Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megválaszolnád pár kérdésemet?...

Megválaszolnád pár kérdésemet? Filozófia dolgozathoz kell

Figyelt kérdés

Vallásfilozófiai témában írok, de kell más emberek véleményét is beleírni.


1. Vallásnak számít-e a vallás nemléte? (az ateizmus)

2. Tud-e egy (bármely) vallás híve tisztán látni és gondolkodni más vallásokról?

3. Mi az oka, hogy a mai világunkban még léteznek vallások?

4. Egy vallás hívei szoktak-e azon gondolkodni, hogy lehet, hogy nem a saját vallásuk a valódi?


A kérdéseket én találtam ki a dolgozatomban írt témák alapján.



2012. ápr. 10. 16:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

A divat vallásos már könyebb kategoróia. Az az a személy, aki azért jár templomba vagy hisz Istenben, mert pl. úgy érzi, akkor ő most úri nő vagy férfi lesz stb...

Vagy a Marika is vallásos.

De ezt gondolom ateistában is el tudod képzelni.

2012. ápr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

1. Én úgy gondolom,hogy az ateizmus inkább hit,mint vallás. Nem tartoznak hozzá erkölcsi tételek stb. Azért gondolom,hogy inkább hit,mert hit abban,hogy mindenre volna tudományos magyarázat még akkor is,ha esetleg nem tudjuk felfogni azokat. Azt viszont nem mondja meg,hogy tedd vagy ne tedd ezt meg azt,mert akkor isten ezt meg azt csinálja majd vagy a lelkeddel ez meg az történik.

2. A legtöbben nem tudnak,de vannak olyan szellemi vezetők,akik próbálják egyesíteni a vallásokat

3. Mert a vallás vigaszt nyújt és egyszerű magyarázatokat ad az embereknek. Az emberek nem szeretik a bonyolult dolgokat, nem szeretnek választani a sok magyarázat közül . Inkább kiválasztanak maguknak egy utat egy mintát amit jónak ítélnek.Másrészt a közösség teremtő erő is fontos. Aki ateista az ebből a szempontból egyedül van,aki vallásos,az egy család tagja,akik megvédik egymást.

4.Szerintem ez a 2. kérdés kicsit másképp. Van aki igen,van aki nem. Azért szerintem a hívek között sokan vannak,akik nem hisznek feltétlen a dolgokban,inkább a fenti közösség teremtő erő miatt járnak,de mikor az élet olyan problémákat vet fel,amire nem ad megfelelő válasz vallásuk ,akkor áttérhetnek másikra..stb.

2012. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

1. Vallásnak számít-e a vallás nemléte? (az

ateizmus)


~ Nincs hit kimondás nélkül. Azaz aki amiben hisz, azt szavakba is foglalja, és ez a vallása. A vallás nem más, mint megvallás, ugyanazt mondani, mint amit Isten mond. Ilyen értelemben az ateizmus hamis vallás. Egy ateista is hisz, és azt is vallja meg amiben hisz, hogy szerinte nincs Isten. Ő csak az érzékszervekkel felfogható és vizsgálható dolgokban hisz. Mivel Isten láthatatlan, tudományosan nem lehet bizonyítani, ezért az Isten tagadását fogja megvallani, ez lesz az Ő vallása. Olyan értelemben ez nem vallás, hogy ők nem tömörülnek közösségekbe és nem alapítanak egyházat. Kétféle ateista létezik, az egyik a szájával és a tetteivel is tagadja Istent, a másik pedig a szájával vallja hogy Istent ismeri, viszont a cselekedeteivel tagadja.:-D



"2. Tud-e egy (bármely) vallás híve tisztán

látni és gondolkodni más vallásokról?"


~ Jelenleg csak tükör által és homályosan látunk. De aki nem használja a tükröt, az csak támolyog vezetőt keresve.

Egy vallás azért szakadhat annyi irányzatra, mert bizonyos részletkérdéseket illetően más a felfogásuk, más a gondolkodásuk és így a hitük is, és ezekeben a dolgokban más lesz a vallásuk is. Tehát mindegyik irányzat nem láthat és gondolkodhat tisztán ha szakadások vannak köztük.



"3. Mi az oka, hogy a mai világunkban még

léteznek vallások?"


~ Az hogy a pogányok kijelölt ideje még nem teljesedett be.:-D Utána csak egy vallás lesz, az hogy Jézus Krisztus Úr.



"4. Egy vallás hívei szoktak-e azon

gondolkodni, hogy lehet, hogy nem a saját

vallásuk a valódi?"


~ Én amióta hiszek nem gondolkodtam ilyesmin, de a felekezetemben sem tudok senkiről aki ebben a kérdésben kételkedne. Más vallások nevében nem tudok válaszolni. Aki megtalálta a valódi kincset az csak örülni tud neki és békessége van, de a hamis vallások is adnak valamilyen mámorító álbékességet az embereknek, mint amikor valaki álmában jókat eszik és iszik, és felserken, és mégis éhes és szomjas. A Jelenések könyve ezért írja le úgy a nagy parázna egyházat, mint akinek részegítő pohár van a kezében, és az abban lévő bortól megrészegedtek

a föld lakosai.

