Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kerítenek egyes emberek...

Miért kerítenek egyes emberek a vallásnak olyan nagy popsit?

Figyelt kérdés
mármint,és ateista vagyok,és mindenki meg akar győzni,hogy most ez a jobb,meg ez,legyél ez,meg az,én egy "nagy semmi" akarok lenni,miért olyan nehéz megérteni,hogy nem mindenkinek forog az élete a vallás körül?tiszteletben tartom mindenkiét,de akkor az enyémet(~ami nincs) is tartsák tiszteletben!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. nov. 24. 18:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

20:10

Mint írtam a kérdezőnek is,fanatikusoktól ne várj el ilyen jellegű toleranciát.engem is mindig csontig lepontoznak,ha más a véleményem mint nekik.de hadd örüljenek a kis buták....

20:11

2011. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nem buták csak "fanatikusok"!

és a kettő nem ugyanaz, nem kell összemosni a vallási fanatizmust a butasággal. lélektani szempontból is érdemes vizsgálni a kérdést gondoljunk pl. az iszlámra vagy régen a kereszténységre micsoda ereje volt(van) a vallásnak. az imám(pápa) egyetlen szavára milliók képesek feláldozni az életüket, nem hinném hogy ezért buták lennének, ők ebben hisznek ez az életük. olyan pedig, hogy igaz vallás nem létezik, mert mindegyik vallás az igazi csak más néven. mindegy hogy hogyan szólítod Istent, Allahnak, Jahvénak vagy bárhogy Isten csak egy van. 4 milliárd ember hisz az Isten létezésében ennél sokkal kevesebb emberszámoknál is kijelentettek már dogmatikus igazságokat( relativitáselmélet, gravitáció stb.) amiket örök igazságnak gondoltak.

mára megváltozott a helyzet: a gravitáció legyőzhető és épp az idén fedeztek fel a cern-ben-ami azért nem egy olyan humbug társaság- a fénysebességnél 6 m/s-sel gyorsabb részecskéket, egyre több fizikus kételkedik einstein elméletében. ezzel szemben a vallás örök.

aki nem akar hinni Istenben az nem hisz, senki nem fogja kényszeríteni arra, hogy valamely vallást gyakorolja, inkább a dogmatikus igazságokat(éppen aktuális tudományos vívmányok) szokták ráerőltetni az emberekre szóval itt az ellentmondás.

2011. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"nem buták csak "fanatikusok"!

és a kettő nem ugyanaz, nem kell összemosni a vallási fanatizmust a butasággal. lélektani szempontból is érdemes vizsgálni a kérdést gondoljunk pl. az iszlámra vagy régen a kereszténységre micsoda ereje volt(van) a vallásnak. az imám(pápa) egyetlen szavára milliók képesek feláldozni az életüket, nem hinném hogy ezért buták lennének, ők ebben hisznek ez az életük."

Utolsó mondatod egyben válasz is arra,hogy miért is buták!

Figyelj,a vallásnak nagy ereje lehet,és nagyon jó,hogy valaki hisz valamiben teljes erőbedobással,de Jézus sem azt mondta,hogy legyetek hiszékenyek,hanem azt,hogy "higyjetek!" a fanatizmus szinte soha nem vezet/vezetett jóra,csak beszűkíti a tudatot,marionett bábukká transzformálja a híveket,eltávolítva a józan,önálló gondolkodástól,legyen szó vallásról,vagy akár politikai nézetekről,vagy egyébről.

2011. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
a vallás egy nagyon tiszta és igaz gondolat kérdés, mit értünk alatta. tudniillik a középkorban elég sokszor egyénérdeket szolgált ki a vallás.
2011. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hali!

Én szintén keresztyén vagyok és sajnálom, ha sok ember idegesítőnek tűnik a hittel kapcsolatban. sokan rosszul csinálják, de hidd el, sokan közülük igazából nem akarnak erőltetőnek tűnni, csak végül így sikerül.

Kívánom Neked, hogy találkozz olyanokkal, akik nem idegesítőek. És ha tőlük hallod a hittel kapcsolatos dolgokat, tuti, hogy nem fog idegesítőnek tűnni a dolog.

:)

2011. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!