Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha teremtenék egy civilizációt...

Ha teremtenék egy civilizációt minirobotokkal Isten lennék?

Figyelt kérdés
Ezek a robotok ugyanolyan érzésekkel,gondolkodás móddal rendelkeznének mint az ember.
2012. jan. 7. 20:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Én fogalmaztam rosszul a nem lakatlan sziget hanem számukra kialakított mesterséges sziget vagy bolygó nem az a lényeg. Egyébként mi is ugyan úgy lemerülünk egy üres lakatlan szigeten csak nálunk ezt halálnak hívják.


Természetesen meglennének az alapvető programjaik ami a túl éleshez kell(szaporodás, félelem, fájdalom...).


Egyébként a sakkprogram azért jó és rossz példa mert a mostaniakba tényleg sok előre elraktározott algoritmus van.De nem is a mai teknikáról van szó.

De ha csak azt mondanám neki, hogy sakkozzon és beletáplálom a szabályokat, és mit tudom én 10 játék után már saját stratégiái lenne akkor az már lehet gondolkodásnak venni.

2012. jan. 8. 20:15
 22/25 anonim ***** válasza:
58%

A teremtőjük lennél. A programozás felfogható "a semmiből teremtésnek". A testüket is megcsinálná valaki.


Teremtő lennél? Igen. Istenük lennél? Nem, mert az Isten nem attól isten, hogy ő teremtett, hanem attól h mindenható.

Azok akik amúgy tanultak már pszichológiát pontosan tudják, hogy az előzőek véleményével ellentétben mennyire robotszerűen is működik az ember és h egy nap valójában milyen kevés számú döntés is az amit valóban mi hozunk meg és nem a fejünkben felállított szabályrendszer alapján létrejött algoritmus dobja ki eredményül.

2012. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Ezt bármelyik sakkprogram megcsinálja, ez nem mesterséges intelligencia, hanem algoritmus. Tudod, matematika. Te a döntéseid javarészét nem ok-okozat alapján hozod, hanem érzelmek alapján. Azt, hogy 2+2 az vajon 4 vagy 5, az nem döntés."


Az, hogy hogyan hozza meg a döntést, másodlagos.

Leprogramozod a mesterséges intelligenciát. Mondjuk építesz hozzá egy kis lánctalpas testet érzékelőkkel (kamera, mikrofon, radar, bármi). Majd utasításba adod neki, hogy menjen el egy 100km-re lévő pontra. Egy egyszerű program nekiáll nyílegyenesen menni, mindenféle előrelátás nélkül kikerülve ez épp előtte tornyosuló akadályt, félúton szakadékba esve, egy MI pedig útvonalat tervez, a váratlan akadályok hatására módisítja azt és ami a legfontosabb, tanul! Például megtanulja, hogy laza talajon lassabban tud közlekedni, mint aszfaltúton, így a jövőben előnyben részesíti az utóbbit.


Nem úgy hozza meg a döntés, hogy "hú b@assza meg, nekem ez a domb meredek, inkább kikerülöm", hanem tudja, hogy az emelkedő szöge túl nagy ahhoz, amit a motorja teljesítményével le tud küzdeni, ezért ahelyett, hogy mégis csak nekivágna vagy tanácstalanul állna, újratervezi az útvonalat, és megkerüli a dombot. Ez is ugyan olyan döntés. Egy szimpla program egyszerűen mérlegelés nélkül nekimegy a dombnak.


De ha megnézzük a szórakoztatóipart, a videojátékokban található mesterséges intelligenciát mondjuk 15 éve és most.

15 éve csak le volt szkriptelve, hogy az ellenfél bambán álljon/járőrözzön, aztán ha a látókörébe kerül a játékos, egy helyben állva tüzet nyit rá.

Ma már egész más. Egy korszerű MI-nek céljai vannak, ha harcba keveredik a játékossal, értékeli a különböző fedezékeket, támad és visszavonul, kommunikál a társaival, erősítést hív, eltereli a játékos figyelmét, míg társai oldalról/hátulról meglepik, vagy teljesen bekerítik, ha a játékos jól védhető fedezékben van, akkor sem áll bambán várva, hogy elő jöjjön, hanem egy gránáttal megpróbálja kiugrasztani, tanul a játékostól, és nem nyeli be sokszor ugyan azt a trükköt.


Lehet, hogy neked ezek egyszerű algoritmusok, de attól még valós intelligencia és valós döntéshozatal.


"Lehet ilyen nagy szavakat mondani több algoritmus végeredményére, de ez nem döntés."


Akkor mi a döntés, ha nem a helyzet valamilyen módszerrel történő kiértékelése után egy megoldási lehetőség kiválasztása?

Nagyon érdekelne, hogy mi ez a nagy misztikus "döntés"?


"Lakatlan szigeten? Miből fából????"


Ha birtokukban van a tudás gyárak építéséhez és önmaguk gyártásához, akkor csak meg kell találniuk a szükséges nyersanyagokat (rezet, vasat), majd hasznosítani azokat.

Ha ezek nem állnak rendelkezésre, például embereket rakunk egy sziklazátonyra, az is felfordul, mert nincsenek meg az önfenntartásához szükséges források (élelem).

2012. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Bocs, h belepofázok, de az emberi döntésnek is megvannak a maga korlátai. Nekünk is megvan a magunk kis "programja" és az alapján értékeljük a világot és az alapján választjuk ki a megfelelő cselekvést. A mi rendszerünk biokémiai alapokon nyugszik. Nagyon rugalmas és hihetetlen mértékű tanulásra képes, de mi sem vagyunk képesek bármire. Korlátoz az agyunk, az érzékszerveink, stb teljesítőképessége.


"hú b@assza meg, nekem ez a domb meredek, inkább kikerülöm"

:DDD

Ez tetszett. :D A kis lánctalpas is mondhatná ezt, ha lenne egy szótár modulja (vagy mittudomén, minek hívják), ami lefordítja emberi szövegre a sok begyűjtött adatot. :D

2012. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A kérdés még mindig az, hogy tudsz-e a semmiből minirobotokat teremteni....és persze hogy mindenható vagy-e.
2012. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!