Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jezus azt mondta, ugy tudjak...

Jezus azt mondta, ugy tudjak meg, hogy kovetoim vagytok, HA SZERETET VAN BENNETEK MI A SZERETETT?

Figyelt kérdés

Keresve Jezus kovetoit, szeretnem tudni, ha tudtok e egy csoportot, amelyek nem csak teoriaban / mind tema, hannem a valo mindennapi eletben is, betartja e ? a Biblia eloirast ezt ertelmezve .

Roviden, ez erdekel : "18 Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és VALOSAGGAL .

Megtalaltatok e valahol, ezt a VALO SZERETETETT va egy csoportban e ! ?


10. Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: a ki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az sem, a ki nem szereti az ő atyjafiát.

11. Mert ez az üzenet, a melyet kezdettől fogva hallottatok, hogy szeressük egymást;

12. Nem úgy, mint Kain, aki a gonosztól vala, és meggyilkolá az ő testvérét. ......

14. Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. A ki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad.

......

16. Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.

17. A kinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképen marad meg abban az Isten szeretete?

18. Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.....

23. Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk." 1 Janos 3 : 10 - 24


MEG a SZERETETT leirasa EZ :



Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész

1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is,

szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is;

és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is,

szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

4. A szeretet hosszútűrő,

kegyes;

a szeretet nem irígykedik,

a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül,

nem keresi a maga hasznát,

nem gerjed haragra,

nem rójja fel a gonoszt,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. Mindent elfedez,

mindent hiszen,

mindent remél,

mindent eltűr.

8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.

12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


2012. febr. 3. 08:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jézus új parancsolatot adott nekünk, ez pedig többet foglalt magában, mint ami a zsidóknak adatott szeretet törvény, miszerint úgy szeressük egymást, mint saját magunkat. Te is idézted a lényeget a 16-os versben. Tehát nem lehet annál nagyobb szeretet senkiben, mint amikor valaki az életét képes áldozni valakiért.


Tehát nem annyira kell szeretnünk egymást, mint önmagunkat, hanem JOBBAN!

2012. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kosszonom kijavitasat !

Igaza van !


Ha, a szeretett torvenyenek a 30 - 40 % at latnam valamelyek valasi gyulekezetnel, hozzajuk probalnak csatlakozni ...


De, en eddig, ( a Bahai osszekeveresen kivul ...) egy valast sem lattam / hallotam, hogy azt mongya, ha, nem is tartozol az en gyulekezetemhez, hallalodik, eselyed van, hogy megismerd az Igaz Istent es Orok eletett kaphas Tole ! Remenykedem osszinten, hogy talalkozunk a Paradicsomban, habar hitunk kulombozo ....


Jezus, nem volt gonosztevo, a Biblia tissztan mongya Rola : nem talaltatott Benne bun !

A gonosztevonek, megis azt mondta, velem leszel a Paradicsomba !


Tovabba, azt mondta, a betegekhez " jottem ! mert nekiuk van szukseguk orvosra ! .....

UTOLSO percigg ! remenykedet a bunosok megvaltozasaban !

Miert nem tudunk mik is hasonlon gondolkozni vajon ?

Nem kerul mindez penzben ! meg idoben sem !

hogy remenykedjunk osszinten, egy bunozo megtereseben, orok elet nyereseben !


Miert vajon nem igy gondolkodunk ?

Miert vajon nem tudunk remenykedni osszinten, hogy bunozo felebaratunk is lehagya bunozo eletett es orok elett fogg kapni ! ?

2012. febr. 10. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!