Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jezus azt mondta, ugy tudjak...

Jezus azt mondta, ugy tudjak meg, hogy kovetoim vagytok, HA SZERETET VAN BENNETEK MI A SZERETETT?

Figyelt kérdés

Keresve Jezus kovetoit, szeretnem tudni, ha tudtok e egy csoportot, amelyek nem csak teoriaban / mind tema, hannem a valo mindennapi eletben is, betartja e ? a Biblia eloirast ezt ertelmezve .

Roviden, ez erdekel : "18 Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és VALOSAGGAL .

Megtalaltatok e valahol, ezt a VALO SZERETETETT va egy csoportban e ! ?


10. Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: a ki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az sem, a ki nem szereti az ő atyjafiát.

11. Mert ez az üzenet, a melyet kezdettől fogva hallottatok, hogy szeressük egymást;

12. Nem úgy, mint Kain, aki a gonosztól vala, és meggyilkolá az ő testvérét. ......

14. Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. A ki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad.

......

16. Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.

17. A kinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképen marad meg abban az Isten szeretete?

18. Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.....

23. Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk." 1 Janos 3 : 10 - 24


MEG a SZERETETT leirasa EZ :



Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész

1. Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is,

szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2. És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is;

és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is,

szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

4. A szeretet hosszútűrő,

kegyes;

a szeretet nem irígykedik,

a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül,

nem keresi a maga hasznát,

nem gerjed haragra,

nem rójja fel a gonoszt,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. Mindent elfedez,

mindent hiszen,

mindent remél,

mindent eltűr.

8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

11. Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.

12. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

13. Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


2012. febr. 3. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

"23. Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk." 1 Janos 3 : 10 - 24"


Pontosan hogyan parancsolta meg? Ahogy Ő szeretett minket, úgy kellene nekünk is szeretnünk egymást! Ugye Ő nem háborúval szeretett minket?

Ha ez az irányelv, akkor sok keresztény nem marad a világon, kik így szeretik egymást és minden felebarátjukat.


Azért egy világméretű csoportot tudok, akik ebben a szellemben nem vallottak kudarcot. Ők Jehova Tanúi. A 2.-ik vh.-ban és azóta is, egyetlen szervezett vallásként utasították el a szélsőséges diktatúrák szolgálatát.

2012. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Én Jehovah's Tanúiban véltem felfedezni ezt a szeretetet. Szinte hihetetlen, mennyire más ott a légkör, mint pl. a suliban.
2012. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jehova*
2012. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Valahogy tudtam, hogy ez lesz a helyes válasz.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

23. Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk." 1 Janos 3 : 10 - 24"


Pontosan hogyan parancsolta meg? Ahogy Ő szeretett minket, úgy kellene nekünk is szeretnünk egymást! Ugye Ő nem háborúval szeretett minket?

Ha ez az irányelv, akkor sok keresztény nem marad a világon, kik így szeretik egymást és minden felebarátjukat.


Azért egy világméretű csoportot tudok, akik ebben a szellemben nem vallottak kudarcot. Ők Jehova Tanúi. A 2.-ik vh.-ban és azóta is, egyetlen szervezett vallásként utasították el a szélsőséges diktatúrák szolgálatát.


A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad"


******************************************


A szeretett torvenye nem ilyen szimpla !

Fentebb lemasoltam a szeretett torvenyet ( amitt mar szazszor is gondolom, hogy mar atovastam, megis, nem eleg ! gondolom en ...)

Tovabba, ugysem tudjuk mik, oly tokeletesen szeretni felebaratunkat, mindamilyen tokeletesen szeretett minket Jezus, csak esetleg hasonlora torekedhetunk ...


Valojaban, Jehova tanui szervezete, nem csinal katonasagot, nem fogg fegyvert kezeben, de mindez elegg vajon a szeretett torvenye gyakorlasaban ! ???

Egy masik Biblia vers, korubelul ezt irja : lehetsz a legnagyobb predikator, ha sajat csaladodat nem rendezed, predikalasod egyenlo a zeroval - a nulaval

Vagyis, a szeretett kifejezese, a Biblia ismeretem alapjan, nem EGY torveny betartasabol all ! hannem, a MINDENAPI gyakorlasaban !


Meg Jezus, arra tanit, hogy ne akarhogy szeresuk felebaratainkat ! hannem ugy szeresuk mind SAJATMAGUNKAT !

Azutan, Jezus hozatete ! SZERESETEK ELLENSEGETEIKET !

