Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire azonos a vudu és a...

Mennyire azonos a vudu és a kereszténység egyes szertartásai, szokásai?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy alábbi linken megadott cikkben és nagyon meglepett. A társalkodóban olvasottak még jobban.


VUDU ÉS A KERESZTÉNYSÉG

[link]


2008. ápr. 12. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Ez a szerző nem tudja, mit beszél. Mondjuk lehet, hogy az az sem, akinek a cikkét kommentálta. Tudod a fekete mágia- hasonlattal egy baj van. Azért ábrázolják a szenteket vérbe fagyva, sebesülten, halottan, mert vértanúk voltak, és így haltak meg. Ezért van ennyi "véres" kép a templomban. Gyakorlatilag ezeket a szegény embereket a nem keresztények ölték meg. Semmi köze ennek a mágiához.


Szentáldozás: A Bibliába Jézus magam mondja: Ez az én testem, ez az én vérem... Miért is áldozzuk fel Jézust??? Ő magam mondta "Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Szerintem aki írta a cikket nagyon el van tévedve. Sajnos az interneten is szelektálni kell, mit olvas el az ember/asszony :) Ha érdekel a téma,szerintem nézz utána valami egyháztörténeti oldalon, vagy ilyesmi.

2008. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

Tény, hogy a cikkből süt a kereszténység-ellenesség, de az is tény, hogy a keresztény egyház nagyon sok helyen nagyon sok engedményt adott a saját elkpzeléseiből az ún. "pogány" szokásoknak és helyi vallásoknak, pusztán azért, hogy ő lehessen ott az uralkodó vallás.

Személy szerint nem ismerem a voodoo vallást, csak hallomásból és néhány olvasmányból, de el tudom képzelni, hogy vannak egybecsengő részek a kereszténységgel.

2008. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

Nos, ha érdekel hogy mennyire bármire hajlandó volt a keresztény egyház, csak hogy még több ügyfelet szerezzen, nézz körül, milyen szinten variálódik a dolog világszerte.

Elvileg sok a hívő a Fülöp-szigeteken, vagy Braziliában. Na de miben hisznek? Köszönőviszonyban sincs a dolog a hivatalos dogmákkal. A Vatikánnak csak az ügyfélszám kell, tökmindegy hogy a templomokban igazából a Repülő Spagettiszörny kultusza dívik...

2008. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!