Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiányzó láncszemek az evolúció...

Hiányzó láncszemek az evolúcióban?

2011. dec. 29. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A videó hazugsága az, hogy összemossa a biológiai evolúciót a kulturális fejlődéssel. A biológiai evolúció során a korábbi lépések nem gyorsítják a következő lépés megtételét. A kulturális fejlődés során egy találmány gyorsathatja a többi találmány feltalálását. Pl az írás feltalálása ahhoz vezet, hogy a többi tudás akkumulálódjon.

Mind a biológiai evolúció, mind a kultúra fejlődése terén a létszám jelentős tényező. Az evolúcióban a létszám a kulcsa, de egyben gátja is lehet a fejlődésnek. A kultúrában ez másképp van. Az emberiség kb 20%-ának 120 és 150 közti az IQ-ja 5%-ának 150 körüli az IQ-ja akkor is, ha az emberiség összlétszáma 10000 fő, vagy ha 7 milliárd. Ezek azok a kiemelkedősen értelmes emberek, akik előre viszik a tudást. Az emberiség létszámának növekedésével az intelligens emberek darabszáma is nőtt, így a tudás érthető okokból lesz egyre gyorsulóan növekvő.

2011. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az evolúcióban egyáltalán nem ritkák a robbanásszerű egyedszám-, vagy esetünkben tudás növekedések, ehhez önmagában csak annyi kell, hogy egy csoport új, nagyon hasznos tulajdonságot fejlesszen ki.

A gond az, hogy ok-okozatot egyesek előszeretettel keverik. Ugyanis nem megjelenik modern ember, aki gyorsan feltalál dolgokat, hanem megjelenik a feltalált tudás, és ez segíti robbanásszerű terjedéshez a embert, mellesleg újabb találmányok felfedezésére ad lehetőséget. Deha mondjuk a csiga talált volna fel valamit, akkor most csigák uralkodnának, szóval remélem érthető, az csak az ember végtelenül nagy egoizmusának az eredmény, hogy azt hisszük körülöttünk forog a világ. Valójában ugyanolyan faj vagyunk mint a többi, csak éppen szerencsénk volt.

2011. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A videóval az a gond, hogy ha jószándékkal érették is félre a fejlődéshez szükséges időket, akkor miért akarják az egészet egy hatásvadász, semmitmondó durrogtatásokkal eladni? A Homo sapiens (sapiens! alfaj vagyunk, az emlegetett neandervölgyiek "tesói", mivel azok H. s. neandertalensis) mégis mennyi "új tulajodnásggal" rendelkezett az ősökhöz képest, és akkor mik voltak a hasonlóságok, ha ezek aránya közel megegyező?

Szóval már itt megkérdőjeleződik az egész, hogy bármiféle komolyabb utánajárás lenne mögötte.

Az a gond, hogy "nagyot felfedezni" csak az tud, akinek hiányzik a tudása ahhoz, hogy átlássa a folyamatot. Kár, azt hittem, tényleg egy értelmes videó lesz az evolúciós nagy átmenetekről, és az ezzel kapcsolatos esélylatolgatásokról.

2011. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg tudod mutatni a nagyszüleid csontjait? A dédszüleidét? Az ükszüleidét? Meg tudod mutatni az 1700 -ban élt őseid csontjait? Hoppá, meg is van a hiányzó láncszem.
2012. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az emberiség kb 20%-ának 120 és 150 közti az IQ-ja 5%-ának 150 körüli az IQ-ja akkor is, ha az emberiség összlétszáma 10000 fő, vagy ha 7 milliárd."


Az IQ nem valami önálló mértékegység, statisztikai alapon értékelik ki, vagyis az átlag lesz pont 100, ettől az eltéréseket pedig arányosan skálázzák. Vagyis Azért lesz mondjuk a népesség 5% -ának 150 az IQja, mert úgy állítják be a tesztet, hogy csak minden huszadik ember érje el a 150 -es értéket.

2012. febr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!