Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az alábbi olvasmány a biblia...

Az alábbi olvasmány a biblia eredetét és céljait cáfolja meg, véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

és akit még érdekel:

[link]



2012. febr. 13. 15:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
22%

Nos ezesetben; én tudom hogy az út amin te jársz az rossz. De erről meggyőzni nem tudlak és nem is akarlak. Amikor rá fogsz jönni már késő lesz. Egyet mondanék még neked; ha valaha csalódni fogsz a názáretiben vagy a ti jehovaként ismert hamis istenetekben, jusson eszedbe hogy valamikor egy Sátánista megmondta, hogy az nem a jó út és téged is, akárcsak az összes többit átvertek. Ha egyszer majd szabadulni szeretnél a názáreti befolyása és manipulálása alól, csak írj egy privit.

a következő linket nem kell elolvasni ha nem akarod, de úgy vélem érdemes. Sátánista forrás, bizonyítékokkal hogy a mi vallásunk igaz. Nem kötelezhetlek arra hogy elolvasd és nem is akarlak. a tiéd a döntés, természetesen.

és íme a link: [link]

2012. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
74%

@ 21:


Gondolom, nem olvastad el az általam bemásolt linkeket... Pedig jót tenne neked.


Sajnálom, de - tudatlanságból vagy hiszékenységből - csak becsapod saját magadat, de ami még rosszabb: felelőtlenül másokat is megpróbálsz becsapni azzal, hogy terjeszted ezt a borzadályt, és reklámozod azt a hiteltelen weboldalt.

Nem tudom, hány éves vagy, de mivel még iskolába jársz, valószínűleg eléggé fiatal lehetsz. Ez pedig azt jelenti, hogy nincs még kellő tudásod és tapasztalatod az élet sok területén; jelen esetben kifejezetten a BIZONYÍTÉKOK és a BIZONYÍTHATÓSÁG körére gondolok.


De kezdjük ott, hogy a legutóbbi válaszodban tudod, mit is csináltál? Ugyanazt, mint amit a sátán rendszeresen alkalmaz: másoltál, elferdítettél, utánoztál, kicsavartál... Valószínűnek tartom, hogy ha ez tudatos volt, akkor a kifogásod az lesz, hogy te csak a beszélgetőpartnered szövegét írtad át egy kicsit; de elmondom, hogy ez gyenge érv. A sátán pedig még a Biblia igéit is ki szokta forgatni, ill. magát Jézus Krisztust is ezekkel akarta tőrbe ejteni, de nem sikerült neki.

Jut eszembe: Egyiptom varázslói is megpróbálták utánozni Isten csodáit, eleinte sikerült is nekik 4 dolog, de aztán a többi már nem...


És akkor most elmondom neked, hogy kiket vertek át, kiket csaptak be, kiket manipulálnak: TÉGED, továbbá a hozzád hasonlóan naiv kis emberkéket. Mivel tudom ezt bizonyítani? A saját linkeddel. Ugyanis én vettem a fáradságot arra, amire te nem: utánanéztem az ott leírtaknak, legalábbis egy részüknek.

Mert - és ezt jó, ha egy életre megjegyzed - nem elég elolvasni egy szöveget, ami saját magáról bizonygatja, hogy hű-de-mennyire-igaza-van, és hű-de-mennyire-hiteles. Célszerű és hasznos utánanézni a hivatkozásoknak, forrásoknak, amikre alapoznak.


A sátánista honlappal kapcsolatosan konkrétan több problémát tudok megnevezni:


1. A főoldalon egyáltalán nincsenek hivatkozások, forrásmegjelölések az állítások alátámasztására.


2. Az ótestamentummal foglalkozó oldalon levő hivatkozások nevetségesek (író, cím, esetleg év- v. oldalszám); ennél egy sima szakdolgozat forrásjegyzékének is szigorúbb előírásai vannak.


3. A hivatkozott Talmud-példányról már rég kiderült, hogy hamisítvány.


4. Még egy "hivatkozás", vagyis az egyik állítólagos bizonyíték arra, hogy a Bibliában levő egyes szövegeket "lopták"; idézem:


< Amen-em-opet, Ka-nakht fia, Egyiptomban tanított I.e. 1200 és 1000 között. Ez a szöveg a British Múzeumban található 10474-es papiruszon olvasható, valamint egy részlete egy torinói (Olaszország) írótáblán. Állítólag a papirusz Thébából származik, és az I.e. 10-6. században készült.>


4. 1 Az Amen-em-opet név ebben a formában egyetlen más weboldalon sincsen. A hasonló Amenhotep formára több találatot is adott a Google, viszont egyiknél sem stimmel az évszám, ill. az apa neve. A hivatkozott név és állítások így nem fogadhatók el valósnak. Ha esetleg tudsz forrást mutatni (pl. Wikipédia-oldalt), akkor tovább lehet lépni. Bár...


4. 2 ... bár elég furcsa, hogy amíg az általam megvizsgált esetekben évtizedre vagy évre pontosan adták meg az adatokat, ebben az esetben KÉT évszázad a limit...


4. 3 A British Múzeum honlapján létezik egy igen hasznos kereső funkció, amellyel az ott őrzött tárgyakat, műkincseket stb. meg lehet keresni; találat esetén fotókat megtekinteni, és a leírást és az egyéb adatokat elolvasni. Most sem a név, sem a szám alapján EGYETLEN találatot SEM kaptam.

