Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van a hiányzó többezer évvel?

Peruccsia kérdése:

Mi van a hiányzó többezer évvel?

Figyelt kérdés

Isten ugye mindenkit szeret és mindenkinek lehetővé teszi a hozzá vezető utat.


De Jézus megjelenéséig a teremtéstől eltelt négyezer év, addig csak a zsidóknak volt felajánlva ez az út.


E négyezer év emberiségének nem volt lehetősége a mennybe jutni?


2012. jan. 13. 10:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha fogsz egy egyszerű számológépet és végigsétálsz vele az Ószövetségen,ez a pár ezer év lesz a legkisebb gondod.Hidd el.:)
2012. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

# 10- sacc/kb állította be. 6000 év.


No én megnéztem a nemzettség táblát és számoltam minimummal és az Isten által engedélyezett 120 évvel: 6700 - 9000 év közé tehető a teremtés.


Hol vannak a régebbiek?

(Ha elfogadom, hogy a Földünk 4.500.000.000 éves!)

2012. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Van olyan személy akit,ha két történet évbeli eseményeit megnézed,élettartama 2500 évre adódik.Pedig állítólag a legidősebb "mindössze" 900 pár év volt.
2012. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"No én megnéztem a nemzettség táblát és számoltam minimummal és az Isten által engedélyezett 120 évvel: 6700 - 9000 év közé tehető a teremtés."


Isten által engedélyezett 120 évvel? Ha valóban megnézted volna a nemzetségtáblázatot, akkor láthatnád, hogy ez az év ,egadása után Noé is és közvetlen leszármazottjai is tovább éltek. Ez a 120 év arra az időszakra vonatkozik, amikor Isten kijelentette Noénak az ítéletét és a végrehajtása közötti időszakot öleli fel.


Itt egy nemzetségtáblázat, csak hogy tudd miről beszélek. Remélem valami látszik belőle.


[link]

2012. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Van olyan személy akit,ha két történet évbeli eseményeit megnézed,élettartama 2500 évre adódik."


Ez azért elég meredek kijelentés, hogy magyarázat nélkűl hagyjad. Melyik is az a személy?

2012. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Khám.(Hám)
2012. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Noé fiai Sém, Khám és Jáfet.


Khámról semmi információnk nincs azon kívűl, hogy említve van Khám földje, illetve tovább van sorolva Khám nemzetsége IMózes 10. részében. Többek között unokája Nimród, ki hatalmaskodott a földön. Hatalmas vadász volt az úr előtt, de fordíthatnánk úgy is, hogy Isten ellen.


Hol is az az információ, amikor megjelenik Khám, majd 2500 évvel későbbi eseménynél szintén? Ugyanis én magam még csak egyetlen utalást sem találtam Khámról, hogy az ő tevékenysége le lenne jegyezve, nemhogy kettő.

2012. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Miután a hat nap nem hat nap hanem 6 időszak volt, ki kell, hogy ábrándítsalak, kérdező: Ádám és Éva kb 5000 éve éltek, de a föld kb 16 milliárd éves.

Ami pedig a hiányzó éveket illeti: semmi különös, mi lenne? Az embereket Isten a feltámadáskor a szívük szerint ítéli majd meg. Jézus közvetlen utat nyitott Istenhez, az pedig nem ugyan az. Senki nem kerül semmiféle pokolba azért mert még nem hallott Jézusról.

2012. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

# 14- a nemzetségtáblát nem kérdőjeleztem meg (azért kösz, mert ebben a formában még nem láttam). Ameddig az évszámok (fiak születése és utána az élet hossza) meg voltak adva, azzal számoltam. Ahol már nem, ott vettem alapul a 120 évet. De nem is ez a lényeg.


A hiányzó évekre nem adtál választ nekem sem.

2012. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
AKkor kanyarodjunk vissza az eredeti kérdésre. Tehát a probléma az, hogy Krisztus előtti hozzávetőlegesen négyezer év alatt élt emberiségnek nem volt lehetősége a mennybe jutni, mert Krisztus még nem jött el? Ez a kérdés?
2012. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!