Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hit, az Istenhit, az egyiste...

A hit, az Istenhit, az egyistenhit, a vallás, és az egyház külön fogalmak. Ennek tükrében mit jelent az, hogy a "Hit csodákra képes? "

Figyelt kérdés
Képes-e a hit csodákra akár Isten nélkül is?
2011. okt. 27. 17:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezeről a kísérletezgetésekről Isten parancsa jut eszembe:


5Móz 6,16 "Meg ne kísértsétek az Urat, a ti Isteneteket, miképen megkísértettétek Maszszában!"


És mi is történt Masszában? IIMóz 17: 1-7-ben mebtudhatjuk:


"És elindula Izráel fiainak egész gyülekezete a Szin pusztájából, az Úr rendeléséhez képest az ő útjok rendje szerint és tábort ütének Refidimben. De a népnek nem vala inni való vize.

Verseng vala azért a nép Mózessel és mondák: Adjatok nékünk vizet, hogy igyunk. És monda nékik Mózes: Miért versengtek én velem? Miért kísértitek az Urat?

És szomjúhozik vala ott a nép a vízre és zúgolódék a nép Mózes ellen és monda: Miért hoztál ki minket Égyiptomból? hogy szomjúsággal ölj meg minket, gyermekeinket és barmainkat?

Mózes pedig az Úrhoz kiálta mondván: Mit cselekedjem ezzel a néppel? Kevés hijja, hogy meg nem köveznek engemet.

És az Úr monda Mózesnek: Eredj el a nép előtt és végy magad mellé Izráel vénei közűl; pálczádat is, melylyel a folyót megsujtottad, vedd kezedbe és indulj el.

Ímé én oda állok te elődbe a sziklára a Hóreben, és te sujts a sziklára, és víz jő ki abból, hogy igyék a nép. És úgy cselekedék Mózes Izráel vénei szeme láttára.

És nevezé annak a helynek nevét Masszának és Méribának, Izráel fiainak versengéséért, és mert kísértették az Urat, mondván: Vajjon köztünk van-é az Úr vagy nincsen?"


Értitek ti ezt?


Üdv: L

2011. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 pelgrim ***** válasza:

Szó szerint igaz az, hogy a hit segítségével akár egy hegyet odébb tehetünk, e dolog mégse olyan egyszerű. Tény az, hogy még koránt sem ismerjük teljesen a természetet, nem ismerjük a természet összes törvényeit. Létezik ugyanis egy magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely alkalom adtán bármely más törvényt érvénytelenít. Egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. De mivel a halandó ember ezt a törvényt nem ismeri, ez csak véletlenszerűen érvényesül. Mikor olyan dolog történik amit nem tudunk megmagyarázni, akkor hamar véletlennek minősítjük és nem foglalkozunk vele tovább. De ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő vallásos emberek csodáról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni; márpedig van magyarázat, és nem csoda történt, hanem ez a törvény érvényesült.


Első pillantásra a vallásnak ehhez semmi köze – Istenhez azonban annál inkább – mert e törvény Isten egyik jellemvonása. A “hit” fogalma tehát egy nagyszerű eszköz az ember kezében, ha megtanulja azt helyesen alkalmazni, a történelem folyamán köztünk csak kevesen voltak akik megismerték és elismerték ezt a törvényt és megtanulták ennek tudatos alkalmazását. A legismertebb közülük Názáreti Jézus volt, aki az emberiség öntudatának felemelésén dolgozott. Ő ismerte ezt a törvényt (Istent) és képes volt ezt tudatosan alkalmazni.

2011. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!