Elegget tesznek e ennek a SZERETET torvenyenek is e ? a Jehova tanui szervezethez tartozok ? mert en nem lattam naluk, hogy SZERETNEK az "ELLENSEGUKET "

2012. febr. 4. 17:59
 6/12 A kérdező kommentje:

3/5 tegnap 09:18 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?



Valahogy tudtam, hogy ez lesz a helyes válasz.



A Jézusba vetett hit reményt ad."


***********************************


Nekem, nem ez a helyes valasz !


Nagyon jol ismerem a Jehova tanuikat akik a szervezethez tartoznak es ezekutan, sajnos azt mondhatom, hogy , habar tiz eveken keresztuk en is ugy gondoltam, hogy Ok valojaban gyakoroljak az igazi szeretettet, az utolso evben, akkarva ujra csatlakozni hozzajuk, sajnos rajotem, hogy biztos, hogy " ellenseguk " irant, nem gyakoroljak az igazi szeretettet !

meg a MINIMALIS kosszones, ( a szeretett egyik kifejezesenek nevezem en a kosszonest ) sem agyak meg egy KIKOZOSITETT tesveruknek !

Milyen szeretett ez ? hogy ne kosszonj ?

ez, sajnalom durva fogalmazasomat, de szerintem : ez parasztsag !

( elore bocsanat erte, de maskepp nem tudok most foggalmazni ! ...)

2012. febr. 4. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Akkor mellé lőttem. Ebben az esetben komolyan válaszolok.


Kedves Eliza!


Az a nagyon szomorú hírem van a számodra, hogy ezen a földön nem fogsz olyan csoportot, közösséget, gyülekezetet találni, amelyik "maradéktalanul" be tudja tartani Jézus ezen parancsát. Én magam is képtelen vagyok erre, és te is képtelen vagy erre.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te a Bibliával vitázol, nem a Tanúkkal.


"Meg Jezus, arra tanit, hogy ne akarhogy szeresuk felebaratainkat ! hannem ugy szeresuk mind SAJATMAGUNKAT !"


Még ettől is jobban - tudod-e miért? És hogyan?

2012. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

11:05,


Nem tokeletes szeretettre gondoltam !

tudom, hogy tokeletlen emberek, nem tudjak tokeletes betartani a tokeletes szeretetet torvenyet !


De, kell igyekezni betartani, azt mondta Jezus, onnan fogjak megtudni, hogy tanitvanyaim vagytok : HA szeretet van benetek,

Tovabba,hogy tanit Jezus szereteni ? szerezs felebaratodat mind sajat magadat ! azutan, hozza tett valami nagyon fontosat, szerezsd ellensegedet !


en, itt kezdek vizsgalni egy gyulekezett, szereti csak tesvereit ? vagy " ellensegeit " is ? amelyekeknek mas hituk van lehet, mas gyulekezethez tartozik lehet, stb .


Hol tevedek vajon ?

elmeletben legalabb ! szerethetem a hindusokat, satanistakat, reszegeket, stb et, nem igaz e ez ?

ha, szeretem oket, nem itelem el oket, hogy a pokolban jutnak ! vagy elvannak veszve ! mert nem tartozik az en gyulekezetemhez !

mert tudom, hogy a szeretett remenykedik ! remeli, hogy egy hindu, satanista, reszeg, stb is megismerheti Istent es orok eletben lehet resze !

igy igaz ?

Isten nem akkarja egy bunozo hallat semm !

Miert akkarjak akkor vajon, a legtobb valasbol valok, az en hallalomat ! ? csupan azert, mert nem tartozok hozzajuk !


Korubelul igy latom en legalabbis, a szeretet torveny betartasanak a KEZDETET !

( azutan, lepesrol lepesrol, igyekezem, a tobbit is betartani a szerettet torvenyben megirtakat )

ami egy IRANYITO a Jezus tanitvanyait illetoen !


Tul sokkat kerek vajon ? hogy egy igaz hitel rendelkezo, remelje, hogy akakmilyen bunozonek, lehet eselye, remenye, az orok eletben ?

Jezus a bunozonek, orok eletett igert ! : velem leszel a Paradicsomba !

2012. febr. 8. 08:17
 10/12 A kérdező kommentje:

13:22,


Hol lassa, hogy en a Bibliaval Vitaznak ?


Nem, a tanukal sem vitazok ! szimpatikusak nekem, de ennyi .


Hogy lehet jobban szeretni mind sajatmagunkat ?


Hogyan ?

2012. febr. 8. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!