Lehet, hogy más kulcsszóval kellene próbálkozni... de mivel?


4. 4 És vajon azt az állítólagos torinói írótáblát hol őrizhetik?... Gondolom, nem a szabad ég alatt van valahol...


4. 5 Ismét nagyon tágasra sikeredett a limit: egy papirusztekercs keletkezési idejét azért NEM 400 éves időtartamban szokták meghatározni.


4. 6 Még nagyobb az időintervallum, ha a maximális eltérést vesszük: i. e. 1200 és i. e. 600 között 600 év telt el. Ez pedig az iratok hitelességét erősen aláássa.


5. DE: ha mindezeket sikerülne is tisztázni, akkor sem bizonyítanának SEMMIT sem... Ugyanis a Biblia egyes ószövetségi könyveinek legrégebbi példányai ezeknél régebbiek, tehát NEM lehetséges, hogy a hivatkozott forrásokból koppintották volna az írásokat.

Az előző pontban csak azért soroltam fel a problémákat, hogy lásd: az a honlap, amelynek feltétel nélkül hiszel, s amelyre 6 hónapja alapozod az életedet, abszolút megbízhatatlan. Egyetlen komoly tudós sem foglalkozna ilyesmivel.


És én sem foglalkoztam tovább vele, ennyi bőven elég volt, még sok is.


Úgyhogy csak azt tudom javasolni: Ha nincsenek VALÓDI bizonyítékok, akkor addig menekülj, amíg lehet. Ha elolvasod a linkjeimet, akkor látni fogod, hogy ez nem is mindig könnyű... És vannak még kemény történetek, sajnos, amik nagyon hasonlóak.

2012. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
41%

Na, sietek szóval...

Az oldal forrása a JoS, vagyis Sátán főpapnőitől és főpapjaitól származik. Viszont (és most ne gondold azt hogy sértettségből, vagy gyávaságból teszem amit) nem szeretnék erről "vitát" nyitni mert mint az látszik is, nem vagyunk egy oldalon és ha rajtam múlik nem is leszünk. Soha. Most mondhatja akárki hogy soha ne mondjam hogy soha. Gyakran szoktam mondani; és be is tartom.

2012. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
68%

Imádkozom, hogy ne rajtad múljon!



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%

@ 23:


<Az oldal forrása a JoS, vagyis Sátán főpapnőitől és főpapjaitól származik.>


1. Ezt a hivatkozást magam is láttam, de a JoS egyetlen hajszállal nem hitelesebb forrás, mint a magyar változata. Vagy ott találtál bizonyítékokat, forrásokat, hivatkozásokat? Ha ott megjelölték volna ezeket pontosan, akkor a magyar fordításból sem maradtak volna ki, illetve nem állnának fent az előző válaszomban írottak. Plusz ezt a forrást már az első oldalon is írta az egyik válaszoló...


2. Főpapoktól és főpapnőktől származik... Pfff. Akkor ezek a személyek vagy olyan ostobák, hogy még életükben nem hallottak pontos kutatásról és forrásmegjelölésről, vagy szándékosan akarnak másokat megtéveszteni, becsapni, elhitetni, megvezetni. Mert hogy ők maguk nem tudományos szaktekintélyek (pl. régészet), abban így látatlanban is biztos vagyok.



< Viszont (és most ne gondold azt hogy sértettségből, vagy gyávaságból teszem amit) nem szeretnék erről "vitát" nyitni mert mint az látszik is, nem vagyunk egy oldalon (...) >


1. Pedig pontosan ezt gondolom. :)


Ugyanis:

a., A magyarázatodnak nincs értelme: azért nem akarsz vitát nyitni, mert nem vagyunk egy oldalon... Pedig pontosan a különböző oldalakon állók között szoktak viták lenni, nem az azonos oldalon állók között. Úgyhogy ez elég gyenge kifogás volt, bocsi. :)

b., Elmenekülni egy kis kutatás elől = gyávaság. Ha nem tudsz szembenézni az igazsággal = gyávaság.

c., Ha nem mersz elolvasni olyan szövegeket, amelyekről tudod, hogy a hitedet esetleg megtépázzák, az gyávaság. A hited ezek szerint is nagyon gyenge lábakon áll [szerencsére :P ].


A homokba dugni a fejed, nem tudomást venni a tényekről = nem bölcs viselkedés. Pláne egy ilyen fajsúlyú témában.

Hallottál már a kognitív disszonancia elméletről? Ajánlom szíves figyelmedbe, nagyon érdekes pszichológiai téma. :)


De még inkább ajánlom, hogy végre legyél BÁTOR, és olvasd el végre a két linket, amiket bemásoltam. Sok dologra magyarázatot fogsz kapni, ez biztos. Nem az az erős ember, aki makacsul ragaszkodik az álláspontjához akkor is, ha már nyilvánvalóvá vált, hogy az butaság; hanem az, aki képes beismerni, hogy tévedett, mert becsapták, elhitették, és azután képes változtatni a nézőpontján.


Csatlakozom az előttem szólóhoz: Imádkozom, hogy ne rajtad múljon a döntés. Egyedül Isten az, aki tud rajtad és neked segíteni; Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, azaz JHVH. Aki VALÓBAN szeret téged, és jót akar neked; ezért is küldte el az egyszülött Fiát a Földre. "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (János 3:16)


God Bless You :)

2012. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!