat, ezért gondolom nehéz elhinni nekik, hogy valaki ezt nem hiszi el.

legalábbis én így képzelem el, hogy ezért próbálnak meggyőzni.


persze lehet, hogy önös célokból is. hogy lépj be az egyházukba és anyagilag is támogasd őket.

2011. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

figyelj!

szíved joga, hogy te most ateista vagy e vagy hívő ember, a te döntésed. a probléma akkor kezdődik, mikor azt kezded hinni, hogy neked van igazad a hívő emberek mind hülyék, egyenesen őrültek. milyen jogalapon ítéled el mások hitét? hinni olyan dolog ami igazán emberré tesz minket minden többi tulajdonságunk csupán állati(még az olyan magasztalt kíváncsiság is)

nem egy olyan esetről halani mikor a tudomány csődöt mondott és a vallás, a hit segített beteg embereknek felépülni!

ez az amit csak akkor értesz meg, ha megpróbálsz emberként viselkedni, nempedig valami felsőbbrendű lényként. hinni Istenben nevezzük Allahnak, Jahvénak vagy bármi másnak egyet jelent az emberi lélekkel, a harmóniával, ha hiszel erős leszel mind testileg, mind lelkileg, lelki támaszt nyújt stb. ezen értékek miatt kéne lenézni más embereket? csupán azért mert ők hívők?

manapság nagyon divat ateistának lenni, de mikor eljöna szükség órája rengetegen fordulnak Istenhez nem véletlenül, mindegy hogy létezik e vagy sem hisznek benne és ez az ami számít!

2011. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
...szerintem olvasd el a fenti zöld dobozkát.Egy szóval se mondtam,hogy én felsőbbrendű vagyok csak azért,mert ateista vagyok,sőt mi több,direkt kiemeltem,hogy ugyanúgy tisztelem a vallásos embereket mint a nem vallásosakat!!! ejjjjjjjj
2011. nov. 24. 19:05
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
nem az a lényeg, hogy te mit firkantottál abba a zöld négyzetbe, hanem amit gondolsz és ha azt gondolnád amit írtál eszedbe sem jutna ilyen kérdést feltenni!
2011. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Mivel én Keresztény vagyok, ezért én ilyen szemszögből tudom megközelíteni a kérdést. Azok, akik megpróbálnak valamilyen vallásra téríteni erőszakkal, és nem tartják tiszteletben a véleményed, azok nem igazi Keresztények, ugyanis egy Krisztust követő embernek alapvető dolog tudni azt, hogy Istennél nincs erőszak, még a jó ügy érdekében sem, tiszteletben kell tartani az embertársaink szabadságát:


"a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,17)


Akikkel találkoztál és nem értették meg, hogy te nem akarsz semmilyen felekezethez tartozni, valószínű fanatikus emberek voltak, akik nem ismerik az igazi vallást. Nem kell általánosítani egyébként mert nem mindenki ilyen :-)


Minden jót!

2011. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Nézd,valóban vannak idegesítő vallásosok,akik így viselkednek ahogy írod,de szerintem ne foglalkozz velük és kész.szereld le őket valami trükkel,nem fognak tudni rád erőltetni semmit,csak ha hagyod magad.azt meg úgyis fölösleges elvárni,hogy tiszteljék a felfogásodat,cserébe,hogy te is tiszteled az övéket.buzgó vallásosoknak ez nem fog menni.

amúgy azért vannak bölcs dolgok a Bibliában:"legyetek ravaszok,mint a kígyók":-) ezt érdemes megfogadni ateistaként is,a saját felfogásodra vonatkozóan.:-)

üdv.egy nem vallásos.

2011. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Neked is (minden jót) !
2011. nov. 24. 20:11
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Én hívő vagyok, de nem látok semmi rosszat, vagy sértőt a zöld dobozban. És valamennyire én is azt veszem észre, mintha mindenki vallásilag gondolkodna.

Mindenkinek minden jót.

2011. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert abban hisznek, hogy megmenthetik a lelkedet az örök kárhozattól. Nézd el nekik, és rázd le őket kedvesen, ha téged ez nem érdekel.
2011. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A 20:10-es válaszoló vagyok. Azok, akik lepontoztak, elmondanák hogy miért tették? Kérem mutassanak rá hogy hol tévedtem!


Vagy talán a lepontozók nem értenek egyet abban, hogy tiszteletben kell tartni a másik ember véleményét akkor is, ha nem akar semmilyen felekezethez tartozni?


Ezt nem értem, szóval jó lenne ha felvilágosítanának erről...

2011. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!