Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az alábbi olvasmány a biblia...

Az alábbi olvasmány a biblia eredetét és céljait cáfolja meg, véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

és akit még érdekel:

[link]



2012. febr. 13. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%

Hát neked, aki a kárhozat felé száguldasz, most, hogy jobban belegondolok, igazad van! De nem jól értelmezted az állítást. A reménységhez hinned kell benne!



A Jézusba vetett hit reményt ad. (amíg nem próbáltad, nem tudhatod biztosan)

2012. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos próbáltam. Nagyjából fél év volt az egész, de hittem - nem lett jobb semmi, egyik depi után jött a másik, nem láttam kiutat, akkoriban sok minden összejött.

Több mint fél éve Sátánista vagyok, és ennyire még sosem éreztem magam biztonságban mint most. Boldog vagyok, úgy érzem haza értem. Megtaláltam a reményem és az életem.

2012. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

#12:


Ez a hamis békesség érzése. Sátán és az ő csapata el tudott téríteni Istentől, és most békén hagynak. Majd hülyék lennének tovább piszkálni... Hiszen ha egy ház önmagával meghasonlik, az elpusztul.


Ajánlom szíves figyelmedbe C. S. Lewis írását, amelyben nagy vonalakban - de komolyan, ugyanakkor humorosan - leírja, hogyan működnek ezek a negatív erők:


*****


A másik tanulságos olvasnivaló Han Pál története lehet:


[link]


Jó olvasást!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
26%
Nem térítettek el. Szó sincs arról hogy az általad említett hamis békességet érezném. Szabad akaratomból döntöttem úgy hogy Sátánista leszek, Atyánk senkitől nem követeli, hogy Őt kövessék. Aki pedig mégis az Ő oldalára áll, annak ugyanebben vagy hasonló érzésben lesz része. Ez nem hamis.
2012. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány kérdésem, ha nem baj? Atyád alatt a sátánt érted? És szeret téged sátán? Ha igen, miben nyilvánul meg? Ez a békességed a tomboló viharban, és ha a halál völgyében jársz, akkor is meg van? És majd ezzel a békességgel a szívedben szeretnél meghalni?



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni. (szlogent cseréltem)

2012. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"csak nincs időm kivárni."


Akkor mit van időd kivárni? Nem igazán értem a szlogent, ezért kérdezem...

2012. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy poén! Az evolúció mindent tud, csak adj neki néhány millió évet. De te a kis 80-90 éveddel amit jó esetben tudsz elérni, nem várhatsz arra, hogy az evolúció útján juss el a mennybe. Ezért kell egy gyorsabb út. És ez hitem szerint Jézus! Aki reményt ad, ha hiszel benne.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%

Még van kedvem magyarázni, ha nem baj. Ha baj akkor is.



Az evolúció egy varázs szó, ami minden kérdésre felelet. Pl.:


- Hogyan lett az élettelen anyag élővé?

- Evolúció útján!

- Hogyan?

- Néhány millió év alatt!

- Néhány millió év erre a tudósok szerint sem elég!

- Ebben az esetben több millió év alatt.

- Több millió év sem elég erre!

- Akkor sok millió év alatt.

- Sok millió év alatt hogyan?

- Evolúció útján!



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nekem nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
26%

Igen, Atyám alatt Sátánt értem. Ő szereti a követőit, mindegyikünket egytől egyig.

Miben nyilvánul meg?

Én még kezdő Sátánistaként nem vagyok túl fejlett, nem tudom úgy érzékelni a jelenlétüket mint azok akik már évek óta Sátánisták.

De! Ha szomorú vagyok elég elolvasnom pl. az Al Jilwaht(Sátán Fekete könyve) jó kedvem lesz, érzem a szeretetet, megnyugszom tőle.Ez mondjuk még mindig érzés.

Ha valamit nagyon erősen szeretnék (és most nem holmi ruhákra vagy piperecuccokra v. pénzre gondolok, v. nagy dolgokra), legyen szó arról hogy a napom jól teljen vagy valami, akkor nem történik semmi és egész nap fel vagyok pörögve. Esetleg ha valakitől szeretnék aznap valamit azt meg is kapom. Ha jól akarom megírni pl az egyik dogámat akkor azt jól írom meg, úgyis hogy előtte csak egyszer-kétszer átolvastam és nem tanultam meg. Apró dolgok, nem jelentősek, de mindig megköszönöm Nekik és (megint csak az érzés) boldog vagyok, kiegyensúlyozott.

Rengetegszer kerülök enyhe "depresszió" közelébe, heti/2heti rendszerességgel. Ilyenkor mindig Rájuk gondolok, eszembe jut hogy mennyire megváltozott az életem és én magam is (pozitív irányba), a "depresszió" pedig egyik napról a másikra eltűnik.

Tomboló vihar? Érzelmi alapon kérdezed ha jól gondolom. Igen, dúlhatnak bennem az érzelmek, lehetek ideges,feszült, depis, akár egyszerre is, mindig érzek egyfajta békét, amire ha koncentrálok megnyugtat.

Halál völgyében? Nem jártam még, de ha ott leszek bizonyára igen, ezt fogom érezni.

És igen, ezzel a békességgel akarok meghalni.

2012. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

Köszönöm az őszinte válaszod, és nagy bajban vagyok. Tudom, hogy az út amin jársz, rossz. De erről meggyőzni most még nem tudlak. Amikor rá fogsz jönni, már nagy bajban leszel. Egyet szeretnék kérni tőled. Ha valaha csalódni fogsz sátán atyádban, mielőtt bármi önpusztító dologba kezdenél, hívd segítségül Jézus nevét. Járj ezen az úton, ha azt gondolod, ez a jó neked. De kérlek ne feledd el, hogy egy keresztyén ember egyszer azt mondta neked, ez nem jó út, ez nem a te igazi utad. És ha az élet engem igazol, kérlek fogadd meg a tanácsom, és hívd segítségül Jézus nevét. És ha egyszer majd szabadulni szeretnél sátán atyád oltalma alól, és ehhez úgy gondolod emberi segítséget is szeretnél, én szívesen lennék az.


Isten legyen hozzád irgalmas.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!