2012. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
28%

1- Nem. A vallás az ha HISZEL valamiben


2- Na ez már nehezebb... Az ember szerintem ragaszkodik ahhoz, amiben hisz, ezért a saját vallását előbbre valónak tartja a többinél. Érdeklődhet ugyan más vallások iránt, de nagy valószínűséggel teljesen objektíven nem tud gondolkozni a többiről


3- Szerintem az, hogy a vallás kötődést ad. Jó érzés az, hogy valahova tartozhat az ember, hogy olyanok közt lehet, akik hasonlóan gondolkoznak, élnek. A szükségben is erőt ad, ha az ember képes elhinni, hogy valami nála erősebb, nagyobb, okosabb a segítségére siethet. Ráadásul könnyebbséget is ad, ha az ember tetteit igazolják, ha elmondhatja, hogy azért teszek/nem teszek dolgokat mert isten/allah/visnu... stb. így akarja... Az aki semmiben sem hisz, az kimarad mind ebből.


4- A fanatikusok nem. Azok megingathatatlanok vallástól függetlenül. Ha egy kicsit is "épeszű" az ember, akkor mindig kételkedik. Ez a tanulási vágy, a fejlődés alapja... :)

2012. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%

1. Vallásnak számít-e a vallás nemléte? (az ateizmus)


Szerintem nem. De van aki azt mondja, hogy igen.


2. Tud-e egy (bármely) vallás híve tisztán látni és gondolkodni más vallásokról?


Attól függ, mennyire nyitott gondolkodású és toleráns az illető. Szerintem lehetséges ez, legalábbis úgy gondolom, hogy nekem megy :-) Egy vallási fanatikustól viszont ezt ne várd el.


3. Mi az oka, hogy a mai világunkban még léteznek vallások?


Véleményem szerint nem csak annyi, hogy az ember nem talál magyarázatot bizonyos jelenségekre - a tudomány egyre több mindent képes megmagyarázni. Vallások mégis léteznek. Talán azért, mert nem hülyeség a dolog? Hívőként én ezt mondanám... Egyszerűen úgy vagyunk beállítva, hogy valamiben muszáj hinnünk ahhoz, hogy boldogulni tudjunk. Még aki azt állítja is, hogy ő "nem hisz semmiben", még az is hisz vmiben.


4. Egy vallás hívei szoktak-e azon gondolkodni, hogy lehet, hogy nem a saját vallásuk a valódi.


Igen, abszolút. Kell is. Ha valaki ezen még sosem gondolkodott el, az vagy azért van, mert olyan mélyen belenevelték a kételkedés tilalmát, vagy azért, mert eddig még minden vallással kapcsolatos kérdésére kielégítő választ kapott.


23/L

2012. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. MINDEGYIK hasznos volt, és örülnék, ha nem nyomogatnátok a piros kezecskét, mert nem arra való, hogy megnyomd, ha nem értesz egyet! Nem dislike gomb!
2012. ápr. 12. 21:44
 17/17 anonim ***** válasza:

1.Nézőpont kérdése. Szigorú értelemben nem, bár hitet feltételez és az ateista is "megvallja" amiben hisz (=egy Isten nélküli világ) Bizonyítéka épp úgy nincs, mint a hívőnek.


2. Természetesen, bár ritka jelenség. Jómagam hobbiszinten érdeklődöm a keleti vallások és a judaizmus iránt, sőt a kabbalában is elmélyültem. De hívő keresztény vagyok.


3. Nem értem a kérdést. Miért ne léteznének MÉG mindig a vallások? Mindig is létezni fognak, megnyugtatlak. Egyfelől azért mert szükség van rájuk másfelől azért mert mindig lesznek olyan elvetemültek, mint jómagam, akik egy intelligens tervezés nyomát látják az univerzumban. A vallás és ateizmus ugyanis elsősorban ízlés és nézőpont kérdése, nem azé, hogy ki tudja a "tutit".


4. Ezt hívják úgy, hogy kétely, és igen, hacsak nem tejesen agymosottak, ez bizony felmerül. Ezért segít ha az ember alapvetően nyitott. Akkor nincs mitől félni. Én amikor Istent keresni kezdtem az igazi Istent akartam megtalálni, nem egy vallási csoportot. Amikor megállapodtam a kereszténységnél, időről időre bővülő ismerettel mindig újra vizsgáltam hogy miben hiszek. Életem végéig az igazságot fogom keresni. Ha ezt tenné minden hívő és minden ateista egyaránt, egy békésebb világban élnénk.


tisztelettel: Freya

2012. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!